Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prva kupovina analognog fotoaparata

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Sejn
FS član



Broj postova : 12
Na forumu od : 17.03.2012

Prva kupovina analognog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Prva kupovina analognog fotoaparata   Prva kupovina analognog fotoaparata I_icon_minitime17/3/2012, 11:44

Postovanje.Pre mesec dana sam od drugara pozajmio analogni fotoaparat(Canon t70),uradio par fotki,razvio negative,skenirao ih i zaljubio se na prvi pogled.U medjuvremenu sam citao sto vise pa tako saznao nesto i o fokusu,ekspoziciji,blendi...sad je dosao momenat da se rastajem od tog fotoaparata i zeleo bih da kupim svog prvog filmasa jer,po onome sto sam doznao,za kvalitet koji je ekvivalentan filmu u digitalnom svetu morao bih da prodam kola,vecina preporucuje da se u svet fotografije udje sa manuelnim analognim fotoaparatom itd.Stoga se obracam vama za pomoc.Sta bi ste mi preporucili da uzmem,gde i za koliko novca?Razmisljao sam da negde uzmem bas ovaj gore spomenuti Canon T70 jer mi se dopada sto ima potpuno manuelni rezim a opet moze da se prebaci u automatski,poseduje svetlomer,zgodan lcd ekran,rezimi rada su jednostavni,cak mi se svidja i buka koju proizvodi dok mota film...ali opet vas molim i za pomoc oko te dileme.No,da ne odugovlacim;hvala vam unapred na pomoci.


P.S.

Da li bi neko mogao da mi preporuci literaturu za pocetnike u fotografiji a da je na Srpskom?
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

Prva kupovina analognog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva kupovina analognog fotoaparata   Prva kupovina analognog fotoaparata I_icon_minitime17/3/2012, 23:53

SAd bar imaš dobar izbor odličnih polovnih aparata za jako male pare. Možeš uzeti 2 kom, potpuno manualni i neki af, čak ima i dobre optike, za ukupno oko 50 eura. Imam dosta literature u kompu ali ne umem da postavim tako da ne uzme mnogo mesta na temi
Pozdrav



PS Evo, pošto si kanondžija ovo je dovoljno, recimo


Poslednji izmenio kapetanm dana 18/3/2012, 02:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Prva kupovina analognog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva kupovina analognog fotoaparata   Prva kupovina analognog fotoaparata I_icon_minitime18/3/2012, 00:20


Aparat možeš da nađeš ovde

http://www.kupujemprodajem.com/Analogni-fotoaparati-16-179-1-grupa.htm

a objektive ovde

http://www.kupujemprodajem.com/Objektivi-sociva-i-durbini-16-181-1-grupa.htm

Naravno, moraju da budu sa odgovarajućim bajonetom.
Nazad na vrh Ići dole
Sejn
FS član



Broj postova : 12
Na forumu od : 17.03.2012

Prva kupovina analognog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva kupovina analognog fotoaparata   Prva kupovina analognog fotoaparata I_icon_minitime19/3/2012, 11:24

Hvala vam na odgovorima.Cini mi se da cu ostati pri canonu T70 jer mi se svidja opcija munuelnog i automatskog rezima.Poseduje sve sto mi za sada treba osim AF ali ni za tim nema potrebe,bar ne za sada.Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prva kupovina analognog fotoaparata Empty
PočaljiNaslov: Re: Prva kupovina analognog fotoaparata   Prva kupovina analognog fotoaparata I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prva kupovina analognog fotoaparata
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupovina fotoaparata do 700 €
» pomoc - kupovina polovnog fotoaparata
» Kupovina fotoaparata Nikon COOLPIX L120
» Prva od mene.
» Solun

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: