Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Preporuka

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Melaniah
FS član
Melaniah


Broj postova : 2
Na forumu od : 21.04.2010

Preporuka Empty
PočaljiNaslov: Preporuka   Preporuka I_icon_minitime21/4/2010, 22:19

Veliki pozdrav svima.
Kao potpuni amater sa višegodišnjom željom a sada i odlukom da kupim sebi fotoaparat i naučim o fotografiji što više trebam savet i predlog od iskusnijih.
Do juče sam imala malo je reći "troumljenje". Da li uzeti polovan fuji s5600 na rizik, zatim skratiti muke i uzeti stičem utisak opšte dobar Nikon COOLPIX P90, 100 ili se opredeliti za D40, 60, D3000.... ili....
Želela bih aparat sa što više manuelnih podešavanja koji daje kvalitetne fotografije.
Nov ili polovan, cena nije fiksna ali neka bude do 550e. Znači dobar za učenje i kvalitetan.
Šta preporučujete jednom ambicioznom amateru ?
Nazad na vrh Ići dole
Slobodan
FS aktivan član
Slobodan


Broj postova : 64
Na forumu od : 24.02.2010
Godine : 38
Lokacija : Vlasotince

Preporuka Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka   Preporuka I_icon_minitime21/4/2010, 22:51

d60 kit
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Preporuka Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka   Preporuka I_icon_minitime22/4/2010, 07:04

Preporučujem da realno razmisliš kolike su ti ambicije i potrebe. Sve ostalo, u principu, predstavlja bacanje para. Tek na osnovu toga procenuj koji aparat bi ti odgovarao.
Ako si ipak malo ambicioznija, moj savet je da kupiš nov entery-level DSLR iz prostog razloga što uz nov aparat ide i garancija. Kupovina polovnih aparata, pogotovo za početnike, može da bude veoma problematična. I iskusnima je teško da, na osnovu nekih površnih provera, utvrde u kakvom je stanju senzor ili zavesica.
Pošto mi se čini da preferiraš Nikon preporučujem da uzmeš D3000. Ne zato što je posebno bolji od drugih, već zato što je noviji model, a samim tim ima i savremeniji procesor i neke opcije su mu bolje rešene. D40 i D60 teško da ćeš naći nove.

http://www.bmfoto.rs/category_dslr_11?bid=16&page=1


Na kraju, pre kupovine bilo kog aparata nije loše proveriti na netu komentare onih koji ih već koriste.

http://photo.net/equipment/nikon/D3000/review/

http://www.imaging-resource.com/PRODS/ND40/ND40A.HTM?r=32434507

http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3421&review=nikon+d60
Nazad na vrh Ići dole
Melaniah
FS član
Melaniah


Broj postova : 2
Na forumu od : 21.04.2010

Preporuka Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka   Preporuka I_icon_minitime22/4/2010, 19:53

Hvala vam na pomoći. Smile
Odgovori su me naterali na razmišljanje, što je odlično.

Odlučila sam se za Nikon jer sa Nikonom sam se češće sretala...Nije ni Canon isključen.
...Upravu ste, pitanje je koliko sam realna sa ambicijama i potrebama - realno.
Od onih sam koji će mučno skupiti novac i kupiti sebi manje više "ljutu mašinu" i pritom nemajući plan ni način da ikako taj novac ili bar deo kroz isti taj aparat vratim. Moj posao nema veze sa fotografijom, možda zauvek ostanem amater. Ludo ali ne smatram to bacanje para. Neko kupi auto, ja oduvek želim fotoaparat. Da ne dužim priču, neće mi ni model ni cena pomoći da budem bolji fotograf, ali pružila bih sebi priliku da naučim i ostvarim jedan svoj mali san.
Želim što realnije slike života, želim da uđem i bolje upoznam pa i da se više posvetim ovome a ko zna možda jednom dana budem master Laughing
šalu na stranu - ko zna.....
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Preporuka Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka   Preporuka I_icon_minitime22/4/2010, 20:25

Ja se fotografijom bavim prilično dugo i još uvek nisam sreo nikog ko je kupio svoj prvi aparat sa namerom i planom kako da zaradi gomilu para. Fotografija je skup hobi i amater nikad i ne uspe da isplati sva ulaganja. Ali, to i nije cilj pravog amatera koji fotografiji prilazi sa puno entuzijazma. Sa druge strane, uz malo više ulaganja i malo dobrih ideja, nije nikakav problem ostvarivati i neku zaradu od fotografije.
Da se vratim na fotoaparate. Ako Canon postoji kao opcija, moj predlog je Eos 450D. Razlog je vrlo prost: u entery-level klasi Canon pravi aparate sa boljim senzorom i procesorom od Nikon-a. Odnos cena-kvalitet je, u toj klasi, sigurno na strani Canon-a. Drugi predlog je da, ako se već odlučiš za DSLR, više pažnje posvetiš kupovini kvalitetnijih objektiva jer oni, ustvari, prave tehnički kvalitetniju fotografiju.
Nazad na vrh Ići dole
Slobodan
FS aktivan član
Slobodan


Broj postova : 64
Na forumu od : 24.02.2010
Godine : 38
Lokacija : Vlasotince

Preporuka Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka   Preporuka I_icon_minitime23/4/2010, 07:15

Ljuba ::
Ja se fotografijom bavim prilično dugo i još uvek nisam sreo nikog ko je kupio svoj prvi aparat sa namerom i planom kako da zaradi gomilu para. Fotografija je skup hobi i amater nikad i ne uspe da isplati sva ulaganja. Ali, to i nije cilj pravog amatera koji fotografiji prilazi sa puno entuzijazma. Sa druge strane, uz malo više ulaganja i malo dobrih ideja, nije nikakav problem ostvarivati i neku zaradu od fotografije.
Da se vratim na fotoaparate. Ako Canon postoji kao opcija, moj predlog je Eos 450D. Razlog je vrlo prost: u entery-level klasi Canon pravi aparate sa boljim senzorom i procesorom od Nikon-a. Odnos cena-kvalitet je, u toj klasi, sigurno na strani Canon-a. Drugi predlog je da, ako se već odlučiš za DSLR, više pažnje posvetiš kupovini kvalitetnijih objektiva jer oni, ustvari, prave tehnički kvalitetniju fotografiju.

Ako hoces najbolji aparat za pare koje imas uzmi canon,a ako hoces najbolji aparat uzmi nikon Smile)))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Preporuka Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka   Preporuka I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Preporuka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Preporuka
» preporuka za fotoaparat
» Preporuka za aparat
» Preporuka za servis (Canon)
» Preporuka digitalnog fotoaparata i HD kamerice?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: