Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 veoma mi treba pomoc (CR2 format?)

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
sindzi
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 28.04.2010

veoma mi treba pomoc (CR2 format?) Empty
PočaljiNaslov: veoma mi treba pomoc (CR2 format?)   veoma mi treba pomoc (CR2 format?) I_icon_minitime28/4/2010, 09:11

problem: kada gledam na fotoaparatu slike sve je ok, vide se najnormalnije, ali kada ih prebacim na komp, ne mogu da ih otvorim, tj. ne registruje ih ni jedan program (ACDSee, photoshop CS3/4), zapravo registrovane su kao CR2 format. Ovaj problem imam od kad su fotke prebacene preko citaca kartice, a ne direkt sa fotoaparata. Formatirala sam karticu, ali nista nije pomoglo. Dalje od toga se ne razumem.
Da li neko zna o cemu je rec? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

veoma mi treba pomoc (CR2 format?) Empty
PočaljiNaslov: Re: veoma mi treba pomoc (CR2 format?)   veoma mi treba pomoc (CR2 format?) I_icon_minitime28/4/2010, 09:42

.cr2 - Canon Digital Camera RAW file.

Skini ovo i vidi da li će ti PS prepoznati/otvoriti te fotke. To je update za RAW podršku u Photoshop-u.

Inače, ili ti je aparat podešen da hvata samo fotke u .RAW formatu ili .JPEG + .RAW pa si samo uzela .RAW fajlove, ko zna. Kako god, proveri u kom formatu slikaš.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

veoma mi treba pomoc (CR2 format?) Empty
PočaljiNaslov: Re: veoma mi treba pomoc (CR2 format?)   veoma mi treba pomoc (CR2 format?) I_icon_minitime28/4/2010, 09:51

Najjednostavnije je da na aparatu podesiš quality na RAW+JPEG. U tom slučaju ćeš sigurno moći da vidiš JPEG format. A zašto ne prebacuješ direktno sa aparata?
Malo sam pogledao po netu i

http://www.google.com/#hl=sr&source=hp&q=canon+raw+photoshop+cs4&lr=&aq=2&aqi=g5&aql=&oq=canon+raw&gs_rfai=&fp=bac6a90f86b22eb

U suštini potreban je update programa koje koristiš, mada ako su crack-ovani to može da bude problem.
Nazad na vrh Ići dole
sindzi
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 28.04.2010

veoma mi treba pomoc (CR2 format?) Empty
PočaljiNaslov: Re: veoma mi treba pomoc (CR2 format?)   veoma mi treba pomoc (CR2 format?) I_icon_minitime28/4/2010, 10:29

Fala ljudi! Sad cu da instaliram ovaj dodatak za CS4... a vec sam prebacila na RAW+JPEG i radi...eto, imate posla sa totalnim amaterom Smile

ma prebacujem sa aparata, nego sam jednom silom prilike prebacila sa citaca...

falaaaa!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





veoma mi treba pomoc (CR2 format?) Empty
PočaljiNaslov: Re: veoma mi treba pomoc (CR2 format?)   veoma mi treba pomoc (CR2 format?) I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
veoma mi treba pomoc (CR2 format?)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Treba mi pomoc oko slika...!!!
» Treba mi pomoc i razumevanje
» Teorija fotografije
» format fotografije
» Pomoć

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Ćaskalište-
Skoči na: