Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Bila je Berza i eto male procene.

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Bila je Berza i eto male procene. Empty
PočaljiNaslov: Bila je Berza i eto male procene.   Bila je Berza i eto male procene. I_icon_minitime5/12/2010, 21:28

No No No No No No No No No No No

Braco i sestre bese berza u gradu Beogradu dana 05.12.2010.

To ti je ulazak u 'Tamni vilajet' koji bi najradije zaboravio. Kajao se onaj ko nije nista uzeo ali kajace se i onak ko je nesto i uzeo.
Naplacivao se i nije se naplacivao ulazak u predvorje 'Staklenca', naplacivala se i pijacarina. Sta smo dobili od toga? Nista..ni reda, ni kontrole, malko postenja..

Put je vodio pored zanimljivih standova odakle je mirisala rakija (valjda rakija mirise kada je u casi a bazdi kada se izduva napolje?). Na tom standu si mogao da nabavis recimo Nikkor zoom 80-200mm/4.5 koji u stvari sluzi kao zvecka, taj prsten zvekece grozno. Doduse cena je bila 15eura. POSTENO (skoro).

Odmah 'na desnoj ruci' standovi sa dva sredovecna gospodina koji naravno hvale svoju klimavu opremu ali zato popljuju ono sto bi ti ponudio iako nudis nesto gde si prvi vlasnik i sto je u perfektnom stanju za razliku od pribora koji oni nude a koji u potpunosti lici na one slavske bombonjere. Svaki njihov objektiv ili kuciste obigrao je vec trziste nekoliko puta i izmenio bar 10 vlasnika. Jedan od njih me ubedjivao da je Kiron u svoje vreme bio najjaca i najpostovanija firma. Alo BRE pa ja imam taman toliko godina da pamtim i kada je ustaska emigracija ubila ambasadora Rolovica u Svedskoj a sad slusam gluposti kao da ne pamtim. Istine radi, Kiron je bio prihvatljivi SHIT.

Onda je tu Zika.
Ziki je dozvoljeno da pusi unutra.. Zika se zevzeci..ima puno robe..ima jako puno robe..Zika ima jako jako puno interesantne robe. Pregovori sa Zikom su legendarni..sala komika. Zika sve posteno prijavi..kvarove, falinke, tapsanje po ramenu..legenda. Kad stignes kuci onda shvatis da malko boli guza..ali samo malko ne onako brutalno. Mora da se vidi, ne moze da se opise. A ni dokaze..kad si otisao sa robom onda si otisao.. Zika je legenda za ranog Kusturicu, Sijana, Trifunovica..u stvari je najbolji kandidat za ministra 'Kapitalca' kao sto je i Velja bio.

Ukrug okolo naokolo sve klonovi za standovima. Kako ljudski klonovi tako i predmetni..ono zbog cega smo dosli.
Frustracije na sve strane, dekoncentracija u laganju, nedoslednost u laganju. Cudo jedno ili samo Srbija.

Najbolji covek tamo, najkorektnije cene je imao i CISTU UREDNU ROBU JE IMAO pogodite ko je?
Fini gospodin iz Valjeva inace IRACANIN. Najbolji i najposteniji SRBIN na tom vasaru je u stvari IRACANIN valjevski. Nisam mu cuo ime a od besa zbog protracenog dana se nisam setio ni da ga pitam za ime.

Zasto pominjem da mu je roba bila cista? Zato sto kod drugih nije. 98% stakala tamo ponudjemih nije bilo ocisceno. Nisam siguran ni da je to moguce ocistiti toliko je gusta i lepljiva prasina na objektivima. Bar nije moguce bez ostecenja ocistiti a onda nisam to ja, ti si ga unistio..

Zato braco i sestre kupujte od tog gospodina iz Iraka ako mu saznate ime ili od nekih postenih sa ovog sajta a najbolje kupujte u inostranstvu ako mozete.

Sto se mene tice moze da se desi da na sledecoj Berzi a mozda i svakoj sledecoj Berzi prisustvujemo prijavi bombe u Staklencu ili paketica droge..

Sta da radim osvetoljubiv sam, narocito kad sretnem jajare..
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Bila je Berza i eto male procene. Empty
PočaljiNaslov: Re: Bila je Berza i eto male procene.   Bila je Berza i eto male procene. I_icon_minitime6/12/2010, 02:17

Hahahaha... applause

Najgore je što je svaki put ista priča. Zato je proletos Borko iz BM-a i organizovao drugu, nezavisnu, berzu u Politehničkoj akademiji. Ne kažem da je bila mnogo bolja, ali ova u Staklencu mi se svaki put čini sve gora. I svaki put shvatim da je to istina...
Ovaj put nisam išao, ali na prošloj sam bio da vidim dal' ima neki široki fiksni M42. I shvatio sam da sam, ustvari, ja lud što pokušavam da nađem nešto prihvatljivo i upotrebljivo na berzi.
Meni je, na primer, interesantno što svaki put možeš da vidiš iste likove koji prodaju istu opremu scratch Kao da čiste podrum, pa ako uspeju da nekome uvale krš, odlično. Mene bi mrzelo da posle toliko neuspešnih pokušaja opet dovlačim isto u nadi da ću nešto prodati.
A što se čistoće stakala tiče, može to da se očisti... spaljivanjem Rolling Eyes
I slažem se, bolje naručiti neproverenu opremu iz inostranstva, nego bacati pare i kidati živce na proverenu sa berze.

Srbijo, najlepša bajko...
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Bila je Berza i eto male procene. Empty
PočaljiNaslov: Re: Bila je Berza i eto male procene.   Bila je Berza i eto male procene. I_icon_minitime7/12/2010, 07:36

@Ljuba: A što se čistoće stakala tiče, može to da se očisti... spaljivanjem

Ljubo, mozda moze i ovako (videti samo slike): http://web.aanet.com.au/bayling/repair.html
Procedura je odlicna za ostecena stakla, mada mislim da je on ova pozutela mozda mogao da koristi za crno bele fotke.

@Cool: najbolje kupujte u inostranstvu ako mozete
i
@Ljuba: I slažem se, bolje naručiti neproverenu opremu iz inostranstva


Da li neko uvozi robu uopste?

www.keh.com je otprilike jako hvaljena institucija za stanje iznad BGN, pa mozda i za to stanje...

Ljubo ti si gotivio B&H, ali je BM stao sa uvozom na taj nacin?

Verovatnoda i ebay moze da bude ok i tako dalje, ali preko koga uvesti robu?

Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Bila je Berza i eto male procene. Empty
PočaljiNaslov: Re: Bila je Berza i eto male procene.   Bila je Berza i eto male procene. I_icon_minitime7/12/2010, 09:21

nemanja.mirkovic ::
@Ljuba: A što se čistoće stakala tiče, može to da se očisti... spaljivanjem

Ljubo, mozda moze i ovako (videti samo slike): http://web.aanet.com.au/bayling/repair.html
Procedura je odlicna za ostecena stakla, mada mislim da je on ova pozutela mozda mogao da koristi za crno bele fotke.

@Cool: najbolje kupujte u inostranstvu ako mozete
i
@Ljuba: I slažem se, bolje naručiti neproverenu opremu iz inostranstva


Da li neko uvozi robu uopste?

www.keh.com je otprilike jako hvaljena institucija za stanje iznad BGN, pa mozda i za to stanje...

Ljubo ti si gotivio B&H, ali je BM stao sa uvozom na taj nacin?

Verovatnoda i ebay moze da bude ok i tako dalje, ali preko koga uvesti robu?


Very Happy Pazi ovako, tamo sam viđao toliko ulepljena stakla da sumnjam da bi se tako lako raspala.

Što se naručivanja tiče, možda može preko

http://www.e-ducan.com/kupovina-strani-sajtovi/default.aspx

Ne nabavljaju direktno od B&H, ali u svakom slučaju vredi pozvati i proveriti.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Bila je Berza i eto male procene. Empty
PočaljiNaslov: Re: Bila je Berza i eto male procene.   Bila je Berza i eto male procene. I_icon_minitime25/12/2010, 03:05

@Cool:

Razmišljao sam i ja da rasturam berzu Mad . Ali sam došao do zaključka da je najbolji način u isto vreme napraviti drugu i ponuditi bolju tehniku za manje pare. Ili nagovoriti Borka da to uradi. I onako su u svađi.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Bila je Berza i eto male procene. Empty
PočaljiNaslov: Re: Bila je Berza i eto male procene.   Bila je Berza i eto male procene. I_icon_minitime15/5/2011, 00:19

Opet bila berza. I opet sam išao da vidim dal' ima nešto od fiksnih M42. Kakva sam ja budala Rolling Eyes .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bila je Berza i eto male procene. Empty
PočaljiNaslov: Re: Bila je Berza i eto male procene.   Bila je Berza i eto male procene. I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bila je Berza i eto male procene.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Berza??
» MALE PLANETE
» Beogradska Foto Berza
» Nekoliko pejzaza iz moje male kolekcije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Ćaskalište-
Skoči na: