Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Preporuka za aparat

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
morisato
FS član



Broj postova : 3
Na forumu od : 17.08.2012

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime17/8/2012, 02:09

Pozdrav svima,

Da li bi neko mogao da mi preporuči aparat do 200-250eur koji bi služio isključivo za fotografiju enterijera tj. real estate fotografiju (ne znam kako bi se to kod nas reklo)

Ono što znam da je savetovano za tu vrstu fotografije je da bude širokougaoni sa eksternim blicem.

Potpuni sam amater i nemam umetničke aspiracije sem da aparat radi posao što bi rekli Smile

Svaki savet je dobrodošao.

Hvala unapred

Miloš

Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime17/8/2012, 03:12

Milose, dobrodosao na forum Smile

To sto ti je savetovano je istinito, ali ima tu jos kriterijuma na osnovu kojih treba da odlucis koji ces aparat da pazaris Smile Da li hoces nov ili polovan? Kompakt, prozumer ili DSLR? Sta ces dalje da radis sa tim fotografijama? itd itd...
Nazad na vrh Ići dole
morisato
FS član



Broj postova : 3
Na forumu od : 17.08.2012

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime19/8/2012, 21:11

Hvala na dobrodošlici Smile

Aparat može da bude i polovan. U principu imam bazično znanje obrade fotografija.

Najbolje bi bilo kad bi mogao da dobijem informaciju : To i to ti je najbolje za novac koji imaš.

Hvala unapred Smile
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime20/8/2012, 01:36

Najbolji aparat za te pare je 450d sa 18-55is objektivom...kasnije ako ti treba veci zum, uzmes 55-250is, a ako ti treba neki objektiv za portrete i kojeg mozes da koristis gde ima manje svetla, uzmi 50mm f1.8II i to je to Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime20/8/2012, 07:10

unique93 ::
Najbolji aparat za te pare je 450d sa 18-55is objektivom...kasnije ako ti treba veci zum, uzmes 55-250is, a ako ti treba neki objektiv za portrete i kojeg mozes da koristis gde ima manje svetla, uzmi 50mm f1.8II i to je to Very Happy

+1 ako ga nadjes za te pare. 18-55is bi trebalo da ti bude dovoljan za pocetak. samo pazi u kakvom je stanju i koliko je presao.
Nazad na vrh Ići dole
morisato
FS član



Broj postova : 3
Na forumu od : 17.08.2012

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime22/8/2012, 21:49

Hvala vam na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 27
Lokacija : Nis

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime2/9/2012, 23:08

Zbog cega na svim oglasima(5) koje sam video za Canon 10D kazu da je presao oko 2500, jel ima problema u radu sa ti modelom pa ga zato ne koriste mnogo ili? Jel se isplati kupovati taj aparat posto je jeftin, ali je zbog toga star model (iz 2003). Jel moze sa njim da se normalno radi posto je model star 9 godina?
Nazad na vrh Ići dole
niki7
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 31.08.2012

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime3/9/2012, 01:21

Ako ne želiš da se ozbiljno baviš fotografijom bolje uzmi neki kompaktni. Canon ixus 310hs ima sirokougaoni objektiv od 24mm, otvor blende f2, cmos senzor i veliki diplay od 3,2 incha, tako da mozes da fotografises i bez blica u zutvorenim prostorima. Dovoljno dobar aparat za to sto tebi treba.
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime3/9/2012, 04:03

Stefi Nis ::
Zbog cega na svim oglasima(5) koje sam video za Canon 10D kazu da je presao oko 2500, jel ima problema u radu sa ti modelom pa ga zato ne koriste mnogo ili? Jel se isplati kupovati taj aparat posto je jeftin, ali je zbog toga star model (iz 2003). Jel moze sa njim da se normalno radi posto je model star 9 godina?

Ne verujem da aparat ima toliko malo okidanja...ko zna, mozda i ima, ali ja bih pre skupio pare i uzeo neki malo noviji dslr Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime3/9/2012, 05:34

Bolje nemoj. 10D je dosta mator aparat, pregazilo ga je vreme. Mator senzor, mali ekran, dosta suma na velikim iso osetljivostima...Mada, dvocifrena serija Canona je uvek imala super izradu i ergonomiju aparata. Sacekaj malo, budi strpljiv (to ti je inace najveca vrlina u fotografiji Very Happy) Skupi jos kesha, ne kupuje se DSLR svaki dan.

Mozda je bolje da uzmes Canon 1000D nego taj 10D. On ima dosta pristojan senzor za te novce + ima live view koji ce ti super doci pri upotrebi manualnih objektiva, a i cesto naleti u oglasima za male pare. Jedino sto nema video snimak, ne znam koliko ti to treba. Sve u svemu sasvim ok pocetnicki DSLR.
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 27
Lokacija : Nis

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime3/9/2012, 05:42

Necu prosumer DSLR je DSLR, a jel stvarno da kao ne mogu da se prebacuju slike preko USB iz 10D u komp posto valjda samo oce ako imas Windows XP, 98, 2000, a ja imam Windows 7?
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime4/9/2012, 00:33

Bas si zapeo za tu antiku Razz Ako ga ne vidi Windows 7, mozes uvek da kupis citac kartica i problem resen.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Preporuka za aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za aparat   Preporuka za aparat I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Preporuka za aparat
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Preporuka
» Preporuka
» preporuka za fotoaparat
» Koji aparat je bolji
» Preporuka digitalnog fotoaparata i HD kamerice?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: