Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Analogna fotografija u digitalnom vremenu!

Ići dole 
+4
coolenough
fetus
dghagi
skoj
8 posters
AutorPoruka
skoj
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 24.03.2011

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime24/3/2011, 09:33

Pozdrav svima,nov sam na forumu!
Imam jedno pitanje.Da li je nekome poznato,gde je danas analogna fotografija jos uvek nezamenljiva u odnosu na digitaliju.U kojim sverama drustvenog zivota,u kojoj oblasti.Kao sto je radio telegrafija,osim radio-amaterskih krugova i pored danasnje bezicne,digitalne fonije i mobilnih telefona jos uvek nezamenljiva u vojsci.Ja znam da analognu fotografiju koriste u policiji,ne zato sto nemaju sretstava iz budzeta da predju na digitaliju,oni koriste film na vestacenjima u sudu jer ne moze da se obradjuje u PS-u,secka i ostalo.
Nazad na vrh Ići dole
skoj
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 24.03.2011

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime24/3/2011, 09:50

I moram da napomenem sve sa foruma da mi je ovaj "Fetus"sumljiv tip.Kaze da na poslu koristi film.Pazite se sta pisete i koje slike postavljate :-)
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime24/3/2011, 21:32

Haha! ne bi me čudilo da je fetus neki kontraobaveštajac:) šala naravno, mora i to neko da radi.
Pre svega, dobrodošao na forum, među ove fine ljude. Pitanje je odlično i veoma interesantno, verujem da će se mnogi uključiti.
Mislim da su razlozi zbog čega neki još uvek koriste film sledeći: osećaj tj. feeling, tu mislim na sam proces promišljanja samog fotografskog procesa od vrste filma koja se koristi pa do opreme i prirodno-ekonomske težnja da se ne uništi nijedan snimak, tj da se ne utroši uzaludno. Drugi razlog bi možda bio tehničke prirode, tj. posedovanje superiornije analogne opreme i želje da se ona eksploatiše. Na primer: imaš početnički dslr i kit objektiv i imaš vrhunski manuelni slr i dobar objektiv i naravno da ćeš da ga koristiš. Još jedan razlog tehničke prirode su možda prednosti filma kada se radi o tonskom opsegu i mogućnosti da zabeleži znatno više nego senzor niže i srednje klase. Tu je i jedinstveni šmek koji omogućava kolor ili cb film a koga nema na senzoru jer teži tehničkom savršenstvu. O svim drugim aspektima se ne bih usudio da pričam jer ne spadam u one koji misle da će analogija večito trajati. Pogotovo mislim da je analogija odavno sahranjena kada se radi o tehnički besprekornim snimcima u laboratorijskim uslovima, medicini, astrologiji, katalogizaciji (biblioteke i sl.), modi, komercijali...
Mislim da nisi u pravu za v i p. Koliko ja znam oni za najobičnije uviđaje koriste D200 sa 18-135mm i SB600, i to odavno. Možda su se do sad i apgrejdovali.


Poslednji izmenio dghagi dana 2/4/2011, 11:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime24/3/2011, 21:44

da promenim ime u kontraobavestajac?
radi se u muzeju,i jos uvek u zakonu pise da se za arhivu fotografise na c/b film,zato sto je to jos uvek jedini postupak za koji se zna da traje x stotina godina,naravno ako se uradi kako treba.doduse,koliko cujem i to je u predlogu da se izmeni na digitalu,ali je jos uvek tako.
sa druge strane,bar sto se mene licno tice,kad radim za sebe,tj ono sto ja volim,a sto ste imali prilike da vidite ovde,to je iskljucivo na c/b film.samo tako znam sta radim.recimo odem na putovanje,ispucam 20 filmova,sto je oko 450 snimaka na panorami,i znam da imam nesto dobro.pri tom ispucam i 3000 na digitalu,i to mi je obicni turizam,tesko da ima tu nesto, za izlozbu recimo.da li je problem u mom prilagodjavanju ili nesto drugo,ne znam.ako je u pitanju neki posao,nekom nesto da se fotka za stampu ili slicno,onda nemam problema sa digitalom.
to je to ukratko.
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime24/3/2011, 22:43

Mmmmmmmmmmmmm Obi van dghagi and fetus you listen alien .
Vec smo bili vise puta na toj temi.

Zasto se ljudi vracaju (hvala Bogu) vinilu a odustaju od CD varijanti?
Zasto ljudi kupuju oldtajmere i sredjuju ih?
Ko je pratio na Viasat History kanalu pricu o fotografiji mogao je da vidi zenu koja jos uvek razliva koloidnu vlaznu emulziju na ploce 24x30 ili cak 30x40cm i tako fotografise.
Gdina Mayerowitza koji fotografize Ground Zero u Njujorku, Gandolfi i Linhof plocasem..
U vremenima kada 'sacica' ortaka moze da sedene i uz pomoc CNN i BBC ili cega vec, odluci i izvede rokanje po Libiji Photoshop gubi smisao. Mislim da se svako prepravljanje moze otkriti malo boljom analizom slike.

S druge strane digitalna fotka uvek ce bar malko izgledati neprirodno savrseno. Dodaj joj ti i zamucenja i razne filtere i to ce izgledati savrseno neprirodno.

Mislim da hemijska fotka ima dusu, kako god to zvucalo otrcano. Ljudi vole stare stvari zato sto ih vracaju u neka srecnija, sporija vremena, mirnija, bogatija u nasem slucaju..

Hemija jos uvek drzi oko 10-15% trzista u fotografiji. Ne bavi se svih 7mird ljudi na Kugli fotografijom. Ali ih ima bar 5-10%. Dakle bar jednom je svako od 700 miliona uzeo kameru u ruke. Neka se bar 100 miliona ozbiljnije bavi fotografijom, dolazimo do bar 10-15 miliona ljudi koji ce se i dalje baviti hemijom. Nije to mala brojka.

Napredak se nece zaustaviti, to je sigurno ali ne moraju bas svi da ga slede.
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime25/3/2011, 03:06

coolenough: ova tema je malko drugačija odnosno, ja je tako shvatam i ne bi bilo dobro da se pretvori u lament nad prošlošću i prepirke šta je bolje. Bolje je subjektivna stvar a svet se zasigurno neće vratiti unazad kad je fotografija u pitanju. Pojedinci entuzijasti hoće, u školama takođe, profesionalci dosledni starom postupku isto ali svi ostali neće. Uostalom, svi znamo kako funkcioniše tržište i da tu nema ljubavi. Čim se potrebe za materijalom budu svele na mininum, verovatno će se proizvodnja komplet preseliti u Kinu ili sl.
Čovek je jednostavno pitao, gde sve film nalazi primenu tj. gde je nezamenljiv u odnosu na dig.?
Što se same tehnike tiče, nisam siguran ali mislim da u 35mm svetu još samo par igrača opstaju: Fuji, Voigtlander, Nikon valjda još uvek pravi F6 (upravo ta fabrika u kojoj se sklapaju vrhunski modeli je pretrpela najteže posledice nedavno). Velika Lajka je nedavno obustavila proizvodnju i sada radi samo delove. Srednji format isto, Fuji možda Pentax i Mamiya, zaista ne pratim. To govori o smanjenju potreba da se nešto proizvodi jer ne isplaćuje samo sebe a samim tim, ako se nešto X što konzumira nešto Y manje proizvodi, proizvodnja Y će se proporcionalno potrebama umanjivati. Dakle, krizno vreme će naterati velike industrije da dobro preispitaju potrebe tržišta i prilagode se da efikasno ostvare profit. Ne verujem da će se obazirati mnogo na potrebe šačice entuzijasta sa rangefinderforuma i sl. jer će to njihovu proizvodnju koštati mnogo više nego što će zaraditi.
Za mene upotreba filma, što reče coolenough, ima dušu i pre svega nezamenljiv osećaj da u džepu nosite 36 skrivenih slika za koje ne znate kako izgledaju ali znate da ste dali sve od sebe.
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
skoj
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 24.03.2011

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime25/3/2011, 06:13

Zar je moguce digitalija u svim segmentima zamenila film...Ne verujem!!!
Digitalna tehnologija nije jos toliko napredna.U stampi npr.jos uvek koriste ofset(analogne)nasine.Digitalija tu ne moze ni da priviri.Kada treba da se stampa neki veliki tiraz knjiga,casopisa,flajera,postera i dr.gde treba da se provuce kroza masinu po 100,000 stampanih primeraka dnevno,ofset je nezamenljiv.Jos nisu izmislili takav stampac ili masinu da moze toliko da uradi da da se jednostavno ne zapali!!!
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime25/3/2011, 12:08

Pa, u svemu tome ima malo i promene psihologije prosečnog potrošača. Danas, recimo, ne možeš zamisliti nekog da bez daljinskog menja kanale na TV-u, ne zato što je to nesavršenije, nego zato što je lenj. Velike firme ne idu na umetničko-nostalgičarski sloj konzumenata, nego na najširu masu potrošača, koji jednom okusivši mogučnost da beskrajno, bez posledica škljocaju, odmah videvši rezultat, brzo zaboravljaju neizvesnost analognih fotografija. Ja sam prestao da koristim digitalce, osim za slikanje trofejnih ulova sa pecanja. Jednostavno, imam utisak da su danas aparati pomoćni hardver jakim programima, koji će uskoro sadržati pripremljene sve elemeente fotografije, pa samo da se uklapaju.
Opet, cenim da će se narod brzo dozvati pameti jer primećujem blag porast interesovanja za analogni postupak, pa ko zna
Nazad na vrh Ići dole
Leverquin
FS član



Broj postova : 23
Na forumu od : 11.02.2011
Lokacija : Beograd

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime25/3/2011, 13:21

mogu li ja da se ubacim Very Happy

gledajte ovako:

nauka i tehnologija se razvijaju. Novi mediji evolurijaju - ali opet uzimaju "gene" prethodnih. Imali smo sliku, pa fotografiju, pa film, pa televiziju > i svaki sledeci se bazira na prethodnom. Very Happy danas svi gledaju televiziju, ali i dalje idu u bioskope, zar ne? Ljudi fotografisu [analogno/digitalno] ali i dalje ljudi slikaju. Mislim da ne treba da se brinemo i dalje ce se koristiti analogna fotografija [ako nista makar zbog arhiva - ko ce sad sve da prebacuje sa filma na USB?]
a to sto se pitas da li se i dalje koristi - slabo. Znam da vojska ima jos uvek labaratoriju, i Politika. Svi ostali su zatvorili cak i Tanjug i Beta. PAzi da budem iskren FB i Twitter je pobedio.
Zamisli situaciju: Nekakvi neredi u gradu i novinarske ekipe su stigle. Neko se potuce i sta ljudi rade? Vade telefone i snimaju + kace na net i/ili na twitter. Prosto ako ti fotografises odes kuci razvijes film, osusis ga, razvijes fotografije, i osusis ih... prodje vreme. Stoga, fotografija barem analogna za novinarstvo je, eto zao mi je ali, izumrela. Ja jos gajim nade u sveri umetnosti. Very Happy

nadam se da nisam ugusio Very Happy

a inace kako pucaju ove nuklearne u Japanu, prognoziram u skorijoj buducnost svet bez struje Very Happy a onda ce se ljudi vratiti mehanici i vremenu pre digitalizacije. :]
ziveli.
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime25/3/2011, 19:56

Molim da niko ne shvati ozbiljno sve cu sto dalje da pomenem!
Molim da niko ne shvati ozbiljno sve cu sto dalje da pomenem!
Molim da niko ne shvati ozbiljno sve cu sto dalje da pomenem!

Necu da se mesam u neozbiljnije delove ove teme.
Mene zanima najbitnije: Ko je kontraobavestajac u analognom cosetu Smile


Fetusa ste vec okrivili, mada je meni on najmanje sumnjiv. Jedina sumnja na njega pada zato sto ima ogromnu laboratoriju na raspolaganju i zato sto voli da putuje, ali
svi vi koji ste ga okrivili, ste vise sumnjivi od njega!


Coolenough deluje jako sumnjivo.
Npr, izneo je lepe statisticke podatke o proizvodnji filma. Odakle to njemu?
Izneo je izvestaj o foto-berzi u kojoj je hvalio nekog Iracanina -opet mnogo sumnjivo, mada moram da priznam da sam se zasmejao do suza uz taj izvestaj.
Ubio je i trojanskog konja u jednoj temi! Da li je potrebno jos nesto?


Dalje, Ljuba se pojavljuje u slicnim temama kao i Coolenough.
Cak je u jednoj temi Coolenough pohvalio i ljubine pejzaze! To su sigurno neke obavestajne mape! Ljuba voli da radi portrete ne iz umetnickih pobuda, nego zato sto on pravi veliku bazu podataka o Srbima! Odmah ga kandidujem za domaceg izdajnika!


Gagi vecito budzi neke stvari uz pomoc stapa i kanapa. Odakle on to sve zna? Pa da, naravno, obucile su ga strane sile. Odakle njemu da se film razvija uz pomoc kafe?
To je namerno reklamirao da bi normalne kompanije koje proizvode hemiju za razvijanje cb filmova ostale bez posla!!! On je taj koji je pokrenuo temu ruski klasici, gde pohvalno pise o Rusima! Gagi je ruski placenik!!! Smatra se da se i sa Putinom tajno sastao pre par dana, ali niko to nesme da potvrdi plasivsi se od odmazde Rusa!


Begbie je organizator ovog foruma i moguce je da je on covek iz senke, ali ni o tome nema preciznih podataka jer svi strahuju od odmazde.


Ovaj mladic koji se pojavio pre par dana i uneo nemire- SKOJ deluje sumljivo vec samom nadimku! Znam ja njega od ranije, on je iz Cacka, a svi Cacani su sumljivi! Kroz istoriju, mnogo su revolucija oni pokrenuli!
Kandidujem ga za Iliju Cvorovica iz filma balkanski spijun (tumači ga Danilo Bata Stojković).


Dragan se pojavljuje takodje. On non-stop prica ljudima kako na njegovoj Lajki koja je stara 40+ godina ne radi svetlomer. On namerno pokusava da kaze ljudima da je moguce da se i Lajka kao top proizvodjac pokvari i da je bolje da predju na digitalu.
Pri tome, on muci ljude koji vole film tako sto pokazuje slike koje je nacrtala njegova lajka i pritome opet prica da joj neradi svetlomer i kako je nekoristi. Satro, popravice on nju u Londonu. On ide u London samo da preuzme dalja uputstva kako da poveca prodaju digitalnih fotoaparata. Kandidujem ga za James-a Bonda digitalne fotografije!


Leverquin u ovoj temi prognozira svet bez struje i javlja mi se da ce on u skorijoj buducnosti da odigra neku bitnu ulogu u svetu tajnih agenata.


Kapetanm u ovoj temi navodi da digitalni fotoaparat koristi za slikanje trofejnih ulova posle pecanja. Veoma sifrovano i veoma sumnjivo! Kandidujem ga za egzekutora!


Izvinjavam se svima koje nisam pomenuo u ovoj listi, a mozda su zasluzili, ali ja sada ne mogu da se setim bash svih odjednom.

Samim tim sto sam izneo sve prethodne obavestajne podatke, kandidujem i sebe za neko radno mesto u svetu tajnih sluzbi, ali ostavljam drugima da kazu tacno za koje.



Molim da niko ne shvati ozbiljno sve sto sam gore naveo, hteo sam da unesem samo malo humora i zabave!
Molim da niko ne shvati ozbiljno sve sto sam gore naveo, hteo sam da unesem samo malo humora i zabave!
Molim da niko ne shvati ozbiljno sve sto sam gore naveo, hteo sam da unesem samo malo humora i zabave!
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime25/3/2011, 20:48

nemanja,ti ces biti hronicar tajne sluzbe.
Nazad na vrh Ići dole
skoj
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 24.03.2011

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime25/3/2011, 22:44

Ja predlazem da se ovaj forum zove "Forum obavestajaca i kontraobavestajaca"
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime25/3/2011, 22:53

Ajde da predložim jednu temu da slikamo u toku sledeće nedelje: "Ljudi koji liče na obaveštajce". Karakteristične izraze lica i figura u kožnim mantilima..
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime26/3/2011, 00:10

Tih Fetuse, zar ja da budem cata, istoricar Smile
Ajd` ako je za kolektiv Smile

Kapetanm, i ako je mozda sala, moze ta tema, samo bi nam trebalo bar mesec dana...
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime26/3/2011, 02:35

kapetanm ::
Ajde da predložim jednu temu da slikamo u toku sledeće nedelje: "Ljudi koji liče na obaveštajce". Karakteristične izraze lica i figura u kožnim mantilima..

Jel' ovako

https://www.youtube.com/watch?v=rjCyZ2P9bCA

Nemanja, welcome to the dark side...
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime26/3/2011, 21:24

Da se podelimo po likovima iz star wars-a?
Smile

E bez sale, tema kerovi je proizvela bar dosta fotografija (ako nista drugo), pa ako budete za jos neko kolektivno zezanje javljajte.
Ja bih na prolece dalje isao u pravcu arhitekture (ali kad zadje sunce, pa mozda sat vremena posle toga da probam da izmesam prirodno i vestacko svetlo). Mozda i stari zanati...
Pejzazi na jesen, ali mozda uradim i sad neki...
Ovo sto je kapetan rekao Kapetanm "Ljudi koji liče na obaveštajce". Karakteristične izraze lica i figura meni zvuci zanimljivo. Jos kao pada neka kisa, cb film...
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime26/3/2011, 22:54

Hm. Planiram danas da idem do grada, a interesantno je, svetlo oblačno vreme. Možda pokušam da nađem "likove koji liče na obaveštajce". Ali šta ako naletim na prave ?
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime27/3/2011, 01:38

Smile
Imao sam problem da fotografisem ljude i jos uvek imam isti problem. Nije lose da ih pitas pre fotografisanja. Ili to ili da budes bash brz i neprimetan.

Postoje naravno i strategije za samoodbranu ako je potrebno.
Poneses neki tezi fotoaparat sa normalcem za blisku borbu i jedan teleobjektiv, po mogucstvu 200 ili 300mm koji mozes da drzis u drugoj ruci. E taj je za borbu sa daljine...
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime27/3/2011, 05:53

Sad mi je palo na pamer: Temu "Ljudi koji liče na obaveštajce" bi Nusic nazvao ,,Sumnjivo lice," pa eto lepe teme ako ste za.
Ja jesam i moram, jer je ove godine Nusicijada u mom gradu...
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime27/3/2011, 11:52

Drago mi je da smo dosli i do zezanja ali da se zadrzimo na temi Star Wars..ono drugo koliko god se mi dobrodusno zezali nije bezbedno..mislim sajtove su monitorisali i zatvarali zbog manjih i bezazlenijih stvari..ali ako ne odustanete ja sam sa vama

sad nesto ozbiljno
nema lamentiranja, ovaj svet funkcionise na brojkama i potrebama
proizvoljno sam koristio brojke izuzev podatka da se zaista 10-15% novca u fotografiji jos uvek usmerava u pravcu hemije. kad taj broj postane neisplativ, prestace se sa proizvodnjom.
s druge strane, kao sto se naveliko razmislja o povratku 'vinila' kao nosaca zvuka, iskljucivo zbog odbrane od sveprisutne piraterije, doci ce dan kada proizvodi 'WIntel' korporacije postanu presavrseni. naime odavno Windows i Intel nazmajavaju jedno drugo..bolji hardver generise bolji softver i obrnuto. onog trenutka kada PS ili kakav drugi editor postanu PRESAVRSENI vratice se film u vojsku, policiju ili dokumentaciju.
u svim varijantama gde dinosaurusi odlucuju sta je sigurno a sta ne, klasika pobedi.
kod mene na poslu jos uvek se insistira na papirnoj dokumentaciji iako postoji integrativni komp.sistem koji je i cvrsto i meko pravljen iskljucivo za tu firmu. pa i sama digitalna fotka neka je vrsta digitalnog dokumenta, koji se jos uvek smatra manje veodostojnim, pa cak i preko bare u US.
bitno je da to ostane prelepa zabava i da smo mi cool Cool
jedno vreme sam vrlo gorljivo posecivao ribolovacki sajt Ribarska dok ga nisu upropastili netolerantni ljudi. jednom sam video kako se izvodi forenzicka analiza komada namestaja na kojem je bila jedna od rekordnih napunjenih mladica sa Drine. kreteni sa sajta osporavali su taj ulov, makar ribolovac vec nije bio ziv i nije mogao da se brani.
elem zbava je prestala, prestao sam i ja da idem na taj sajt.
'ajde sad dalje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime28/3/2011, 05:19

Prihvatam kritiku, zaista smo skrenuli sa teme, a odvojeno ćemo otvoriti neki tematski konkurs da ovde ne trolujemo.
I ja mislim da je digitalizacija fotografije došla do nekog maksimuma, i još malo, dok se ne iscrpi iživljavanje sa razvojem kamera na mobilnim, polako će se svet vraćati pravim vrednostima, preživeće analogija, kao i bioskopi. Već zamišljam kad svaka kuća bude imala DSLR kome će se displej vrteti u svim pravcima i koji će govoriti kad treba da se okine, oni najveći će uskliknuti: Retro! I krenuće u prodaju Nikon F7 na film..
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime28/3/2011, 05:47

Upravo sam na Discovery-u gledao poređenje Nikon-a D700 i F5. Printovi su urađeni na platnu dužine 17 metara i, kad se uporede, definitivno je digitalna tehnologija došla jako blizu filmu.
Sa druge strane, ne slažem se da će filmska traka i laboratorija izaći iz upotrebe kad postanu neisplativi. Jednostavno, u video produkciji (a to mi je dosta blisko), najskuplje i najbolje reklame i spotovi se i dalje rade na filmu. Kako kod nas tako i u svetu. Arri, kao najozbiljniji proizvođač kamera i rasvete, i dalje pravi filmske kamere.

http://www.arri.de/

Nema razloga da sa fotoaparatima situacija bude drugačija. Ili analogni aparat ili 50 000 € za Haselbad Rolling Eyes .


Poslednji izmenio Ljuba dana 29/3/2011, 02:52, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime28/3/2011, 06:17

Ljuba ::

Upravo sam na Discovery-u gledao poređenje Nikon-a D700 i F5. Printovi su urađeni na platnu dužine 17 metara i, kad se uporede, definitivno je digitalna tehnologija došla jako blizu filmu.

Nemam nista protiv digitale, sto se mene tice moze i sa camera obscura i mobilnim telefonom i dslr-om i slr-om i idiotom i sl. ali ako je Discovery umesan, odmah ne verujem. Smile


@ Coolenough: ono drugo koliko god se mi dobrodusno zezali nije bezbedno..mislim sajtove su monitorisali i zatvarali zbog manjih i bezazlenijih stvari..ali ako ne odustanete ja sam sa vama

Likovi sa Golije su na slican problem odgovorili: Samo neka dodju, mi smo ovde ljudi divljaci. Smile
Sto se mene tice, zezanje za spijune i star wars smo iscrpeli, ali ne treba propustati neke druge prilike za zabavu...
Ako neko nas shvati preozbiljno za ovo sto smo gore pricali, onda je on u ozbiljnom problemu sa samim sobom Smile
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime11/4/2011, 11:36

@svi
dobro je da smo svi u fazonu i da se kapiramo
eeeeeeeee Ljubo sto nisam video taj prikaz..a voleo bih i da vidim jos po neki Arriflex

evo mojih svezih iskustava iz nesto siromasnijeg dela Evrope tj. Spanije......

cene su za razne stvari koje nas interesuju (DSLRove) vise za 50-200 eura, dakle vise su nego i u Nemackoj.
u samom centru Madrida, ulica Callao, gde su sve velike robne kuce (u stvari El Corte Ingles) nalazi se i FNAC, jedan od Corteovih departmana koji se bavi samo slikovnom industrijom. imali su izlozbu najnovijih DSLRova i pratece optike. cistili su i senzore dzaba. ja sam naravno najponosnije izvadio F3 dok je DSLR camio u torbi, da ih malko zabavim i izazovem. niko me nije gledao cudno.
mozda je to zato sto sam ogroman, debeo i bradat (sajkacu nisam nosio).

elem novosti nije bilo osim....... LEICA se jos koprca u svetu digitale. ne znam kako se titulira model ali je to FULL FORMAT LEICA sa Elmaritom od 75mm po ceni od samo 22500eura. nesto novo, stara cena, nista plavo i nista pozajmljeno Cool
predjem preko puta gde se nalazi radnja kojoj nisam mogao da zapamtim ime ni pre 20 godina a ni sada. ista 2 prevaranta je vode, malko ostarili.
imaju izlog sa obe strane vrata. pola jednog izloga su digitale a 'resto' je hemija.
HP5plus je 6 ili 6.5 eura pa nisam hteo da im dajem te pare. bolje da ih dam Hammeru a i jeftinije.
i onda...ostvarenje mojih snova. medju svim ogromnim, teskim, skupim Seconicima vidim maleckog 208W.. 99 evrica i moj je. napokon pucanje digitalom i starim objektivima. bice i rezultata. flm sam cuvao za neke mrakove.
fotka je zabava, bilo hemija bilo digitala. film je malo bolja zabava i bice je jos dugo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Analogna fotografija u digitalnom vremenu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Analogna fotografija u digitalnom vremenu!   Analogna fotografija u digitalnom vremenu! I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Analogna fotografija u digitalnom vremenu!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» analogna fotografija
» Fotografija 1
» obrada fotografija
» klonjska fotografija
» STOCK fotografija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: