Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Da li još uvek koristite analogne foto aparate?

Ići dole 
+6
coolenough
pavlaka
dghagi
nemanja.mirkovic
fetus
begbie86
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Da li još uvek koristite analogne foto aparate?
da
Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_vote_lcap85%Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_vote_rcap
 85% [ 22 ]
ne
Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_vote_lcap15%Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_vote_rcap
 15% [ 4 ]
Ukupno Glasova : 26
 

AutorPoruka
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime20/10/2010, 21:25

jos jedna fora
kako videti krajnji rezultat, kako bi to izgledalo uvecano na papiru, vlaznim postupkom.
kontaktna kopija je odgovor.
treba jos samo pozitiv razvijac u odnosu na ono gore, fotopapir gradacije 2 (po Fotokemikinoj klasifikaciji) format 18x24, tanak sundjer te velicine (ne deblji od par milimetara, moze i deblji filc) i staklo iste velicine, bez ogrebotina ako moze.
Na format 18x24 staje ceo 35mm film-36 snimaka ili ceo roll film (12, 6x6cm).
Napravis sendvic u mraku, ovetlis ga obicnom mat sijalicom od 75W sa jedno pola metra u trajanju izmedju 10-15sec. Razvijes taj papir i imas kontakt kopiju iz koje posle zakljucujes i biras.
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Konkretan predlog   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime20/10/2010, 22:34

Suma sumarum :
Begbie, Fetuse, Gagi, Cool... ako ste za akciju, dajte temu pa da pucamo dva do tri meseca i da objavimo sta je ko uradio na film.
Posteno ?
Moze da bude zabavno ?

Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime21/10/2010, 00:58

moze.
mada sam ja vec sve postavio sto sam imao.
radim neke kerove(pse,zivotinje,da ne bude zabune),pa ako odgovara meni bolje.
ali uklapam se u sve varijante,mozda me to natera da se malo aktiviram.
jedino nisam nesto raspolozen za portrete i tako te stvari,ali cak ako bude i to,moze.
za sad toliko.
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime21/10/2010, 01:31

vazi
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime8/11/2010, 23:56

Kerovi cuvajte se Smile
Tek sad sam video ali krecem.
Av avav av av Smile
Nazad na vrh Ići dole
zoltan
FS član
zoltan


Broj postova : 6
Na forumu od : 17.09.2011
Godine : 50
Lokacija : Beograd

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime17/9/2011, 00:58

Nov sam ovde i prvo bih da pozdravim sve clanove a pogotovo ljude koji su postavili ovako dobar forum cheers

Nisam profesionalac i fotografijom se bavim iz hobija i ljubavi, a da ne bi mnogo skretao sa teme koristim Nikon F-601 koji sam kupio polovan sa objektivom nikkor 35-80mm 1:4-5.6D, a naknadno sam kupio nov nikkor 50mm 1.8D koji uglavnom koristim svaki dan. Iskljucivo trosim crno bele fimove, sta nadjem u gradu, do sada najvise ILFORD PAN 100, i neke KODAK-ove 400. Nemam opremu za razvijanje pa se snalazim po raznim radnjama, ako neko ima neki savet gde je najbolje mesto za razvijanje istih dobro bi mi doslo Smile

Pored toga imam i Nikon D3100 sa kit objektivom 18-55mm ali to je druga tema.

POzdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime19/9/2011, 08:23

dghagi ::
begbie86 ::
napišite šta imate od opreme.
Mora da se šališ, trebaće mi par postova:D
Koristim ako moram, ne, realno treba dosta €. Eto uskoro putujem u London, poneću samo XA2 i FM2+50/1.2. Jedan za dan, jedan za noć, voila

je l' crni, je l' crni? Shocked


auu... 50/1.2... Ljubomora Smile
Nazad na vrh Ići dole
vladan64
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 17.11.2011

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime17/11/2011, 10:58

Od opreme koristim Bronicu ETRSi sa objektivima od 50mm, 80mm i 120mm; Nikon F100 sa zoom objektivom 28 - 85mm; Blic Metz 45 CL-4 I Metz MZ-2.

U laboratoriji Opemus 5 i Durst Labor 1200
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime19/12/2011, 03:09

Drustvo, sta mislite da se pokrenemo za jos neku zajednicku temu?
Ne znam sta drugi misle, ali po meni su kerovi prosli sasvim OK...
Cini mi se da forum malo pada jer nema portala, ali to opet nije razlog da neprobamo nesto zajedno.
Mozda moze zajednicka tema i sa filma i sa digitale odjednom, ili samo na film-kako god sto se mene tice...

Ona kapetanova sa pejzazima moze, ali ja licno do pola januara necu imati nesto bitno na temu prirode... Usput, valjalo bi i da joj promenimo naziv da je malo komercijalizujemo:)

Imam dosta fotografija dece i cini mi se da su odlicna tema.
Tesko ih je uhvatiti, brzi su, puni emocija, prirodni-dakle uglavnom nema poziranja...

Rado cu da prihvatim bilo koju drugu temu ako ima predloga, jer mi je stvarno stalo do zabave...




Nazad na vrh Ići dole
Falcon
FS član



Broj postova : 1
Na forumu od : 22.01.2013

Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Pozdrav iz Essena   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime22/1/2013, 21:40

Evo da se i ja javim. Hobi fotograf iz Crne Gore, a zivim u Essenu (Njemacka).
Drago mi je da i kod nas analogna fotografija jos uvijek zivi. Ja fotografisem isklucivo analogno.
Od opreme koristim:
- Kodak instamatic S40 (110-pocket film, ponovo se proizvodi u Austriji ali je prilicno skup)
- Yashica minister 3 (porodicni aparat koji me pratio kroz citavo djetinjstvo, radi savrseno)
- Yashica FX3 2000 super (SLR koji najvise koristim sa par razlicitih objektiva)
- Kiev 2a (proizveden 1957, neispravan ali sam na putu da ga popravim, poklon od ujaka)

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li još uvek koristite analogne foto aparate?   Da li još uvek koristite analogne foto aparate? - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li još uvek koristite analogne foto aparate?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Koji foto aparat koristite?
» Prodajem Canon sx120is, jos uvek pod garancijom
» Koji plug-in/e koristite za portrete?
» Da li je aparat koji koristite kupljen nov ili polovan?
» Koje programe za obradu fotografija koristite?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: