Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 pomoc - kupovina polovnog fotoaparata

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
persefona
FS član
persefona


Broj postova : 4
Na forumu od : 18.10.2012

pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime18/10/2012, 09:58

zdravo!
citala sam par tema, pa bih vas zamolila da i meni ako mozete pomognete oko ove nedoumice.
nasla sam polovan Sony DSC-H1
cena je 70e
vec dugo nemam svoj fotoaparat, a jako me zanima fotografija i iskreno nikako da se skupi novac za to. primetila sam da opticki zum sa do 5x koji imaju ovi "mali" jeftiniji fotoaparati odmah skace na 10x i da je tu cena vec nedostiznija, oko 200e.
znam da je budzet nikkav, pa me je ovaj polovni sony bas obradovao.
volim ponekad da se fokusiram na gledanje arhitektonskih ukrasa i uopste krovova starijih zdanja po bgu pa mi je zum bitan. a iskreno, takodje me jako nervira sto kod ovih "malih" fotoaparata posmatrate kroz displej, odnosno nema *optickog trazila* ako je bese to taj termin Smile laik sam jos uvek.

plasi me pomalo kupovina polovnog, buduci da osim same probe na licu mesta, eventualno okrznutih dugmica, vrvtno necu moci da uocim neku manu koju bi mozda profesionalnija osoba uocila.
koliko mogu da pogresim i ostanem bez fotoaparata za par meseci?
mozda zvuci kao pitanje za gledanje u pasulj hahah, ali verujem da me razumete Smile

hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime18/10/2012, 11:48

ja bih za te pare pre uzeo ovako nesto. dosta bolji od sonija. bar je noviji i ne koristi memory stick duo kartice kojih retko gde ima i koje kostaju poprilicno.

http://www.kupujemprodajem.com/Fuji-6500fd-3266133-oglas.htm?filter_id=5771599
Nazad na vrh Ići dole
persefona
FS član
persefona


Broj postova : 4
Na forumu od : 18.10.2012

pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime18/10/2012, 18:53

"Oglas je obrisan" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime18/10/2012, 19:49


Praktičnije je da sačekaš sa kupovinom dok ti budžet ne bude malo veći, pa onda kupiš nov kompakt ili polovan DSLR. Samo redovno prati oglase, možda i naleti nešto što bi ti odgovaralo.

http://www.foto-berza.com/
Nazad na vrh Ići dole
persefona
FS član
persefona


Broj postova : 4
Na forumu od : 18.10.2012

pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime18/10/2012, 20:58

skontala sam da sam se zanela malo. pogotovo sto bi memorijska + baterije i punjac bili dodatni trosak, a za ukupnu sumu mogu da potrazim nesto sa punjacem i kome moja postojece kartica odgovara.

hvala! znam za sajt, potrudicu se da redovno pratim! uglavnom se udubim samo par dana, pa se zaletim.

kada smo kod novih, sta mislis o Olympus VR-340

prema fujiju sam malo skepticn,a bez evidentnog razloga, ali zanima me misljenje i o
FUJI Finepix T210


hvala Smile

ugasicu ovu temu nakon odgovora, da se ne gomila bzvz, pa se cujemo kada pronadjem jos nestoo.
mislim da cu se zadrzati na ovom forumu applause
hahah
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime18/10/2012, 22:18

pretpostavio sam da ce se prodati brzo jer je bas dobra ponuda.

kod tih kompakta uglavnom nemas neki preterani broj opcija i podesavanja vec je sve prepusteno automatici pa se brzo preraste i ubrzo se razmislja o prelasku na dslr.

ja sam recimo dve godine isao okolo sa benq idiotom i kada sam uzeo u ruke fuji s9600 napredovao sam i naucio tri puta vise za tri meseca nego za dve godine setanja kompakta Smile tako da je bolji predlog ovo sto ljuba rece - skupi jos novaca pa kupi neki prozumer ili polovan dslr.

ma slobodno se raskomoti, svi zaljubljenici u fotografiju i oni koji bi da to postanu su dobrodosli cheers
Nazad na vrh Ići dole
persefona
FS član
persefona


Broj postova : 4
Na forumu od : 18.10.2012

pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime18/10/2012, 23:15

prihode nikakve nemam haha.
cekam i kukam vec dve godine za fotoaparatom. (i vise mozda)
organizovacu neku humanitarnu akciju haha


kad pomenu fuji, pretpostavljam da je ta moja skepticnost prema njima zaista neosnovana?

ako imate neke predloge za prozumer, nesto najpovoljnije, vicite.
da znam koju sumu da odvojim - tj. skupljam sad od studentskog kredita Very Happy

a shvatam te ovo za kompakt. iako nemam svoj fotos od 2009e, kada bih uzimala od prijatelja vidim koliko je nekako isto sve, verujem da se s boljim fotoaparatom "sire vidici"
Smile
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime19/10/2012, 00:49

Bolje skupi jos malo para i uzmi canon 450d sa 18-55is...prozumeri su super, ali brzo se prevazicu i onda mozes da ga prodas za duplo manje pare nego sto si ga kupila, i ne isplati se...znam iz licnog iskustva Very Happy

Veliki su kao dlsr aparati, ali dosta gori...preko iso 400 ne mogu da se koriste, a 450d je upotrebljiv i na iso 1600 Very Happy brzina fokusa je bolja, bolje trazilo, ma sve Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pomoc - kupovina polovnog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc - kupovina polovnog fotoaparata   pomoc - kupovina polovnog fotoaparata I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pomoc - kupovina polovnog fotoaparata
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a
» Prva kupovina analognog fotoaparata
» Kupovina fotoaparata Nikon COOLPIX L120
» Pomoc oko odabira fotoaparata?
» Pomoć oko kupovine fotoaparata

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: