Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Trojanski konj?? (Lapsus dostojan niskog odbora DS ili meni neprovaljiva asocijacija?!)

Ići dole 
AutorPoruka
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Trojanski konj?? (Lapsus dostojan niskog odbora DS ili meni neprovaljiva asocijacija?!) Empty
PočaljiNaslov: Trojanski konj?? (Lapsus dostojan niskog odbora DS ili meni neprovaljiva asocijacija?!)   Trojanski konj?? (Lapsus dostojan niskog odbora DS ili meni neprovaljiva asocijacija?!) I_icon_minitime22/3/2011, 08:44

Nisam siguran sta znaci napomena o trojanskom konju u clanku o Nikonu. Nisam takvu napomenu eksplicite video u Clanku o Canonu. Nisam siguran ni da bi se tako sta dopalo Nipon Kogaku Co.
Da li bi momci iz Nikona pomislili da je ovo jedan neposteni prikaz njihove kamere, narocito kada je tu i prikaz 'suparnicke' strane, predstavljene kamerom 'plastikanerkom'?
Da li bi se tabori Nipon Kogaku i Seiki Kogaku grohotom smejali prici o trzistu koje je vec odavno podeljeno?

Istorija u ovom slucaju pocinje jos davne (za nas) 1945 osnivanjem cuvenog MITIja (japanskog ministarstva za industriju i trgovinu). Ministarstvo vise ne postoji u takvom obliku a dok su se priglupi zapadnjaci osvestili, odradilo je svoj posao u vezi sa detaljnim i dugorocnim planovima u pogledu razvoja industrije, tehnologije i trgovine.
MITI je skupio (izvrsio komasaciju) svih malih industrija (velike bejahu sprzene) iz raznih grana, pa tako i iz opticke struke. Gotovo svaki veci grad je imao neku svoju opticku industrijicu. Tako su nastale nama danas poznate i drage firme.
Pamti li ko KONICA firmu? Da li neko zna kakva je uloga bila njima namenjena?
Nikon i Canon su proizvodili savrsenstva a Konica je proizvodila tzv. etalonska stakla po kojima je ceo Japan radio! Mislite o tome.

Zato je pominjanje takmicenja izmedju stvarno VELIKIH slicno pominjanju takmicenja izmedju demokrata i republikanaca. Lici na deciju harmoniku. Kako god da stisnes izlazi isti zvuk. Ove godine Partizan, sledece Zvezda a na ulicama se i gine.

Nisam zagovornik niti Nikona niti Canona, licno imam oba sistema u filmskoj varijanti ali u digitalnoj koristim Nikon i to vec zastareli, ne rezolutniji od 6.1MP.
Bio sam se zagrejao za D7000 ali iz 3 razloga: metalnog tela, memorije i mogucnosti koriscenja manuelnih objektiva i '100% trazila'. Kad ono ima i VIDEO?! Bljak. ja sam covek klasican, moja zastava ima tri boje i grb. Zastavu duginih boja ne mogu da prihvatim, ne razumem svrhu ili potrebu.

Razumem potrebu da se 'drugovi' po objektivu nadju i raspravljaju do najmanjih sitnica tehnicke karakteristike svojih ljubimaca i sam uzivam u tome ali ne vidim svrhu postojanja kriticara bilo knjizevnih, bilo likovnih, bilo tehnickih koji treba da daju svoj sud o necemu.

Situacija je u bilo kojoj industriji odigrana mnogo poteza unapred, cist 'Matrix' tebra!

Bilo je takvih koskanja i ranije. Nikon napravi F a Canon napravi F1. Nikon izbaci F2 a Canon F1n, tada je bilo malko nezgodno da se ulece u Nikonove oznake. kakva je bila razlika? Canon je bio malko dopadljiviji u optickom smislu a Nikon robusniji.
Da li si mogao da odredis da Canon crta 2120 linija po milimetru a Nikon 2122? Ne.

Da li si mogao da cujes frekvence nize od 100Hz i vise od 17000Hz? Nisi ali si kupovao HiFi zvucnike sa rasponom od 20-20000Hz.

Da li si mogao da vidis razliku izmedju Leitz kamera i japanaca? Daaaaaaaaaaa.
Da li si mogao da vidis razliku izmedju Leitz kamera i japanaca ISTE cene? Neeeeeeeeee.

Nekad si imao na istoj platformi Fiat Cromu, Lancia Themu i Alfu 75? Velike razlike u ceni. A vozio si se podjednako i u jednom i u trecem.

A zasto sam sve ovo napisao? Valjda ne moze da steti.
Trojanski konj ne postoji. Postoji samo snobizam u nasim glavama.
Nazad na vrh Ići dole
 
Trojanski konj?? (Lapsus dostojan niskog odbora DS ili meni neprovaljiva asocijacija?!)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sombor
» dostojan naslednik canon a610 aparata

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: