Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Aparat

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
club
FS aktivan član
club


Broj postova : 58
Na forumu od : 15.06.2010
Godine : 41
Lokacija : Smederevo

Aparat Empty
PočaljiNaslov: Aparat   Aparat I_icon_minitime1/9/2010, 00:55

Imam pitanje da li se isplati kupiti nikon D60 meni se svidja a i cena mu je pritupacna?
Nema ga u prodaji ai ako ga ima molim vas kazite mi gde i uzecu ga?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Aparat   Aparat I_icon_minitime1/9/2010, 03:10



http://www.kenrockwell.com/nikon/d60.htm

Čini mi se da je D80 bolja opcija, polovni (a dobro očuvani) mogu da se nađu za nekih 350 €.
Alternativa je Canon 400D, oko 280-300 €. Baš danas ga je moj drug kupio sa Sigmom 17-70 + dve baterije za 300 €. Pri tom je aparat odlično očuvan.

Nazad na vrh Ići dole
club
FS aktivan član
club


Broj postova : 58
Na forumu od : 15.06.2010
Godine : 41
Lokacija : Smederevo

Aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Aparat   Aparat I_icon_minitime1/9/2010, 12:48

Hvala Ljubo evo na sta sam naleteo ja na sajtovima a cena je 350 eura

Nikon D60 sa 18-55 i 18-55VR, Manfrotto stativ, Loewepro torba za aparat i jedan objektiv i 2 kartice, kartica 8 GB. Kupljen u Comtradeu, star 9 meseci, iskorišcen za oko 5000 fotografija.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Aparat   Aparat I_icon_minitime1/9/2010, 18:57

Za te pare se verovatno isplati. Ali, mislim da je D60 baš početnički DSLR. Canon 400D je nešto skuplji, ali ima CMOS senzor za razliku od Nikon-a (i D60 i D80) koji imaju CCD senzor. Ako ipak planiraš malo ozbiljnije bavljenje fotografijom, D80 je najbolji izbor od ova tri modela (uz malu rezervu zbog senzora).
Mnogo je bitnije da imaš adekvatne objektive tj. kit objektivi ne pružaju mnogo, pa ni kvalitet fotografija urađenih sa njima neće biti visok. Visoko kvalitetni objektivi (i skupi, naravno) na telima u ovoj klasi ne mogu da budu iskorišćeni do maksimuma. Znači, pre kupovine DSLR-a moraš da budeš svestan da ćeš, vremenom, morati da uložiš još para za pravljenje sistema koji odgovara onome što planiraš da radiš.

Ako se več odlučiš da kupiš polovan aparat, evo nekih stvari na koje treba da obratiš pažnju.

http://www.fotosrbijaforum.com/foto-aparati-f19/trazim-aparat-t598.htm

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=13851

Što se stativa tiče najbitnije je koliko jako drže frikcije, i na glavi i na nogicama. Za nogice je provera laka, zaključaš frikciju i probaš da je sabiješ, ako mrdne znači da ne drži dobro. Za frikcije na glavi, montiraj aparat na stativ, izbaci glavu stativa iz ose (znači da aparat stoji pod nekim uglom), zaključaj frikcije i gledaj kroz tražilo da li se menja kadar. Ako se pomera znači da frikcije ne drže. Isto važi i za ball head stative.


Nazad na vrh Ići dole
club
FS aktivan član
club


Broj postova : 58
Na forumu od : 15.06.2010
Godine : 41
Lokacija : Smederevo

Aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Aparat   Aparat I_icon_minitime2/9/2010, 08:22

Hvala na odgorvoru za stativ znam kako sta jer sam radio u televiziji nanosao sam se takvih za ceo zivot Smile
Nasao povaljan canon eos 400d dve baterije kit objektiv i torba i daljinski za 300e ,moracu da ga pogledam prvo jer nije los a cena je pristupacna.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Aparat Empty
PočaljiNaslov: Re: Aparat   Aparat I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Aparat
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nov aparat ili objektiv?
» trazim aparat
» Preporuka za aparat
» Koji aparat je bolji
» Koji Aparat da Kupum :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: