Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 trazim aparat

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
guglman
FS član



Broj postova : 14
Na forumu od : 06.06.2010

trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime21/7/2010, 04:27

Za sada imam kompaktni aparat ali zelim nesto vise pa me zanima da li mogu da nadjem i koji prosumer ili dslr za oko 300e,dolazi u obzir i polovan,
Od aparata ocekujem da mogu da eksperimentisem sa manuelnim komandama,da ucim jednostavno receno ali i da slike budu dobrog kvaliteta,hvala unapred svima Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime21/7/2010, 04:48


Ima na forumu već nekoliko topic-a sa ovakvim pitanjima pa proveri, možda će ti biti od pomoći.

Nazad na vrh Ići dole
guglman
FS član



Broj postova : 14
Na forumu od : 06.06.2010

trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime21/7/2010, 07:42

video sam neke teme ali nisam pronasao neke informacije sto se ticu polovnih dslr aparata,jel moze oko toga neka pomoc?
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime21/7/2010, 07:49

Pa pojuri neki Canon 30d, telo moze da se nadje negde tu oko 300e + 30-ak evra za osnovni kit objektiv, sto ti je sasvim, sasvim dovoljno za pocetak. To je jako dobar aparat. Alternativa ti je Nikon D80, za isti novac.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime21/7/2010, 18:19


Pogledaj i Canon 400D, u tom rangu je po ceni. To je niža DSLR klasa i, u principu, ga ljudi ne koriste i ne kupuju za zahtevnije poslove pa možeš lako da nađeš dobar primerak. Ja sam ga prodao posle godinu i po dana korišćenja, a napravio je ispod 4000 okidanja. Naravno, ako ti treba ozbiljniji aparat onda gledaj 30D mada nećeš naći neki sa malom kilometražom.

Nazad na vrh Ići dole
guglman
FS član



Broj postova : 14
Na forumu od : 06.06.2010

trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime17/8/2010, 01:28

Moze jos jedno pitanje?Odlucio sam da uzmem neki polovan dslr,e sad me interesuje da li postoji nesto na cega treba posebnu paznju obratiti pri kupovini s obzirom da nemam uopste iskustva sa ovim aparatima a ne poznajem nikog ko bi mi mogao biti od koristi u ovome?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime24/8/2010, 20:15


Prvo na šta obraćaš pažnju je koliko je korišćen. To se vrlo lako vidi po gumama na aparatu, teško ih je očistiti i ostaju tragovi od ruku. Ako su prljave aparat ima veću "kilometražu". Znači, reporterski rad, svadbe, snapshot...
Drugo, mehanička oštećenja. Udarci, ogrebotine... mogu rezultirati složenjijim oštećenjima unutar aparat.
Treće, broj okidanja, to možeš proveriti u servisu. To ti preporučujem u svakom slučaju, jer tako najlakše možeš da otkriješ sve moguće probleme aparata. Primer, proletos sam radio sajam turizma i za 5 dana sam ispucao oko 450 fotki. Moj kolega je za jedan dan ispucao 1500!
Četvrto, stanje senzora. Postoji veoma lak način da to proveriš. Najmanji ISO, najmanja blenda, okreneš prema nebu i okineš par fotki. Proveriš svaku preko celog kadra, u principu možeš da vidiš sva oštećenja ili prljavštinu. Opet, servis je mnogo sigurniji način provere.

Ovo je najosnovnije na šta treba da obratiš pažnju, ako se setim još nečeg, dodaću.

Nazad na vrh Ići dole
guglman
FS član



Broj postova : 14
Na forumu od : 06.06.2010

trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime29/8/2010, 01:30

hvala na informacijama Surprised
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





trazim aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: trazim aparat   trazim aparat I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
trazim aparat
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koji Aparat da Kupum :)
» Aparat
» Nov aparat ili objektiv?
» Preporuka za aparat
» Koji aparat je bolji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: