Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 manuali, uputstva, skice, saveti

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: manuali, uputstva, skice, saveti   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime25/2/2011, 22:07

Pozdrav svima,
palo mi je na pamet da otvorim ovaj topic, jer mnogi koji vole analognu fotografiju dolaze do polovnih aparata, sa čijim detaljnim karakteristikama nisu dovoljno upoznati, a net je preplavljen digitalnim svetom.
Drugi problem je i taj što ne zna svako baš strane jezike , pa ako se nađe nešto, opet ima problema, a gugl tprevodilac je komičan. Sasvim slučajno sam došao do nikona f601, skinuo sam neki pdf na engleskom, ali tehničku terminologiju ne razumem. Ako neko ima na srpskom, bio bih zahvalan da skenirano objavi i podeli sa nama.
Dakle, ko šta ima, izvolite
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: manuali, uputstva, skice, saveti   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime26/2/2011, 22:47

Nadam se da će neko moći da ti pomogne. U međuvremenu, evo lika: http://www.pdfcameramanuals.org/ koji godinama prikuplja uputstva i još koječega. Uglavnom na engleskom.
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: manuali, uputstva, skice, saveti   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime28/2/2011, 00:21

osim ovoga, izguglaj baju koji se zove RICK OLESON
vrlo je raspolozen da salje odgovore na engleskom ali i skice, ukoliko ih ima, odredjenog problema.
Nazad na vrh Ići dole
musakas
FS član
musakas


Broj postova : 1
Na forumu od : 15.03.2011
Godine : 37
Lokacija : Nis

manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: Razvijanje filmova... Home made fotke   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime16/3/2011, 11:12

Ljudi, bio bih zahvalan ako bi se neko javio ko ima iskustva u postupku "razvijanja filma".
Smaracu ga malo o tom postupku ali obecavam, ne suvise.

Naime, zelim da naucim taj postupak ali nikako da dodjem do konkretnih podataka.
Npr. koliko/koje kiseline za cb a koje za film u boji. Koja je potrebna oprema, i sta vac tu...

Inace, fotkam ja vec 3 g. i skoro saberem koliko bogatstvo sam ja dao fotoradnjama, koje, su me toliko puta zeznule (2 puta sa mi pocepali film, 1 ceo osvetlili... ma sta da vam pricam, verovatno imate slicnih iskustva). A i umetnicki "filing" je jaci, sve je u tvojim rukama.
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: manuali, uputstva, skice, saveti   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime16/3/2011, 13:06

vidi musakas..
na raznim mestima je pisano o tome na ovom forumu, prica je malko duga
ukratko
imas postupak za razvijanje filmova i postupak za pozitive.
generalno se i film i pozitiv razvijaju u baznoj hemikaliji (razvijac). proces se prekida u slabo kiselom rastvoru. konacno se negativ/pozitiv 'fiksira' u natrijum tiosulfatu koji ih cini potpuno neosetljivim na svetlo. posle toga to sto si razvijao ide u ispiranje (sa blagim rastvorom deterdzenta za sudove) i najzad na susenje.
ovo ti je ukratko CB postupak a o coloru nemoj ni razmisljati, to bi tek bilo skupo da se nabavi.
treba ti dozna za razvijanje filma, tri boce za hemikalije, hemikalije, mracna prostorija, termometar, 1 lavor da odrzavas istu temp.hemikalija.
za pozitiv postupak ti treba jos aparat za povecavanje, tri plasticne posude, 2 'pinceta' stipaljke, razvijac za pozitiv postupak, mracna prostorija i laboratorijsko sigurnosno svetlo.
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: manuali, uputstva, skice, saveti   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime16/3/2011, 21:37

Sve je lepo naveo coolenough. Ja isto mogu da pomognem oko detalja za cb postupak, slobodno pitaj preko pp.
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: manuali, uputstva, skice, saveti   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime4/6/2011, 23:55

Malo da osvežim temu. Evo nečeg što mi je razrešilo mnoge dileme i vodič je za buduću investiciju u nikon dslr:
[url=Rotating screw coupling on mount. ]Rotating screw coupling on mount. [/url][url]Rotating screw coupling on mount. [/url]
Nazad na vrh Ići dole
dghagi
Moderator
dghagi


Broj postova : 102
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 42
Lokacija : Vranje

manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: manuali, uputstva, skice, saveti   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime5/6/2011, 10:11

Iskopiraj url adresu i stavi je u post pre linka stavi [url] a posle linka [/url]
Nazad na vrh Ići dole
http://dejanovicgallery.com
Sponsored content





manuali, uputstva, skice, saveti Empty
PočaljiNaslov: Re: manuali, uputstva, skice, saveti   manuali, uputstva, skice, saveti I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
manuali, uputstva, skice, saveti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Foto saveti
» Praktični saveti
» Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a
» Kritike i saveti za postavljene fotografije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: