Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Dilema šta kupiti

Ići dole 
+4
karabaja
Ivans023
unique93
stanoye
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Dilema šta kupiti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 3 I_icon_minitime8/6/2011, 18:23


Na koliko si stavio ekspoziciju? Aparat i blic moraju biti sinhronizovani da bi fotka bila pravilno eksponirana.
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 3 I_icon_minitime8/6/2011, 23:38

Ekspozicija je bila auto. To je onaj P režim. Vidim i ja sad da se moram malo poigrati sa manuelnim podešavanjima.

Imam u meniju i podešavanje "AEB" i "flash exp comp". Treba da pogledam u uputstvo šta koje znači.
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 3 I_icon_minitime9/6/2011, 08:49

E da. Menjaću ova dva moja krša od objektiva za canon 28-80 USM . Valda neće biti tako mutan kao tamron. Dodam još 1000din...

Edit: Sad vidim, i on je star 20 god. Nemam pojma šta da radim. Moram još pretraživati oglase pa kupiti makar neki bolji kit obj.
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 3 I_icon_minitime10/6/2011, 22:14

Skontao sam šta je problem. Blic je sad proradio na auto balans belog, i odlično osvetljava. Problem su mi baterije. Ispraznile se već u početku, pa je sporo punio i nije svaki put radio. Kao da i još uvek negde gubi kontakt. Mislim na masi, ona ide preko šina.

Moram kupiti neke dobre punjive bat.
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

Dilema šta kupiti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 3 I_icon_minitime19/6/2011, 06:09

pozdrav svima.
imam jedno pitanje
cerka od drugarice je zavrsila 1. razred srednje fotografske,i sad je u akciji da kupi neki dslr.u skoli su im preporucili nikon d90,koji sa 18-105 kosta oko 90000 din.ja sam video da ima da se kupi nikon d5000 sa 18-55 i 55-200,za 64000 din.ona nesto nije za taj,pa me zanima da cujem vase misljenje,ili neki drugi model koji kosta izmedju te 2 cifre,ako mislite da je bolji.
ja slabo pratim tehniku,i ne znam da dam dobar savet.znaci treba mi sta je bolje i zbog cega.
hvala u napred
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

Dilema šta kupiti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 3 I_icon_minitime19/6/2011, 08:27

Ja bih uvek D90. Ali to je za školsko dete i besmisleno im tovariti obavezu da pljunu tolike pare u drugom razredu - osnovi fotografije se mogu učiti na daleko jeftinijim aparatima. Možda bi, obzirom da je đak i da su troškovi tog školovanja visoki, rešenje bilo da uzme D90 ali polovan?
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

Dilema šta kupiti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 3 I_icon_minitime19/6/2011, 20:40

hoce novo da uzmu,i hoce odma da uzmu sto bolje da ne moraju sledecih nekoliko godina da razmisljaju o tome.sad je upao i d7000 u kombinaciju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dilema šta kupiti - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 3 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dilema šta kupiti
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» dilema
» sta kupiti????
» sta kupiti????
» sta kupiti?
» koji aparat kupiti za nekih 200 €

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: