Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Nov aparat ili objektiv?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Yzerman
FS član



Broj postova : 1
Na forumu od : 25.04.2010

Nov aparat ili objektiv? Empty
PočaljiNaslov: Nov aparat ili objektiv?   Nov aparat ili objektiv? I_icon_minitime25/4/2010, 21:08

Potpuni sam amater i već 2 godine imam Canon EOS 350D sa kit objektivom. Odlično me služi, sasvim sam zadovoljan. Došlo je vreme da malo unapredim svoj foto sistem.
Imam priliku da nabavim foto opremu iz inostranstva po zaista povoljnim cenama i sada sam u dilemi da li da ulažem u recimo 2 nova objektiva (tu još nisam načisto šta bih hteo) ili da uzmem nov aparat, pošto imam kupca za ovog mog Canona. razmišljam o Canonima 1000d i 450d i Nikonima d3000 i d5000...
Da li je pametnije ulagati trenutno u objektive ili uzeti novo telo, pa uskoro uzeti bar jedan objektiv?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Nov aparat ili objektiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov aparat ili objektiv?   Nov aparat ili objektiv? I_icon_minitime26/4/2010, 05:49

Pošto kažeš da si potpuni amater, pretpostavljam da nemaš preterano visoke zahteve kad je tehnika u pitanju. Ali, vidim da si došao do problema koji, u jednom trenutku, počne da muči svakoga ko se bavi fotografijom. "Imam aparat, ali..."
Ja sam, kao prvi DSLR, kupio Canon 400D sa kit objektivom. Onda sam ulagao u objektive, došao do nekih koji zadovoljavaju moje potrebe, da bih, na kraju, prodao 400d i kupio 40D. Sada je opet došao red na objektive. "Dala baba dinar da uđe u kolo, dala bi pet da izađe..."
Canon 350D je prilično star model i svi koje si nabrojao su dosta kvalitetniji. Po meni, najisplativije je da uzmeš Nikon D5000. Ipak, veći problem je odabir objektiva. Ako ti je dovoljan neki od kit objektiva moj predlog je Nikkor AF-S 18-105mm f/3.5-5.6 G ED DX VR. Ako si malo ambiciozniji postoje odlični Tokina, Tamron i Sigma objektivi koji su dosta jevtiniji od originalnih. To znači da za cenu boljeg kit objektiva možeš da kupiš neki sa blendom f/2.8 naravno bez stabilizacije slike.
U principu, sve testove koji bi mogli da ti budu od koristi možeš naći na

http://www.imaging-resource.com/
Nazad na vrh Ići dole
zzz
FS član



Broj postova : 12
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : bgd

Nov aparat ili objektiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov aparat ili objektiv?   Nov aparat ili objektiv? I_icon_minitime26/4/2010, 21:49

Moje misljenje je da, ako si do sada slikao sa kit objektivom, mnogo veci pomak u kvalitetu slike i mogucnostima ces videti kupovinom boljih stakala nego novog tela, koje bi opet koristio sa losim staklima. Nije mali pomak ni bolje telo, 450d je solidno bolji od 350d, ali isto tako ce traziti i solidno bolja stakla da bi izvukao maksimum.
Sa finansijske strane, telima pada cena poprilicno vec posle godinu dana, sto se stakala tice, ja imam dva trenutno koja bih mogao prodati skuplje nego sto sam ih pre godinu dana platio Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nov aparat ili objektiv? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nov aparat ili objektiv?   Nov aparat ili objektiv? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nov aparat ili objektiv?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Aparat
» trazim aparat
» Preporuka za aparat
» Koji aparat je bolji
» Koji Aparat da Kupum :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: