Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Digitalac od 250-350 evra

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
snatch019
FS član



Broj postova : 3
Na forumu od : 28.11.2011

Digitalac od 250-350 evra Empty
PočaljiNaslov: Digitalac od 250-350 evra   Digitalac od 250-350 evra I_icon_minitime28/11/2011, 02:53

Pazi 'vamo,
odrešili moji kesu za rodjendan pa rekoh ajde sebe da počastim sa nekim malo kvalitetnijim KOMPAKTNIM digitalcem...
Dosta sam gleda, uporedjivao i na kraju se izbor suzio na par modela...
E, sad...možda će mnogi reći da za te pare kod nas nema ni jedan od navedenih modela ali ništa ne brinite ima familija preko gde su cene dosta pristojnije...

1. Canon s95 - još nisam naleteo na sajt, forum ili nešto drugo gde nisu nahvalili ovaj model ali ono što me pomalo odvraća jeste činjenica da je dosta mator model i da u sebi ima CCD senzor za razliku od svih novijih modela koji imaju CMOS...ali zato jako pohvalno to što postoji mogućnost slikanja u RAW formatu.

2. Sony Hx9v - takodje dosta hvaljen aparat medju novijim modelima, ono što me je namamilo kod ovog modela jeste opcija defocus, HDR mod slikanja i CMOS senzor...ali ultra mega giga veliki zum, gomila opcija i različitih modova, 3d, panorama, auto, auto+, auto+-*+, full HD video...jednostavno se bojim da sve te džidža bidže ne utiču negativno na samu osnovu onoga čemu je ovaj uređaj napravljen a to je slikanje...hoću da kazem ne bih voleo da imam aparat koji može sve ali ni u čemu ne briljira već sve radi onako prosečno...

3. Nikon P300 ili Samsung TL50/EX1 oba modela dosta pristupacnija od oba gore navedena, takodje oba modela ostavljaju dosta prostora za poigravnaje sa manuelnim podešavanjima...Nikon mi je onako baš lep, video ga uživo, a Samsung ima strava rotirajući displej...

No, da ja skratim priču...
Treba mi aparat prvenstveno za putovanja, primarna stvar su slike a sekundarna video... znači ja i devojka vikend Soko Banja pa slikaj slikaj slikaj, pa onda more plaža ludilo slikaj slikaj slikaj...
Pa onda veče izađemo u grad pa kad slikam hoću da se iza mene vidi bilo šta što svetli, a ne kao sa sadašnjim aparatom, slikam se u sred tržnog centra pa ako slikam sa blicem iza mene mrak ili ako slikam bez blica onda je sve žuto i mutno...
E sad Još ako uz sve to postoji i mogućnost da se umetnčki "odrazim" Smile e onda bih stvarno vole da čujem koji je to aprat k'o rođen za mene...

Budite slobodni da iznesete svoje mišljenje, čak šta više ne mora to da bude ni jedan od gore navedenih aparata samo bez preporuka da za te pare ima SLR ili DSLR jednostavno ne želim da secam ta čuda oko vrata.


Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Digitalac od 250-350 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Digitalac od 250-350 evra   Digitalac od 250-350 evra I_icon_minitime28/11/2011, 07:40


Vidi, ako postoji rodbina preko, onda izbor ne bi trebalo da bude toliko težak

http://www.bhphotovideo.com/c/product/822124-REG/Canon_PowerShot_S100_Digital_Camera.html (mada moram da priznam da bih se lomio između njega i Samsunga)

Kod kompakta prvo gledaš koji je senzor i koliki je (ko god kaže da to nije bitno, ima mali... senzor). MP zaboravi, sve preko 10-12 je besmisleno za senzore te veličine. Veliki zum takođe zaboravi, 4-5x je sasvim dovoljno da bi optičke karakteristike mogle da se nazovu podnošljivim. Blenda je jako bitna jer će ti se često dešavati da radiš pri lošijem svetlu. RAW format, jer ćeš kad-tad hteti da se "odraziš", a to sa JPEG-om slabo ide. Od kog je materijala telo aparata, jer... Njutnov i Marfijev zakon se često prepliću (sve što ne stane u džep, pašće na zemlju), a beton je još uvek čvršći od aparata. Brzina rada i rapored i funkcionalnost komandi.

Da pojednostavim, odeš u radnju i tražiš da pogledaš sve modele koji bi mogli da uđu u izbor. Vidiš koji ti najviše odgovara, pa odluči da li da ga uzmeš odmah ili da čekaš iznenađenje za Novu godinu.
Nazad na vrh Ići dole
snatch019
FS član



Broj postova : 3
Na forumu od : 28.11.2011

Digitalac od 250-350 evra Empty
PočaljiNaslov: :)   Digitalac od 250-350 evra I_icon_minitime28/11/2011, 09:09

ma nisi ni ti blesav Laughing
to je bilo prvo sto sam i gledao ali sam odmah i eliminisao kao mogucnost jer ipak...
420-460 evra mislim da je i previse affraid
iskreno mi je i 350 mnogo za obican digitalac ali bih toliko nekako i preboleo...
jedino ako polude tamo oko praznika pa nenormalno spuste cenu tom s100 santa
Nazad na vrh Ići dole
snatch019
FS član



Broj postova : 3
Na forumu od : 28.11.2011

Digitalac od 250-350 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Digitalac od 250-350 evra   Digitalac od 250-350 evra I_icon_minitime28/11/2011, 09:43

da budem iskren meni ipak nekako najvise naginje prema hx9v, gledao neke fotke na flickr sto su korisnici izbacivali i moram priznati da mi se bas dopada sto postoji poseban mod na aparatu koji izdvaja objekat od pozadine ili kako su oni to nazvali defocus, nekako mi sa tim fotke izgledaju kao da su slikane SLR-om a ne nekim obicnim digitalcem...
e sad, znam da s95 ima manuelni fokus ali nisam siguran da funkcionise tako jednostavno kao kod hx9v...
ako kazete da i sa s95 moze da se dobije isti efekat onda je vec diskutabilno... onda bih se verovatno opredelio za s95
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Digitalac od 250-350 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Digitalac od 250-350 evra   Digitalac od 250-350 evra I_icon_minitime28/11/2011, 10:39


Smile Što je veća žižna daljina, to je bokeh (zamućenost drugog plana) veći. Što je blenda veća, to je bokeh veći. Znači, to nema toliko veze sa aparatom koliko sa objektivom. Taj Sony, iskreno, nikad nisam ni gledao tako da ne znam kako su rešili to sa defokusom, ali, realno, kompakt ipak ne može da postigne onaj kvalitet fotke koji ima DSLR. Sve te "dojajničke" funkcije koje trpaju u aparate služe da privuku kupce koji nisu spremni niti imaju potrebu da kupe skuplji aparat. Drugo, kompakt aparati služe da ih, kad se vratiš sa godišnjeg odmora, odneseš u foto radnju da ga prikače na komp i da ti urade print. To sa DSLR-om ne može jer je predviđen da ga koriste oni koji će sigurno raditi postprodukciju fotki (ranije se tako radilo u laboratoriji).

S95 ima mogućnost izbora funkcije koja će raditi manuelno. Manuelni rad se vrši preko prstena koji se nalazi oko objektiva, znači vrlo je jednostavno.

420-460€ za aparat u toj klasi jeste previše. Valjda će uskoro nešto izaći na ebay ili kod santa .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Digitalac od 250-350 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Digitalac od 250-350 evra   Digitalac od 250-350 evra I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Digitalac od 250-350 evra
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» fotoaparat do 100 evra:)
» Izbor foto aparata do 300 evra

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: