Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 koji aparat kupiti za nekih 200 €

Ići dole 
+4
limbonic
begbie86
Ljuba
sprinterface
8 posters

Koji aparat kupiti za nekih 200€?
Canon SX 120 IS
koji aparat kupiti za nekih 200 € I_vote_lcap79%koji aparat kupiti za nekih 200 € I_vote_rcap
 79% [ 11 ]
Nikon L 100
koji aparat kupiti za nekih 200 € I_vote_lcap21%koji aparat kupiti za nekih 200 € I_vote_rcap
 21% [ 3 ]
Fuji S 1600
koji aparat kupiti za nekih 200 € I_vote_lcap0%koji aparat kupiti za nekih 200 € I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 14
 

AutorPoruka
sprinterface
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 04.03.2010

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime4/3/2010, 12:34

Pretpostavljam da je ovde bilo milion ovakvih pitanja ali nov sam ovde pa zato izvinite unapred Smile

Pitanje je jednostavno, koji aparat da se kupi za nekih otprilike 200 € ?

Na tržištu ima milion modela i svi su manje više ok. Nedavno sam kupio časopis Svet kompjutera i tamo video predstavljanje aparata Canon Powershot SX 120 IS i nakon malo istraživanja video da je jako dobar, e sad da li za neke slične pare ima nešto bolje ili bar približno isto ?

Inače ja volim fotografiju, amater sam i realno od prosečnog aparata mi ni ne treba, ali ipak možda ne bi bilo loše imati nešto kvalitetniji aparat ( kao ovaj Canon sa dobrim zoomom ) pa malo eksperimentisati sa fotografijama čiji sam veliki ljubitelj ali ipak pre svega običan korisnik.

Hvala unapred svima koji će mi reći svoje mišljenje Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime4/3/2010, 21:05

Dopada mi se što si pre kupovine razmislio koje su tvoje potrebe i za šta ćeš da koristiš aparat. Tu se otvaraju još neka pitanja: da li ti je bitno da ima RAW format zbog bolje obrade, da li ćeš stalno da ga nosiš sa sobom pa su bitne dimenzije i sl.
U klasi kompaktnih i prosumer aparata Canon pravi veoma dobre modele (koristim Fuji prosumer i tvrdim da je mnogo lošiji i sporiji od Canon-a). Naravno, "koliko para, toliko muzike". Prednost Canon-a je u još jednoj stvari: moj prijatelj je odneo stariji model kompakta u servis zbog kvara na senzoru. Zamenu senzora su uradili potpuno besplatno zato što Canon daje doživotnu garanciju na senzore, pretpostavljam samo u toj klasi.
U principu sam protivnik ultrazoom objektiva zbog toga što se povećanjem raspona gubi optički kvalitet. Ako nemaš namera da se ozbiljnije baviš fotografijom, onda je to kompromis koji možeš prihvatiti. Ako ti je ipak bitan kvalitet fotografije treba izdvojiti nešto više para.
Canon-ova G serija prosumer aparata ima neuporedivo bolja sočiva, ali je i dosta skuplja. Ako ipak imaš llimitiran budžet možda kupovina polovnog aparata može da bude rešenje.

http://www.foto-berza.com/

Nadam se da sam ti makar malo pomogao!


Poslednji izmenio Ljuba dana 5/3/2010, 20:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime5/3/2010, 00:54

Samo reci da li bi uzeo nov ili polovan aparat? Za 200 eura možeš naći odličan prosumer aparat, ali polovan...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
sprinterface
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 04.03.2010

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime5/3/2010, 03:01

Nov aparat bi uzeo u svakom slučaju.

Naveo sam taj canon sx120 is kao primer i pa da vidim da li je to pravo rešenje ili ima nešto na šta još treba da obratim pažnju.

Što se tiče tog prosumera, nisam baš upoznat sa tom kategorizacijom aparata tako da mi to ništa ne znači ali sam shvatio da su to nešto kompaktniji aparati.
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime5/3/2010, 03:33

Prosumer su ti dSLR like aparati, sa zumom od 10x pa naviše i potpunom manuelnom kontrolom...

Evo baci pogled na ovako nešto, pa razmisli:

Fuji S1500 HD

Sony DSC-H20

Fuji S1600

Sony DSC-H7

Nikon L100

Ja bih ti najtoplije preporučio ovaj Nikon L100... Mislim da za taj novac ne možeš bolje da nađeš.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
limbonic
FS aktivan član
limbonic


Broj postova : 41
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 45
Lokacija : Pozarevac

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime5/3/2010, 05:53

Nikon L100 nikako, nema nista manuelno osim White Balance, mozda i ISO, ali nisam siguran, drugar ga ima i razocaran sam.
Nazad na vrh Ići dole
sprinterface
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 04.03.2010

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime6/3/2010, 06:14

E sad je dilema

Canon powershot sx 120 is ili fuji s1500

Ovaj Fuji mi deluje dosta ozbiljnije, jeftiniji je ( verovatno jer je stariji model od canona ) i ima veci optički zum ali je isto tako i glomazniji.

Mislim da je odluka samo na ova dva modela, čini mi se teško neki treći može da se umeša, ali me ispravite ako grešim !

Jasno mi je šta su kompaktni aparati i šta su dslr ( sve sam neke definicije našao ) ali ne znam šta znači prosumer, to je neka zlatna sredina ili ako se slobodno mogu izraziti poluprofi, jel tako ili grešim ?

Kako se opredeliti za jedan od ova dva modela, koje karakteristike da budu presudne ili šta to ima neki treći model a da ova dva nemaju ?

Hvala svima na pomoći, jer ipak sam nov u ovome pa zato i postavljam neka pitanja koja su verovatno za većinu ljudi sa ovog foruma, smešna, ali ne brinite naučiću Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime6/3/2010, 07:20

Prosumer je kovanica nastala od reči "professional" i "consumer" i označava klasu fotoaparata namenjenih širem tržištu, ali sa karakteristikama dslr-a. U principu su dosta bolji od kompakta, ali ipak daleko od dslr-a.
Dilemu između Canon-a powershot sx 120 is i Fuji-a finepix s1500 ne treba da imaš, uzmi Canon-a! Koristim Fuji finepix s2000HD (doduše kao backup dslr-u) i prilično sam nezadovoljan. Senzor uopšte nije za pohvalu, čak naprotiv, spore i manuelne i automatske komande, šum preveliki, sporo procesuira fotografije, zum užasno spor... Jedino je dobar kad su svetlosni uslovi dobri, a i stabilizacija slike mu je prilično dobra.
U ovoj klasi Canon ima seriju Powershot sx 5...10...20...1 IS. Jesu nešto skuplji, ali iz iskustva znam (imao sam prilike da radim sa sx5 i sx20) da su neuporedivo kvalitetniji. Mnogo su brži u svim aspektima rada, imaju pokretan LCD, može da im se postavi dodatno sočivo ispred objektiva, imaju mogućnost korišćenja eksternog blica, bolji senzor, RAW format...
Moja preporuka ti je da se malo strpiš, skupiš još malo para i kupiš Canon-a sx (10,20 ili 1) ili G seriju.

P.S.

I Canon powershot sx120 IS može da se smatra prosumer-om.
Nazad na vrh Ići dole
limbonic
FS aktivan član
limbonic


Broj postova : 41
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 45
Lokacija : Pozarevac

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime6/3/2010, 11:15

Canon u ovoj klasi daje neuporedivo bolju sliku kao krajnji proizvod, ja imam kao back up SX 100 IS i pezadovaljan sam njime, zato i ne htedoh da ga prodajem kad pazarih dslr. Fuji bolje lezi u ruci i izgleda profesionalnije, ali to je sve sto ces dobiti od njega. Bila bi odlicna kombinacija kad bi se performanse Canona smestile u taj Fuji, tako da na tebi je, da li ti je bitniji kvalitet fotke i performanse ili zelis da lepse izgledas sa camerom.
Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
sprinterface
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 04.03.2010

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime7/3/2010, 08:17

Evo naišao sam i na Fuji FinePix S1600 kao novi model koji je ustvari poboljšani S1500 - šta mislite o njemu ?

Na raznoraznim sajtovima se svašta piše... da je ovo i ono dobro.....da i ovaj i onaj i neki treći ima i mane i vrline....... jebatiga......ne može čovek biti pametan Smile
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime7/3/2010, 08:28

Ma nećeš pogrešiti šta god da uzmeš... Evo ako hoćeš, kaži par modela koje bi kupio, pa ćemo postaviti glasanje na temi, možda ti to pomogne u izboru! Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime7/3/2010, 09:08

Plašim se da već postajem dosadan... kupi Canon!
Imam Fuji i nisam zadovoljan njime. Ako ćeš da ga nosiš na godišnji odmor ili slikaš rođendane, može da prođe. Za bilo šta ozbiljnije se ne isplati, odnosno predstavlja bacanje para.
Pretpostavljam da će ti, u jednom trenutku, ambicije vezane za fotografiju porasti i da ćeš početi da brineš o kvalitetu izvorne fotografije i mogućnostima obrade iste. Korisnije je da u tom trenutku imaš aparat koji odgovara tvojim potrebama, nego onaj koji ima loše i skromne karakteristike. Takav aparat ne možeš ni da prodaš za neku ozbiljnu cenu, niti bi neko prihvatio da ga uzme, niti ti se isplati da stoji u nekoj fioci i da ga ne koristiš.
Svake godine proizvođači izbace mnogo novih modela, a prošlogodišnjima značajno padne cena. Isplati se malo sačekati, pa kupiti dobar aparat za pare koje si već spreman da izdvojiš. Jeste malo teže naći starije modele, ali ne i nemoguće.
Nazad na vrh Ići dole
limbonic
FS aktivan član
limbonic


Broj postova : 41
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 45
Lokacija : Pozarevac

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime7/3/2010, 10:01

I ja cu biti dosadan, dakle ipak Canon, jer macka je macka, al' Canon je Canon :-D
Nazad na vrh Ići dole
sprinterface
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 04.03.2010

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime7/3/2010, 10:31

Kad čovek već pita ajde i da odgovorima koji su to modeli ušli u uži izbor

Canon SX 120 IS

Nikon L 100

Fuji S 1600
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime8/3/2010, 05:30

sprinterface ::
Kad čovek već pita ajde i da odgovorima koji su to modeli ušli u uži izbor

Canon SX 120 IS

Nikon L 100

Fuji S 1600


Prednosti Canon-a: procesor Digic 4, koristi se na mnogo skupljim dslr modelima (5DmII), dimenzije.
Mane: nema tražilo, nema HD video zapis.

Prednosti Fuji-a: tražilo, HD video zapis mada ako je kao na s2000 bolje bi bilo da ga nema.
Mane: ako je kao s2000... sve ostalo.

Prednosti Nikon-a: bez sumnje Nikkor objektiv, tražilo.
Mane: ne znam, nisam imao prilike da koristim Nikon kompakte ili prosumere.

Treba uzeti u obzir da su ovo sve aparati za amatersku upotrebu i da zahtevaju malo više strpljenja prilikom rada. Ne bi bilo loše da, bez obzira za koji se odlučiš, proveriš kako radi pre nego ga kupiš. Tu mislim na osnovne funkcije: koliko mu treba da uhvati fokus, koliko je brz zum, koliko mu treba da procesuira fotografiju, kakav je kvalitet fotografija na višim ISO vrednostima.
Nazad na vrh Ići dole
IvanStanimirovic
Admin



Broj postova : 20
Na forumu od : 19.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Smederevo

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime8/3/2010, 22:47

Nisam baš najbolje upoznat sa kompaktnim foto aparatima, ali mogu da kažem da sam siguran da je mnogo bolji izbor za kupovinu canon ili nikon. Sada sam pogledao karakteristike ovok canon-a i moja topla preporuka je on. Ljudi niste dosadni, pomažete čoveku!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.illusionstudio.co.rs
DeVil
Moderator
DeVil


Broj postova : 234
Na forumu od : 27.01.2010
Godine : 45
Lokacija : Semendria

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime14/3/2010, 20:39

Najprostije da ti odgovorim. Kupi Canon i uživaj!
U klasi jeftinih kompakta Canon je ubedljivo najbolji od svih proizvođača po svemu i tu nemoj uopšte da razmišljaš. Promenio sam par Canonovih kompakta za kućnu upotrebu i prezadovoljan sam. To sam preporučio i mom bratu ali je on dobio Nikona za poklon i veruj mi da sam bio potpuno razočaran, nije Canonu ni do kolena po svim merilima. Da ne bude da mrzim Nikona i te stvari pa ti zato preporučujem Canona treba da znaš da ja koristim DSLR Nikon D90 jer je u vrhu situacija malo drugačija i Nikon vremenom postaje sve bolji.
Znači kupi taj Canon a kad rešiš(skupiš novac) za najbolje kompakte koje imaju dosta manuelnih opcija i koji su sam vrh pogledaj G11 i S90 (Canon, naravno).

PoZz
Nazad na vrh Ići dole
http://predragpetkovic.daportfolio.com
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime4/8/2010, 21:45

Da se nadovežem na topic, potreban kompakt do 200 evra, poželjno novi. Beba je na putu pa se valja pripremiti da se nešto snimi a usput i neka kreativna sloboda:)
Prednost: Canon ili Sony, kompakt sa kvalitetnom optikom, man. funkcije, dobar video zapis, eventualno RAW.
Nepotrebno: Veliki zoom, udobni rukohvati, milioni pixela...
DSLR je uvek tu negde, takodje i gomila objektiva, dakle nisu mi potrebne nikakve face detection napredne funkcije i slične komplikacije:)
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime4/8/2010, 23:21

Nešto gledam Canon PowerShot SX200 pored 120-ice koju mnogi ovde navode. Zna li neko koja mu je cena?
Kažu da ima fenomenalan HD video... pa još širokougaoni objektiv
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime5/8/2010, 19:56

Oko 260e. Na SX200 sam uvek gledao kao na ''upgrade-ovani'' SX120, što generalno i jeste. Smile

Što se tiče tih kompakt Canon aparata, velika prednost je i chdk. Otkad je izašla verzija koja kompletno radi na SX120, koristim chdk skoro pa uvek (jer mi je uključena opcija ''super fine''). Plus, .RAW, totalna kontrola ekspozicija, live histogram, zebra, brdo skripti...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime5/8/2010, 21:36

Čekaj, da li 200-ka ima raw ili ne? na dpreview ne vidim raw u file formats?
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime5/8/2010, 22:19

Nema po default-u, ali uz CHDK ima.

CHDK - http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime5/8/2010, 22:51

ahaa, tek sad kapiram. Puno toga sam propustio u kategoriji modernih kompakta:)
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
Sponsored content





koji aparat kupiti za nekih 200 € Empty
PočaljiNaslov: Re: koji aparat kupiti za nekih 200 €   koji aparat kupiti za nekih 200 € I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
koji aparat kupiti za nekih 200 €
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koji Aparat da Kupum :)
» Koji aparat je bolji
» Koji foto aparat koristite?
» Da li je aparat koji koristite kupljen nov ili polovan?
» sta kupiti?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: