Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Smernice i sugestije za pocetnicu

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
-izm
FS član



Broj postova : 1
Na forumu od : 28.04.2011

Smernice i sugestije za pocetnicu Empty
PočaljiNaslov: Smernice i sugestije za pocetnicu   Smernice i sugestije za pocetnicu I_icon_minitime28/4/2011, 12:17

Dragi forumasi, evo fotografija jos jedne pocetnice (koja je doduse vec godinama pocetnica i nikako da odmakne od "pocetaka"). Fotografisano je Canon Powershot A80 i Canon IXUS 130, obradjivano u ACDSee, bez ikakvog znanja o tehnikalijama vec klikcem nasumice dok ne ispadne nesto sto mi se "na oko dopada" (stoga verovatno i dobar deo "razglednica stajl" fotografija). Bila bih veoma zahvalna na kritikama i sugestijama prilozenih fotki, kao i preporukama koje knjige da citam ili koji kurs fotografije da upisem - isti mi se nalazi na top fajv prioriteta u svim novogodisnjim listama (ako imate preporuku ko drzi privatne casove fotografije tim bolje). Jos jedno pitanje, da li je po vama pogodnije kupiti Canon Powershot G11 (rotirajuci ekran me je kupio na prvu loptu) ili uzeti neki DSLR do 500e (ako za te novce uopste i postoji)? Unapred hvala, i oprostite na dugackom postu i broju prilozenih fotografija

Smernice i sugestije za pocetnicu 15951707


Smernice i sugestije za pocetnicu 36044155


Smernice i sugestije za pocetnicu 69744201


Smernice i sugestije za pocetnicu 73127807


Smernice i sugestije za pocetnicu 26494156


Smernice i sugestije za pocetnicu 70657680


Smernice i sugestije za pocetnicu 39843875


Smernice i sugestije za pocetnicu 14462504


Smernice i sugestije za pocetnicu 81301118


Smernice i sugestije za pocetnicu 71594447


Smernice i sugestije za pocetnicu 84527781
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

Smernice i sugestije za pocetnicu Empty
PočaljiNaslov: Re: Smernice i sugestije za pocetnicu   Smernice i sugestije za pocetnicu I_icon_minitime28/4/2011, 15:17

Dobrodošla na forum -izm! Prvi utisak je da su ti za početnicu fotografije vrlo solidne. Ne bih da analiziram svaku posebno, već ću ti reći par stvari:

Kažeš da ne razmišljaš već "klikćeš" dok ti se neka ne dopadne, to je nešto što je svojstveno lomografiji (vidi: http://www.lomography.com/ ) ali je za početak to velika greška... Dobro razmisli o svakom kadru, istražuj uglove, pokušavaj da poboljšaš kompoziciju time što ćeš pre nego što "klikneš" dobro rasporediti objekte u kadru. Kasnije ćeš lako da se oslobodiš i probiješ granice.

Za početak pročitaj Đulijana Belića - Škola fotografije, tu ćeš pronaći osnovne smernice za dalji rad. Kasnije preporučujem Milan Fizi - Fotografija, pisana davno, ali uvek aktuelna.

Što se aparata tiče, dSLR je dSLR, preskoči taj Canon... Wink

Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
applepie
FS aktivan član



Broj postova : 38
Na forumu od : 02.03.2011

Smernice i sugestije za pocetnicu Empty
PočaljiNaslov: Re: Smernice i sugestije za pocetnicu   Smernice i sugestije za pocetnicu I_icon_minitime28/4/2011, 19:34

Kao što reče @begbie86, fotografije za početnicu ti nisu opće loše. Da, trebaš obratiti pozornost na kompoziciju... i sve što reče @begbie86.
Najgore što ti se može desiti da taj, ajmo reći, ključni element "pravljenja" fotografije zapostaviš, pa ti se kasnije vrati kao bumerang. U mojem slučaju je bilo tako dok mi jedan član sa ovog foruma nije otvorio oči i usmjerio na pravi put. Unatrag koji mjesec se borim sa kompozicijom, ali vidim polako pomak u odnosu na prije.
Nazad na vrh Ići dole
david
FS aktivan član



Broj postova : 30
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 39
Lokacija : Beograd

Smernice i sugestije za pocetnicu Empty
PočaljiNaslov: Re: Smernice i sugestije za pocetnicu   Smernice i sugestije za pocetnicu I_icon_minitime29/4/2011, 10:21

Meni se kao amateru dopadaju fotografije.
Ali,valja poslusati iskusnije Wink .
I,jedno pitanje,da li je na trecoj fotografiji zgrada veterinarskog fakulteta?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Smernice i sugestije za pocetnicu Empty
PočaljiNaslov: Re: Smernice i sugestije za pocetnicu   Smernice i sugestije za pocetnicu I_icon_minitime30/4/2011, 01:06

Pa kako to "godinama početnica"? Takvi se u školi zovu ponavljači Very Happy .
I kako "obradjivano u ACDSee, bez ikakvog znanja o tehnikalijama vec klikcem nasumice dok ne ispadne nesto sto mi se "na oko dopada" ? Klikneš na YouTube, pa klikneš nešto ovako

https://www.youtube.com/results?search_query=acdsee+pro+3+tutorial&aq=3&oq=acdsee

pa pokušaš to isto Wink .

A o kursevima fotografije smo već malo pisali ovde

http://www.fotosrbijaforum.com/t203p15-absolute-beginner-usmerite-me
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Smernice i sugestije za pocetnicu Empty
PočaljiNaslov: Re: Smernice i sugestije za pocetnicu   Smernice i sugestije za pocetnicu I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Smernice i sugestije za pocetnicu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: