Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Canon PowerShot SX120 IS

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
PasaZadek
FS član
PasaZadek


Broj postova : 8
Na forumu od : 29.09.2010
Godine : 72
Lokacija : KRAGUJEVAC

Canon PowerShot SX120 IS Empty
PočaljiNaslov: Canon PowerShot SX120 IS   Canon PowerShot SX120 IS I_icon_minitime29/9/2010, 00:43

Cena mu je ispod 20.000 dinara, a performanse jako dobre. Medjutim, primerak koji sam kupio je sve samo ne u skladu sa deklaracijom (mutne slike, itd.).
Da li je reč o lošem primerku, ili je možda cela serija škart.
Molim za bliža objašnjenja od stručnjaka kojih, vidim, zaista ima na ovom forumu.
Pozdrav! Cool
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Canon PowerShot SX120 IS Empty
PočaljiNaslov: Re: Canon PowerShot SX120 IS   Canon PowerShot SX120 IS I_icon_minitime29/9/2010, 02:05

Da li si ranije koristio neki drugi model?
Realno gledano, ako hoćeš kvalitet, moraš da budeš spreman i da ga platiš. To znači kupovina DSLR-a. Kompakti i prosumeri nisu na tom nivou iz veoma jednostavnog razloga - veličina senzora. Manji senzor, manja cena.
Drugi razlog je - brzina rada. Kompakti i prosumeri sporije procesuiraju sliku, znači da moraš imati malo strpljenja prilikom rada. To je najčešća greška koju ljudi čine. Aparat mora da proveri fokus i druga merenja na prvom koraku okidača, tek kad potvrdi pritisni na drugi korak da zabeleži sliku i sačekaj da završi proces. Kod DSLR-a je taj postupak neuporedivo brži.
Treći razlog je - optika. Kvalitetan objektiv znači skup objektiv. To na ovakvim aparatima nećeš dobiti, a to na kraju znači tehnički lošije fotografije.
Četvrti razlog - na kojim podešavanjima radiš i pod kojim uslovima? Ako je svetlo loše ne postoji senzor koji može da napravi besprekornu fotografiju. U stvari ima ih, ali koštaju x 000 €.
Najjednostavnije rešenje - ako je aparat u garanciji, odeš u radnju i tražiš da proveriš još neki aparat. Ako postoji vidljiva razlika na fotografijama, znači da sa tvojim aparatom nešto nije u redu. Opet, od kompakta i prosumera ne treba previše očekivati, govorim iz ličnog, lošeg iskustva.


Poslednji izmenio Ljuba dana 24/10/2010, 04:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

Canon PowerShot SX120 IS Empty
PočaljiNaslov: Re: Canon PowerShot SX120 IS   Canon PowerShot SX120 IS I_icon_minitime29/9/2010, 05:58

Ili je neka falinka ili ti nisi dovoljno upućen u terminologiju oko fotografije.

Da dodam, evo moj SX120 radi bez ikakvih problema, tako da do serije sigurno nije (pu, pu... da ga ne ureknem). Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
PasaZadek
FS član
PasaZadek


Broj postova : 8
Na forumu od : 29.09.2010
Godine : 72
Lokacija : KRAGUJEVAC

Canon PowerShot SX120 IS Empty
PočaljiNaslov: Dakle, ovako...   Canon PowerShot SX120 IS I_icon_minitime29/9/2010, 06:13

Do sada sam koristio Canon PowerShot A720 IS i odlično me je služio. Medjutim, ostao sam bez njega i odlučio da ostanem pri Canonu.
Prodavac se složio da novi aparat nije u redu i sutra treba da isprobam drugi primerak. I ja držim palčeve da je sa ovom serijom sve OK, ali javiću šta je bilo.
Hvala forumašima što su mi pomogli svoim savetima.
Nazad na vrh Ići dole
PasaZadek
FS član
PasaZadek


Broj postova : 8
Na forumu od : 29.09.2010
Godine : 72
Lokacija : KRAGUJEVAC

Canon PowerShot SX120 IS Empty
PočaljiNaslov: Izveštaj sa lica mesta   Canon PowerShot SX120 IS I_icon_minitime24/10/2010, 04:41

Dakle, prodavac u PAKOM-u mi je zaista omogućio da isprobam i drugi primerak istog modela Canon PowerShot SX120 IS . Nije bilo nikakve razlike u odnosu na prvi o kojem sam pisao. Jednostavno, nije bio saobrazan modelu, slika mutna i pored pokušaja u raznim režimima (auto, portret, indoor, manuelna podešavanja, itd.).

Prodavac se pismeno obratio Canonu i dobio odgovor od gospodina Robert Barcala
(Customer Support), sledeće sadržine:

"Cisto sumnjam da je do aparata, tj neispravnosti.
Ako je u auto modu sigurno je podigao ISO vrednost preko 400, sto automatski kod kompakt aparata unosi primetnu kolicinu suma (tehnicki nedostatak, mali sensor-mnogo pixela itd…)
Probaj da prebacis u P (program) mod I ogranicis ISO na 200/400 I uz blic (ako treba) napravi fotku.
Poenta je da se ISO drzi na sto manjoj vrednosti (sto auto mod ne radi nikako)."

Odmah smo proverili ovu pretpostavku i uverili se da ne stoji. Naime, u Auto modu ISO je varirao od 80 do 400, upravo na slikama koje sam prethodno napravio.

Inače, nisam neki nadobudni početnik, jer se fotografijom bavim kao hobi, još od studentskih dana, a poslednjih godina koristim digitalne aparate i to dva, oba marke Canon (prvo Canon Power Shot A 510, a onda Canon PowerShot A720 IS), tako da mogu jasno da uočim razliku u kvalitetu fotografija koje prave ovakvi aparati.

Da je reč o lošim primercima, a ne o lošem kvalitetu cele serije, govori i podatak da sam u Ušću, u prodavnici Big bang isprobao isti model i video da pravi mnogo bolje slike, upravo onakve kakve sam i očekivao od ovog modela.

Poslao sam aparat u ovlašćeni Canonov servis i posle nekoliko dana stiže lakonski odgovor da je aparat ispravan.

Da ne dužim, prodavac mi je, uz konsultaciju sa svojim direktorom, omogućio da umesto Canona uzmem NikonCoolpix S640 i pomogao da se barem ne osećam kao magarac (malo li je u ovako uredjenoj zemlji).
Sve ovo pišem da bih skrenuo pažnju na nekorektnost proizvodjača, pa makar to bila i svetska firma, kakva je nesumnjivo Canon i da pre nego što se odlučimo za kupovinu, dobro pogledamo šta dobijamo, što ja nisam učinio, verujući u profesionalnost Canon-a.

P.S. Niku Dzonihsv želim da ga njegov Canon i dalje dobro služi, a Ljubi hvala na savetima, jer ću (kad se finansijski oporavim, gledati da dodjem do prosumera ili polovnog DSLR-a.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Canon PowerShot SX120 IS Empty
PočaljiNaslov: Re: Canon PowerShot SX120 IS   Canon PowerShot SX120 IS I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Canon PowerShot SX120 IS
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Canon Power Shot SX40 ili Canon Power Shot G12
» Canon 60D
» NIKON Coolpix L310 VS CANON PowerShot SX150 IS
» Prodajem Canon 550d + Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II ( sa stabilizacijom )
» Kupujem Canon 35mm f/2 i(li) Canon 28mm f/2.8

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: