Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 analogna fotografija

Ići dole 
+9
Nejko
nemanja.mirkovic
Amelija Pulen
deda
marko604
Nevena
Dragan
dghagi
fetus
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime27/11/2012, 23:33

tu ti je dobro sto mozes da kombinujes sa krajnjim rezultatom.
ako je negativ dobar, i ne preterujes sa filtracijom,trebalo bi da bude dosta slicno normal papiru.ali ako imas nekig problema sa gradacijom na negativu,suvise tvrd ili mekan,to se dosta dobro sredi sa multigrejdom.
naravno treba dosta vezbe,malte ne u totalnom mraku se radi posto je on osetljiv i na crveno svetlo,ako ima malo papira ne vredi se zezati.ako ima vecu kolicinu onda nabavljaj filtere i radi.
uzivaj
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime28/11/2012, 07:50

A ova fora da kao stari multigrade filteri nisu kompatibilni sa novim papirima je verovatno velika laz?
http://www.ilfordphoto.com/aboutus/page.asp?n=118
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime28/11/2012, 08:33

Usput, kakvo je tvoje misljenje: Plastika vs FB
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime28/11/2012, 20:46

sta znam za filtere,prosle godine sam radio sa rollei multigrade cb papirom,sa filterima na kolor glavi od magnifaksa 4(oko 25 godina star) i sve je islo dobro.ako je bas ilford pravio posebnu emulziju za posebne filtere...sumnjam.i ovako u smanjenom koriscenju cb materijala jos izmisljati nove fore,nije neka ideja.ali ko zna,munjeni englezi svasta smisle.

a rc u odnosu na fb,licno radim na onom sto imam u tom momentu.kazu da je fb bolji,da ima deblju emulziju i samim tim kao lepse tonove i sta ti sve znam.vidis fotku i na ovom i na onom.nedavno sam citao o nekim stampacima,kao jedan ima 2 piko litra kap,a drugi 3.i ovaj prvi je kao mnogo bolji zbog toga.a onda kaze neki strucnjak da se razlika primeti mozda ako uzmes jaku lupu,ali i tada malo verovatno.kontam da je i ovde od prilike takav slucaj.
konkretno oko samog susenja le lakse plastika,okacis i gotovo.papir ako nemas susilicu se sav pokrivi.
toliko
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime30/11/2012, 01:14

Пошто је тема ,,повољан филм" увек актуелна,
најјефтиније солуције су ,,bulk film" или филм на метар.
Код Хамера има ефке 25 50 и 100 аса 30,5 метара за 4000,оо динара.
Од 30,5 метара се добије око 17 филмова са 36 снимака. Дакле, један ефке филм уз труд око мотања и пар коришћених кутијица за филмове кошта 4000/17=235 динара.

Разговарао сам са њима и за 15 до месец дана ће моћи да се поручи Hp5 i fp4 30,5 метара за 7000,oo или мање, што је повољно чак и у складу са највећим кућама из Немачке. За мене је то озбиљна вест Very Happy Немају увек све, али као што Фетус рече, једном у месец дана може да се поручи свашта нешто...

Ево најновијег ценовника:
analogna fotografija - Page 3 8232442744_dc4a089501_b
Hamer cenovnik by nemanja.mirkovic, on Flickr

Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime15/12/2012, 21:16

Jel razvijate filmove u potpunom mraku?
Meni se čini da sam možda oštetio jedan film tako što sam upalio svetlo kad posle 1 min razvijanja u dozni. Ispravna dozna sigurno nepropušta i pod dnevnim svetlom ili sijalicom?
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime15/12/2012, 22:19

Čuvanje negativa i fotografija?

Negativi u pergaminske džepove pa u metalnu ili plastičnu kutiju? Fotoimpex prodaje nešto plastično, ali je verovatno posebna plastika?

Fotografije isto?
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime28/12/2012, 04:43

Uh Feđa, magnifax 4 dobar i za 6x6?

Da budem precizniji, jel mogu da ga koristim za 6x6 negativ sa maskom za 6x9 koja ima staklo i objektivom 105mm. Imam i 80mm objektiv ali bih morao da napravim adapter pošto je on m39 a 105 m42 ako ne grešim.

Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime30/12/2012, 21:30

naravno da je dobar za 6x6.
i mozes da koristis sa maskom za 6x9 i 105mm,samo ces morati malo vise da ga povisis.ostalo sve ok.naravno,pazi da ti je difuzer za 6x9,kontam da je to najbitnije za ravnomerno svetlo.
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime15/1/2013, 04:33

Nabavka iz fotoimpexa-Nemacka.
Momak je proveren i ja garantujem za njega:

,,Zeleo bih da objavim da cu narucivati stvari iz fotoimpex.de prodavnice. ukoliko nekome treba nesto od filmova ili lab opreme moze naruciti. moja provizija je 20% na istaknute cene. Sem moje provizije nemate drugih troskova. minimalna narudzbina po osobi je 20 evra. placanje je pola pre narucivanja, pola prilikom preuzimanja. narucivanje je 21.1. stvari se narucuju na eu adresu pa se salju u srbiju. preuzimanje u beogradu na zelenjaku ili post express.
kontakt na pp i 063 201 364 i djordje.vozarevic na guglovoj posti."
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





analogna fotografija - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: analogna fotografija   analogna fotografija - Page 3 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
analogna fotografija
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Fotografija 1
» RnR fotografija
» Postavljanje fotografija
» da li je ovo high key fotografija ?
» Analogna Fotografija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: