Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 starine :)

Ići dole 
+9
dghagi
fetus
ivcha
arkus
kristina
Dragan
begbie86
acaids
stanley
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime31/1/2010, 22:04

ivcha ::
imam jedno pitanjce.Ko zna nek se javi ,Interesuje me da li mogu da koristim canonov objeltiv 10-22mm sa analognog aparata na eos 30d,koja je cena i gde mogu da nadjem taj objektiv ?


koliko ja znam, kanon jje sa prvom serijom eos aparata presao sa fd oblektiva na ef objektive, i oni nisu kompatibilni. cuo sam da postoje adapteri, ali nisam video ni jedan. a i onda ti ne radi automatika, vec sve ide manualno. ali vredi probati. za cene ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime1/2/2010, 01:59

fetus ::
ivcha ::
imam jedno pitanjce.Ko zna nek se javi ,Interesuje me da li mogu da koristim canonov objeltiv 10-22mm sa analognog aparata na eos 30d,koja je cena i gde mogu da nadjem taj objektiv ?


koliko ja znam, kanon jje sa prvom serijom eos aparata presao sa fd oblektiva na ef objektive, i oni nisu kompatibilni. cuo sam da postoje adapteri, ali nisam video ni jedan. a i onda ti ne radi automatika, vec sve ide manualno. ali vredi probati. za cene ne znam.

Baš tako. Potreban je M42 adapter.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
ivcha
Moderator
ivcha


Broj postova : 137
Na forumu od : 17.01.2010
Godine : 41
Lokacija : Nis\Naissus\Vilin grad

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime1/2/2010, 02:02

begbie86 ::
fetus ::
ivcha ::
imam jedno pitanjce.Ko zna nek se javi ,Interesuje me da li mogu da koristim canonov objeltiv 10-22mm sa analognog aparata na eos 30d,koja je cena i gde mogu da nadjem taj objektiv ?


koliko ja znam, kanon jje sa prvom serijom eos aparata presao sa fd oblektiva na ef objektive, i oni nisu kompatibilni. cuo sam da postoje adapteri, ali nisam video ni jedan. a i onda ti ne radi automatika, vec sve ide manualno. ali vredi probati. za cene ne znam.

Baš tako. Potreban je M42 adapter.

ovo m42 mi vise dodje ko neka oznaka za pusku

Ali ja sam fotograf a ne lovac santa Very Happy

sali se cika ivcha hvala na informaciji pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
http://ivcha.carbonmade.com/
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime3/2/2010, 22:52

begbie86 ::
Baš tako. Potreban je M42 adapter.

Potreban je eos-fd mount adapter a ne m42. Mislim da je prilično skup jer ima dodatno staklo što po nekima utiče na (lošiji) kvalitet snimaka (google)... ne koristim canon ali mislim da sam nekad naleteo negde na netu na ove informacije. Mislim da je bolje rešenje m42 adapter i prilično jeftini objektivi (zenit, praktica, pentax i CZJ). Ja ih koristim na Pentax-u sa izvanrednim rezultatima.
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
ivcha
Moderator
ivcha


Broj postova : 137
Na forumu od : 17.01.2010
Godine : 41
Lokacija : Nis\Naissus\Vilin grad

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime4/2/2010, 06:13

dghagi ::
begbie86 ::
Baš tako. Potreban je M42 adapter.

Potreban je eos-fd mount adapter a ne m42. Mislim da je prilično skup jer ima dodatno staklo što po nekima utiče na (lošiji) kvalitet snimaka (google)... ne koristim canon ali mislim da sam nekad naleteo negde na netu na ove informacije. Mislim da je bolje rešenje m42 adapter i prilično jeftini objektivi (zenit, praktica, pentax i CZJ). Ja ih koristim na Pentax-u sa izvanrednim rezultatima.

Hvala na obavestenju !
Nazad na vrh Ići dole
http://ivcha.carbonmade.com/
Asteriks
FS član
Asteriks


Broj postova : 24
Na forumu od : 08.02.2010
Godine : 48
Lokacija : Malta

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime9/2/2010, 12:09

Mamiya RB67 pro-S" border="0" alt=""/>

[img]Valletta Summer Shacks" border="0" alt=""/>[/img]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flickr.com/photos/waronion/
Asteriks
FS član
Asteriks


Broj postova : 24
Na forumu od : 08.02.2010
Godine : 48
Lokacija : Malta

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime9/2/2010, 12:28

ivcha ::
dghagi ::
begbie86 ::
Baš tako. Potreban je M42 adapter.

Potreban je eos-fd mount adapter a ne m42. Mislim da je prilično skup jer ima dodatno staklo što po nekima utiče na (lošiji) kvalitet snimaka (google)... ne koristim canon ali mislim da sam nekad naleteo negde na netu na ove informacije. Mislim da je bolje rešenje m42 adapter i prilično jeftini objektivi (zenit, praktica, pentax i CZJ). Ja ih koristim na Pentax-u sa izvanrednim rezultatima.

Hvala na obavestenju !

Vodite posebno rachuna kada navrcjete stare objektive na svoje nove digitalne senzore posebno na dva osnovna problema:
Neki od starih brzih lensova kache ogledalce zatvaracha na digitalcima (posebno na celim formatima), proverite prvo da li je mogucje koristiti tu vrstu objektiva na tom modelu digitalca Druga veoma vazna stvar je da kada navrnete stari analogni lens na digitalca i pochnete da fokusirate i zumirate mnogo prljavshtine moze zavrshiti u vashoj novoj kameri.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flickr.com/photos/waronion/
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime14/3/2010, 22:35

jedno vreme bilo u mom vlasnistvu, pa sam ih prodao i otisao u new york.


starine :) - Page 2 _mg_0010
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime14/3/2010, 23:27

auuuuu... kapiram da sam toliko blesav da bih zbog ovakve kolekcije ostao da zivim i u Kazakstanu, a ne u otadzbini...

Prelepo
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime14/3/2010, 23:35

nisam dobro rekao, otisao turisticki u ny, i dalje u srbiji zivim.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime15/3/2010, 09:09

bez komentara. Nadam se da je vredelo.

Ova slika bas tvoja bivsa kolekcija, ili sa neta? Koji su objektivi? Nesto mi smrdi da su sva 4 noctilux, nesto je bas poveliki otvor.
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime15/3/2010, 21:55

bas moja kolekcija. slucajno naleteo za male pare, pa prodao za velike. tako to ide. na zalost nisam zapamtio koji su objektivi, samo znam da su bili normali svi. inace u pitanju su lajke III f i III c, ako se dobro secam.
Nazad na vrh Ići dole
dusanmj
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 11.04.2010

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime11/4/2010, 17:57

Ljudi, od filma ne treba odustajati! Narocito od crno - bele tehnike... Ukkoliko neko zeli, nabavicu odredjenu kolicinu odlicnih AGFA filmova od 100ASA a svakome cu pomoci oko procesa razvijanja filma. Za relativno male pare mogu se pazariti jos uvek odlicni aparati za povecavanje a ima i hemikalija. Ipak film je REALNA SLIKA a digitalno je samo gomila kockica... Prelep je osecaj "obojiti" crno - belu fotografiju. Pripadam staroj gardi. Verujte, znam sta pricam...

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dusanmj
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 11.04.2010

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime11/4/2010, 17:59

Ljudi, od filma ne treba odustajati! Narocito od crno - bele tehnike... Ukkoliko neko zeli, nabavicu odredjenu kolicinu odlicnih AGFA filmova od 100ASA a svakome cu pomoci oko procesa razvijanja filma. Za relativno male pare mogu se pazariti jos uvek odlicni aparati za povecavanje a ima i hemikalija. Ipak film je REALNA SLIKA a digitalno je samo gomila kockica... Prelep je osecaj "obojiti" crno - belu fotografiju. Pripadam staroj gardi. Verujte, znam sta pricam...

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime16/1/2011, 01:28

Pronašao sam u podrumu stari dedin aparat, i to ovaj
[img]starine :) - Page 2 D179b879d0[/img].

Kupio sam crno beli film veće osetljivosti i probao posle skoro 60 godina da slikam. Sve radi, i slike su uspele, sad, kompozicija i moje greške, ajde, ali me impresioniralo da radi odlično. Evo jedne slike sa te probe ( malo sam doradjivao )
:[img]starine :) - Page 2 27d2fda7bc[/img]
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime20/4/2011, 02:06

Stanley, hvala na terminu ,,nerafalna fotografija."

Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime17/5/2011, 20:08

Evo jedna sa jucasnje kafe:

starine :) - Page 2 5732980878_f92a9b6fcc_b
Untitled by nemanja.mirkovic, on Flickr


Ako mi dozvolite i da kazem koju rec:
Desno je a-1 i nema tu nekih tajni, imao ih je svaki drugi svadbar u Jugi.
E, levo je raritet i legenda u isto vreme-Canon EF. Zvali su ga crna lepotica i stvarno zasluzuje taj naziv.
Brzine od 1/2 do 1/1000 su mu mehanicke; za razliku od vecine Canonove F serije koristi 1,5v baterije bez problema jer ima ugradjenu regulaciju napona i ima telo na foru f-1, sto znaci da moze da prodje kroz zid! Okidac po meni najbolji koji sam dohvatio.
Sve na njemu je savrseno, osim sto nije moj Smile
Ipak, ogrebem se koji put samo da opalim i cujem taj zvuk!

Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime17/5/2011, 21:44

posedujem ef i ne bi ga menjao nikad.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





starine :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: starine :)   starine :) - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
starine :)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: