Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Dilema šta kupiti

Ići dole 
+4
karabaja
Ivans023
unique93
stanoye
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime27/4/2011, 23:46

Okačiću neke slike večeras, pa da čujem cenjeni sud.

Nemam pojma za somove. Ja sam samo radio mrežom po kanalima, i to nekada davno.
Valja probati na više mesta, možda čak i snimiti ranije gde dolaze domaći, pa doći kad nisu tu.

Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime28/4/2011, 07:21

Dilema šta kupiti - Page 2 IMG_1168
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime28/4/2011, 07:28

meni ovo nekako mutno...koji si iso koristio...
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime28/4/2011, 07:30

Nemam pojma, sve je bilo automatski.
Evo još jedna Dilema šta kupiti - Page 2 IMG_1182
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime28/4/2011, 07:32

pa gde koristis dslr na automatici Very Happy

odma manuelno i neces imati problema...valjda Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime28/4/2011, 07:56

Još moram da učim, pa da izvučem maksimum. Možda objektiv ne valja. To me ne bi čudilo. Možda podešavanje nije idealno. Ni to me ne bi čudilo.

Imam tu neku knjigu o fotografiji, a skinuo sam i uputstvo za njega, pa polako. Još nisam ni jednom punio bateriju od kako sam ga doneo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime29/4/2011, 20:03

Obe slike su ti u difuznom svetlu, sa neznim prelazima izmedju vise boja. To zbunjuje autofocus na kucistima iz te klase. Podesi autofokus na jednu tacku ili na najblizu tacku i nemas problem. Objektiv verovatno crta malko mekse.
28mm ce ti biti preusko, prakticno kao da imas normalac na leica formatu.
sad polako, prodaj taj 80-200 ako nema stabilizaciju, vrati dugove i cekaj.
pucaj sa tim sto imas..
srecno
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime29/4/2011, 21:50

Da, svakako mi ne treba zum ovog kanona. Nisam turista niti slikam životinje u prirodi, a nisam ni paparaco Very Happy

Imam još jednu varijantu. Da promenim ova dva što imam Dilema šta kupiti - Page 2 30042011656
za canon EF 28-80 USM mark I
Da li vredi da menjam ta dva za taj USM kanon? Ali, koliko shvatam, ipak mi treba objektiv koji počinje od 18-xx da bi mogao da bolje sve uhvatim u kadar. Možda grešim.

Ima i neku sigmu 18-125 DC za 150e, ali to mi je mnogo para, naročito sad kad sam dužan.

Molio bih i za odgovor na ono što se tiče autofokusa u mraku. Samo trepće blic i vrti fokus.. Sad

Nadam se da nisam dosadan, barem ne previše Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime29/4/2011, 22:07

Nije da žurim, nego bi ta zamena bila sa ovim likom od koga sam i kupio aparat. On je i rekao da može svaki dogovor. Jedino ako proda taj USM, onda ništa.
Ako ne bi to menjao, onda mi se ne žuri nikuda. I ovako sam toliko godina slikao sa mobilnim, i samo par puta sa zenitom.
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime29/4/2011, 23:07

Pitaj Ljubu sa foruma za taj objektiv, mada je i njemu 'pogresna' zizna daljina.28mm ce ti dati ugao slican 40 ili 42mm objektivu na leica formatu. treba ti nesto sto pocinje od 16 ili 18mm.
Sigmu nemoj ni pogledati, narocito jer pokriva previse ziznih daljina.
Sto se tice razmene ili kasnijih prodaja, obavi to preko foruma ili oglasima. Na cuvenu razmenu nemoj racunati, tamu su uglavnom lihvari i prevaranti.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime30/4/2011, 00:47

Ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji...

Kupio si ove objektive

http://www.fredmiranda.com/reviews/showproduct.php?product=251&sort=7&cat=43&page=2

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-80-200mm-f-4.5-5.6-II-Lens-Review.aspx

a hoćeš da ih, koliko sam shvatio, menjaš za ovaj

http://www.photographyreview.com/mfr/canon/35mm-zoom/PRD_83418_3128crx.aspx

Canon je za SLR aparate, a Tamron dosta stari model. Iako je za DSLR, tehnološki je odavno prevaziđen. To što su ti fotke mutnjikave, to je do objektiva. Nećeš mnogo bolje dobiti ni Canon-om.
Moj savet je da nekako udaš ova dva objektiva koje imaš i uzmeš kit za 400D, 18-55. Ni on nije ništa posebno, ali nije toliko loš.
Što se tiče AF u mraku, ne radi zato što mu treba dobar kontrast da bi mogao da nađe tačku fokusa. Između okidača i objektiva postoji AF asist (ili tako nekako) lampica, proveri dal' radi. Ako ne radi uključi je u meniju. I kupi eksterni blic.


Poslednji izmenio Ljuba dana 30/4/2011, 01:29, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime30/4/2011, 01:14

Upravo to me je zanimalo. Imao sam varijantu sa 350D i 18-55 IS za slične nofce, ali sam se zalepio za 400D.. Ok. Sve mi je jasno sad i znam šta mi je činiti.

Malo sam požurio, a nisam znao ništa. Sad već imam predstavu o problemu..
Ja bi mislio da aparat ne može puno bolje Embarassed

Hvala vam

Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime30/4/2011, 01:22


Imao sam ranije 400D i to je sasvim dobar aparat. Nisi pogrešio.
Fotografija koja je na kartici je poluproizvod i mora da se sređuje u nekom od programa za obradu. Aparat i nije predviđen da pravi gotovu fotografiju, znači ne treba očekivati mnogo bolje od ovoga što si već dobio. Mnogo bolje se dobija mnogo boljim objektivima... i mnogo skupljim...
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime8/5/2011, 02:36

Pronašao sam polovan blic 300EZ Dilema šta kupiti - Page 2 300ez_small za 30e.
Čovek ga je koristio 50D. Da li će on raditi kod mene na 400D? Trebalo bi da radi, samo da ipak pitam.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime8/5/2011, 02:54


scratch Trebalo bi, što ne znači da hoće...

http://www.myphotoweb.com/Canon_camera/flashgun_pages/pages/300ez.htm

Sa Canon-ovim DSLR-ovima su kompatibilni EX blicevi. Za EZ nisam baš siguran. Proveri...
Čak i ako bude radio biće ti potreban neki difuzer jer je 300EZ blic sa fiksnom glavom, znači nema mogućnost odbijanja svetla od plafon i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime8/5/2011, 03:32

Dobro. Videću da se dogovorim sa njim da vratim ako ne radi. Probaću da probam odmah i samo vratim kuriru ako ne radi.
Ne ide mi se u Bg zbog jednog blica. Skuplje bi mi bilo gorivo od njega.
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime8/5/2011, 10:26

Izvukao sam ovo iz uputstva: Dilema šta kupiti - Page 2 Blicevi

Ali mi još nije najjasnije šta im to znači. Da li radi ili ne? Šta je TTL ?
Naslućujem da je to nešto što će mi trebati da bi autofoks radio u mraku Sad
O blicu http://www.myphotoweb.com/Canon_camera/flashgun_pages/pages/300ez.htm
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime8/5/2011, 17:56

TTL je tehnološko rešenje koje omogućava da usaglasiš podešavanja aparata i blica

http://www.moosepeterson.com/techtips/flash.html#ttl

Proveri da li 300EZ ima manuelni mod i, ako ima, radi na njemu.
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime9/5/2011, 22:25

ne bih ti preporucio da kupujes blic koji nema pokretnu glavu, sta ce ti to...bolje skupljaj jos para, pa kupi neki blic, gde glava moze da se pomera, barem gore-dole, a bilo bi dobro da moze da se pomera i levo-desno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime9/5/2011, 23:47

Predpostavljam da kad je pokretan, može da se namesti tako da se svetlost odbija od zidova, pa se tako dobije ravnomerno raspršeno svetlo. Difuzovano ili kako se već to zove.
Dobro, videću još za blic.

Gledao sam malo po jutjubu.. Kakva oprema je korištena ovde https://www.youtube.com/watch?v=_yk7ZZ1oDq4 ?

Vidim da je neki canon, spolja sličan mom 400D. Zanima me kakvi objektivi se koriste za takve stvari. Vidim da je tu i neka velika blic glava. Kako bih voleo to da imam Sad

p.s. Pomeranje blica po obe ose možda mogu napraviti. Nekakav adapter sa dva obrtna dela.. Ne bi me mrzelo. I onako u radionici pravim repliku F1 Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime7/6/2011, 03:50

Kupio sam https://2img.net/r/ihimizer/i/slika3989229v900h675.jpg/

Plastika kod kontakata koja ulazi u šine na aparatu je slomljena. Zato sam ga dobio vrlo jeftino. Nadam se da će raditi. Kada stitsnem test, on blicne.
Pokušao sam da ga stavim na aparat sa tako slomljenim plastikama, ali nije radio. Verovatno nema kontakt.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime7/6/2011, 18:40

Huh... ne znam. Ne volim da koristim blic, ako imam bilo koju drugu opciju pre ću se odlučiti za nju. Od bliceva sam uvek upotrebljavao originalne, ne volim eksperimente sa ovim, kojekakvim, nezavisnim proizvođačima. Jednostavno, radi na struju (baterije) i ima električni kontakt sa aparatom affraid Ne volim toliko da rizikujem i razmišljam da li će se nešto desiti aparatu.

U svakom slučaju, sigurno je još neko imao isti problem, pogledaj malo druge forume po netu. I sigurno postoji rešenje cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime7/6/2011, 18:58

Čovek kaže da ga je koristio na nekom canon prozumeru. Danas ću mu završiti popravku priključka pa ću znati da li sam se zeznuo ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime8/6/2011, 03:11

Namestio sam ga. Ipak, ne radi mi kako treba.

Prvo, radi samo kada u white balance stavim da bude forsiran blic.
Drugo, nije tako jak kao ovaj integrisani. Slika bude tamnija (neko podešavanje?)
Treće, i dalje mi ne radi autofokus čim je malo tamnije u prostoriji.

Kada ga podesim na TTL ne radi. Radi samo Mh I Ml. Druga podešavanja nema. Ima samo još onu skalu sa lampicama. Verovatno samo pokazuje angažovanu snagu.

Mislim da mi za autofokus ipak treba TTL. Valjda treba da blicne par puta, odmeri, fokusira, pa onda slika. Ovako blicne jednom i to je to.
Čist promašaj. Puno bolje mi radi integrisani.
Nazad na vrh Ići dole
Ivans023
FS aktivan član
Ivans023


Broj postova : 39
Na forumu od : 15.04.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Bečej

Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime8/6/2011, 09:15

Evo i primera. Samo prva slika je sa integrisanim. Druge dve su sa tom sigmom.

Dilema šta kupiti - Page 2 IMG_2262_2

Dilema šta kupiti - Page 2 IMG_2265_1 Dilema šta kupiti - Page 2 IMG_2268_1

ISO 200 je bio u sva tri slučaja.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dilema šta kupiti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dilema šta kupiti   Dilema šta kupiti - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dilema šta kupiti
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» dilema
» sta kupiti????
» Dilema oko Nikona i budućnosti-šta da kupim?
» sta kupiti?
» koji aparat kupiti za nekih 200 €

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: