Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 stari zenit

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
fotojunosha
FS član
fotojunosha


Broj postova : 1
Na forumu od : 06.07.2010
Godine : 43
Lokacija : Beograd

stari zenit Empty
PočaljiNaslov: stari zenit   stari zenit I_icon_minitime6/7/2010, 22:06

Sredjivao sam sobichak i naleteo u caletovom kutku na stari fotoaparat marke Zenit.
Posto volim fotografiju (amaterski naravno) imam zelju da popravim aparat,ako je uopste u kvaru,da uzmem sta mi je sve potrebno i napravim nekoliko fotografija...
E sad..pitanje je da li neko moze da mi pomogne i kaze gde mogu da se informisem i kupim sve sto mi je potrebno?
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
zzz
FS član



Broj postova : 12
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : bgd

stari zenit Empty
PočaljiNaslov: Re: stari zenit   stari zenit I_icon_minitime7/7/2010, 22:42

Pokvaren Zenit se ne isplati popravljati, mozes naci po oglasima ispravnih za 500-1000 dinara, osim ako uzivas u majstorisanju, onda mozes kupiti ispravan primerak na oglasu, i prepakovati mehaniku u svoj stari Smile
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

stari zenit Empty
PočaljiNaslov: Re: stari zenit   stari zenit I_icon_minitime29/7/2010, 22:17

fotojunosha ::
imam zelju da popravim aparat,ako je uopste u kvaru,da uzmem sta mi je sve potrebno i napravim nekoliko fotografija...
Valjalo bi ustanoviti da li je potrebna bilo kakva popravka. Evo nekoliko koraka za proveru: Skini objektiv u smeru suprotnom od kretanja kazaljki sata (možda će ti trebati malo više snage). Povuci polugu za premotavanje filma do kraja. Pritiskom na okidač, ogledalo koje se nalazi unutar kućišta treba da se podigne u vrati u prvobitni položaj. Isprobaj sve brzine zatvarača (u zavisnosti od modela, možda ćeš morati da podigneš točkić kojim se menjaju brzine): 30X, 60, 125, 250 i 500 i B. Trebalo bi da se zavesica zatvara sve brže i brže, osim na B kada treba da ostane otvorena dok god držiš okidač. Onda vrati objektiv i probaj sve to sa različitim otvorima blende: 2; 2,8; 4; 5,6; 8; 11; i 16; listići blende bi trebalo neometano da se zatvaraju i otvaraju. (i tu ima par sitnica koje se razlikuju od modela objektiva!) Ukoliko to sve radi, ostaje ti da proveriš sunđer na vratancima, on štiti od svetla. Ako je propao, možeš ga je zameniti (mada to nije neophodno). Za zamenu mehanizma iz ispravnog u neispravan zenit potrebno je mnogo iskustva. Ne savetujem ništa slično, nije vredno truda osim ako se ne radi o emotivnoj vezanosti. Imaš malo moje priče o zenitima u rubrici analogno ćoše. Slobodno pitaj za bilo koji savet. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
Sponsored content





stari zenit Empty
PočaljiNaslov: Re: stari zenit   stari zenit I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
stari zenit
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zenit 122
» izvesnaRosa i zenit 11
» Stari most
» Stari objektivi - nova tela -pomoc !
» fuji s9600 i stari objektiv 50mm f2 za macro

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: