Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 pa da pocnem i ja

Ići dole 
+3
fetus
kapetanm
djolegrid
7 posters
AutorPoruka
djolegrid
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 25.01.2011
Godine : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime26/1/2011, 05:51

pa da pocnem i ja  Indexpa da pocnem i ja  Indexpa da pocnem i ja  Index

Ovo su moji pokusaji kritikujte, ispravljajte i posavetujte me, skoro sam poceo da se bavim fotografijaom i to bi mi puno znacilo
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime26/1/2011, 09:03

Meni se motivi sviđaju na druge dve fotografije, ali ako treba neka sugestija, kod buldoga mi smeta lanac i senke iza njega, a na trećoj fotografiji pastira onaj dalekovod ubija sliku + nebo bi moglo biti bolje, možda da se koristio neki filter.
Ipak, dobro je, naročito pas applause
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime26/1/2011, 22:52

ja ne vidim fotke
Nazad na vrh Ići dole
mladja
FS član
mladja


Broj postova : 19
Na forumu od : 20.07.2010
Godine : 38
Lokacija : Beograd

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime26/1/2011, 23:30

ni ja...
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime27/1/2011, 00:36

Ni ja ih nevidim.
Cesto imam isti problem, pa zbog toga postavljam samo linkove.
Nekako nemam srece sa stock sajtovima. Mozda oni koji prodaju fotke na taj nacin imaju, ali mene imageshack i photobucket ne pustaju da postavljam fotke na forum. Bedak...
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime27/1/2011, 09:26

Kako ih onda ja vidim ? Doduše ne otvori mi odmah, prvo tekst pa posle par sekundi ide slika
Nazad na vrh Ići dole
djolegrid
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 25.01.2011
Godine : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime27/1/2011, 16:46

i ja sam postavio link posto ni meni nece da stock sajtovima zato i ne mogu da postavim jos fotki nadam se da ce te svi uspeti da vidite fotografije a ja cu pokusati da ih postavim ponovo. hvala na komentarima i savetima nadam se da da ce ih biti jos
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime28/1/2011, 23:15

evo fotki...stavio sam ih na imegeshack Very Happy


pa da pocnem i ja  Dsc0191.th

pa da pocnem i ja  Dsc0249.th

pa da pocnem i ja  Dsc0269.th

sledeci put nemoj da stavljas linkove sa dizajn zone, nego uploaduj na imageshack, ili neki slicni host sajt Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime29/1/2011, 03:27

Eeeeee, pas mi se bas svidja.
Napravio si pravog zlocu od njega i uspeo si u tome 100% i po uglu iz kojeg si fotografisao i po trenutku koji si izabrao. Ovaj ugao valjda siri glavu vise od ostalih, sto je opet super za ovu fotografiju. Da li si mogao da izaberes portret umesto landscape kadra nemam pojma. Mozda, ali meni je fotka odlicna. Ugao, zubi, oci, svetlost...

Prva mi se iskreno nesvidja, ali ne znam zasto.

Treca zanimljiva. Ima nesto u njoj.

Eto, iskreno od jednog pocetnika. Nadam se da sam bar malo pomogao.
Nazad na vrh Ići dole
djolegrid
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 25.01.2011
Godine : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime1/2/2011, 03:13

Hvala na komentarima i savetima
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime1/2/2011, 23:16

Kad se shvati kao studija karaktera (sto svaki portret jeste) ker je odlican.
Drugi nivo (nizi od pomenutog) je povodac, vrlo jasna granica svetlo/tama i sl.
Dobra fotka.

Treca fotka pociva na kontrastu zelenog i crvenog, sa relativno neutralnom pozadinom. Crveno je upadljivo (i dopadljivo) i dominira formatom iako se nalazi na IV najjacoj tacki zlatnog preseka, gledano u zapadnjackoj kulturi. Neki crop ili reformat bi pomogao. Da bude vise zelenog ispod cura, da nema panja iznad glava i da nema toliko reke iznad glava.

Prva fotka mi je najzanimljivija jer je kolorno najsiromasnija sto uvek smatram plusom. U ovom slucaju dobro dodje jer malo kolora uvek donosi mir. E sad tom miru smeta cik/cak linija koja ide od pastira, do topole, onda do catrlje, pa dalekovoda. Na travi ima malo zanimljivog pa je akcenat mozda trebalo baciti na nebo, sa nekim stepenastim filterom, radi izrazajnijeg neba. Bilo kako bilo trebalo je ukljuciti vise neba ili vise trave i izbaciti nesto od 'cik/cak' linije.

U vreme filmova, kolori su bili skupi. Stedljivo si pucao okolo a redovno si dolazio u napast da pucas jarko sarene stvari jer imas kolor film a 'greota je da se baci'.
Gridonja nije posao tim putem i hrabro se poduhvatio komplikovanih zadataka koji nisu lagani ni za mnogo iskusnije likove.
Cestitam, dobar put ali komplikovan.
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime1/2/2011, 23:55

posto me mrzi da pisem,a i slika govori vise od pisanije(tako kazu),ovo su moji predlozi:

pa da pocnem i ja  Dsc0191

pa da pocnem i ja  Dsc0269

kao sto sam vec pisao ranije,stanovista sam da uvek treba malo osnovne obrade,cisto zbog boja i kontrasta.krop po zelji,ja mislim da su ovako bolje.

nadam se da sam nesto pomogao.

uzivaj i radi dalje
Nazad na vrh Ići dole
djolegrid
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 25.01.2011
Godine : 35
Lokacija : Sremska Mitrovica

pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime8/2/2011, 00:33

hvala ljudi na komentraima i sugestijama bice mi od koristi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pa da pocnem i ja  Empty
PočaljiNaslov: Re: pa da pocnem i ja    pa da pocnem i ja  I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pa da pocnem i ja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: