Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 A da da need for speed (paning)

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

A da da need for speed (paning) Empty
PočaljiNaslov: A da da need for speed (paning)   A da da need for speed (paning) I_icon_minitime25/6/2010, 03:25

Moj prvi paning.

Tačnije, nije baš prvi jer sam ispucao jedno 5-7 fotki pre nego što su počele da liče na nešto. Ali, na forumu jeste prvi. Smile

A da da need for speed (paning) 3686551
A da da need for speed (paning)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
Vlada_zvs
FS aktivan član
Vlada_zvs


Broj postova : 35
Na forumu od : 26.11.2010
Godine : 30
Lokacija : Novi Sad

A da da need for speed (paning) Empty
PočaljiNaslov: Re: A da da need for speed (paning)   A da da need for speed (paning) I_icon_minitime26/11/2010, 09:18

Imas ti jos dosta da razgibavas kuk dok te slike ne postanu vrhunske. No sigurno je da si na dobrom putu.
Nazad na vrh Ići dole
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

A da da need for speed (paning) Empty
PočaljiNaslov: Re: A da da need for speed (paning)   A da da need for speed (paning) I_icon_minitime27/11/2010, 01:27

Naravno. Međutim, kako mi je ovo prva ''zvanična'' paning fotka, tada sam bio prilično zadovoljan. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

A da da need for speed (paning) Empty
PočaljiNaslov: Petar Panning   A da da need for speed (paning) I_icon_minitime27/11/2010, 10:28

Dzoni lepa tehnika.
Iako zahteva neverovatno mnogo pokusaja za par uspesnih snimaka,
bilo bi dobro da se pokrenemo svi na forumu i uradimo zajednicku temu.
Verovatno da ima ljudi koji vec imaju vrhunske fotke iz ove oblasti, a ima i ljudi koji bi rado pokusali.

Bas skoro sam citao malo vise o toj tehnici i naravno uz obavezu da dok okidas, pomeras aparat tako da automobil stoji na istom mestu u kadru, od ostalih korisnih saveta sam dobio:

1. tripod je majka za panning. Moze i stativ sa samo jednom izduzenom nogom. Moze cak i neka indijanska fora da vezes kanap... Nebitno moze i iz ruke, Boze moj, samo je potrebno vise pokusaja.

2. U vezi expozicije:
1/250 je dovoljno za brza sportska kola
1/60 za osobu koja trci

Mene iskreno zanima kojim objektivom je najbolje raditi panning i da li je to uopste bitno.

Svaki savet je dobrodosao!
cheers


Nazad na vrh Ići dole
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

A da da need for speed (paning) Empty
PočaljiNaslov: Re: A da da need for speed (paning)   A da da need for speed (paning) I_icon_minitime27/11/2010, 10:56

Ekspozicija direktno zavisi od osvetljenja i verujem da su te norme koje si preporučio verovatno u ''idealnim'' uslovima (vedro vreme).

Ne mogu ti pomoći oko potrebnog objektiva, ali ću dodati da dobar deo Canon aparata ima mogućnost da stabilizuje samo vertikalnu osu, dok horizontalna ostaje nestabilizovana - paning opcija u IS modu. Naravno, ovo se odnosi na optičku stabilizaciju koja zaista može pomoći za ovaj tip fotki pri produženoj ekspoziciji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
Vlada_zvs
FS aktivan član
Vlada_zvs


Broj postova : 35
Na forumu od : 26.11.2010
Godine : 30
Lokacija : Novi Sad

A da da need for speed (paning) Empty
PočaljiNaslov: Re: A da da need for speed (paning)   A da da need for speed (paning) I_icon_minitime27/11/2010, 12:46

Ja sam panovao automobile i na duzoj ekspoziciji,npr 30.. Time dobijes razmazaniju pozadinu i mutniji zadnji deo predmeta koji si panirao. Sto u nekim uslovima daje i malo realniju sliku situacije i ambienta.

A sto se tice objektiva.,ne mogu da ti pomognem,ali verovatno ima neko ko moze.. Ja radim sa EF 28-135mm f/3.5-5.6 i sasvim sam zadovoljan...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





A da da need for speed (paning) Empty
PočaljiNaslov: Re: A da da need for speed (paning)   A da da need for speed (paning) I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
A da da need for speed (paning)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Ulična i urbana fotografija-
Skoči na: