Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prvi HDR

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Jolex96
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 19.06.2011

Prvi HDR Empty
PočaljiNaslov: Prvi HDR   Prvi HDR I_icon_minitime19/6/2011, 11:11

Ovo su prve HDR slike koje sam uradio, slikano je pre par godina sa mnogo losim fotoaparatom od 4Mpx

Sta mislite o ovim fotografijama s obzirom da sam pocetnik u obradi fotorafije

HDR 1


Prvi HDR 5850057359_b450c2800b_b



HDR 2

Prvi HDR 5850053511_458d5d4f5b_b
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

Prvi HDR Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi HDR   Prvi HDR I_icon_minitime2/8/2011, 09:18

ov je hdr iz jedne slike, ili fake hdr Smile iskreno, vidjao sam mnoooogoooo gore, a i moji prvi hdr-ovi su bili losiji od ovoga Smile

gledaj da smanjis dozivljaj sa izvlacenjem detalja. HDR treba da sluzi kao sredstvo kojim se stize do nekog cilja, a ne sam cilj. Cilj je napraviti sliku sireg dinamickog raspona, u situacijama kad to nije moguce uraditi jednom expozicijom pri opremi koju imamo.

a sad, da budem okrutan Smile ovo ni po cemu nije hdr, vec samo kopira los deo price oko hdr-a. Pogledaj nebo. Spaljeno. Pogledaj senke. Crne. Ocigledno si mu pustio auto hdr-isanje, pa onda jos dao po paprici sa kontrastom. Na kraju si postigao da nemas nista vise detalja nego na original slici, a imas artefakte i nerealno prosvetljavanje na sve strane.

Svi pre ili kasnije prodjemo kroz hdr fazu. Topao savet - ubrzaj je sto vise mozes, i pocni da ucis lejere. Ako te vec interesuje hdr.
Nazad na vrh Ići dole
 
Prvi HDR
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moj prvi rad HDR
» prvi pokusaj
» Prvi portreti...
» prvi portreti
» Prvi film

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: HDR-
Skoči na: