Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 ljudi pomagajte

Ići dole 
+2
begbie86
metalpirat
6 posters
AutorPoruka
metalpirat
FS član
metalpirat


Broj postova : 21
Na forumu od : 01.04.2010
Godine : 40
Lokacija : Beograd

ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: ljudi pomagajte   ljudi pomagajte I_icon_minitime24/2/2011, 11:48

resio sam da uzmem novi canon aparat.

Dvoumim se da li uzeti 7D ili 60D. Ok sada ce svi reci naravno 7D veci i bolji. Ali moja filozofija je sledeca. Posto sam u becu naso telo 60D za 850e razmisljao sam da ostatak novca lepo sacuvam i kupim kvalitetan objektiv. Sta vi kazete o tome? Ili lepo da se isprsim za 7D sa 18-135.

Dvoumim se a u martu palim za bec pa da vidim sta cu.

HVALA!!!
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: ljudi pomagajte   ljudi pomagajte I_icon_minitime24/2/2011, 22:00

7D bez dileme... 60D je nastavak trocifrenih Canon-ovih modela, iako mu naziv kaže drugačije...

A što ne razmisliš o Nikon D7000? Najbolja kupovina po meni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
metalpirat
FS član
metalpirat


Broj postova : 21
Na forumu od : 01.04.2010
Godine : 40
Lokacija : Beograd

ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: uf   ljudi pomagajte I_icon_minitime25/2/2011, 05:48

Jeste 7D bolji ali za njega moracu da se malo vise isprsim, a za 60D mogu lepo da dam 850e koliko samo telo kosta u becu, pa lepo da ostatak novca koji bi morao da dodam za 7D koj kosta 1200, ja lepo pazarim dobar objektiv. Vazno je ko slika aparatom, a ne koliko on ima pisxela i sta ja znam. Velika razlika izmedju ta dva aparata nema, tako da necu nesto mogo dobiti sa 7D. Nisam lik koj juri tehniku nego finalni rad. A kada krenem u profi vode onda cu da krenem i na bolje aparate. Nisam ljubitelj NIKON aparata, ali to ne znaci da ne bi preso, ali kada vec imam objektive za canon nesto mi je mrsko da sada sve krecem od ponovo da kupujem i nabavljam. U svakom slucaju razmisljao sam dosta.

HVALA !!!
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: ljudi pomagajte   ljudi pomagajte I_icon_minitime25/2/2011, 06:19

ne razumem se bas u dslr aparate, ali ja bih pre uzeo 60d, posto je puno jeftiniji, a nije toliko losiji, i jos ti ostaje vise para za neke bolje objektive Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: ljudi pomagajte   ljudi pomagajte I_icon_minitime25/2/2011, 07:34

begbie86 ::
60D je nastavak trocifrenih Canon-ovih modela, iako mu naziv kaže drugačije...

Ne bih se složio, jer šta je onda 600D koji izlazi u aprilu? 60D je trenutno najbolji dvocifreni Canon (znači srednja klasa mada malo podseća na nižu), a 7D je zamišljen da bude pandan 5DmkII samo sa crop senzorom (kao da može da mu parira Rolling Eyes ).

metalpirat ::
Jeste 7D bolji ali za njega moracu da se malo vise isprsim, a za 60D mogu lepo da dam 850e koliko samo telo kosta u becu, pa lepo da ostatak novca koji bi morao da dodam za 7D koj kosta 1200, ja lepo pazarim dobar objektiv.

Dobar objektiv za 350€? Možda neka 35-ica ili 85-ica...
I računaj da ćeš dobiti mnogo manje para za polavan 60D nego za 7D kad budeš prodavao aparat.
Nazad na vrh Ići dole
metalpirat
FS član
metalpirat


Broj postova : 21
Na forumu od : 01.04.2010
Godine : 40
Lokacija : Beograd

ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: ?   ljudi pomagajte I_icon_minitime25/2/2011, 14:29

Prvo nisam ni razmisljao da aparat prodam sutra odma pa cu dobiti mnogo manje novca. Ja to kupujem da koristim i da koristim za posao. Spomenuo sam da bi ostalo novca i za dobar objektiv, ako cemo tako kada bi kupio 7d morao bi lepo da dodam jos novca sto sve ukupno ispadne mnogo vise, naravno i bolje. Ovako uzmem aparat ustedim 350e, prodao sam komlet svoj stari aparat za 400e, ola eto 400+350 pa eto nesto moze da se izvuce kvalitetno,

A 60D kada se sakupe dobre pare i kada isplatim aparat mogu ga prodati. Pa i auto kada se kupuje ne razmisljam za koliko cu ga prodati nego da me to cudo sluzi.
Nazad na vrh Ići dole
club
FS aktivan član
club


Broj postova : 58
Na forumu od : 15.06.2010
Godine : 41
Lokacija : Smederevo

ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: ljudi pomagajte   ljudi pomagajte I_icon_minitime11/3/2011, 02:15

Ljudi ne znam sta da kazem jeste da sam pocetnik u svemu ovome ali meni se svidja 60d najvise zbog ekrancicakoji mozes da pomeras u svim pravcima a i dobre su i slike i videokao sto su rekli on je nesto izmedju 550d i 7d neka sredina ima malo do svega a nije kao svi Smile)))
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: ljudi pomagajte   ljudi pomagajte I_icon_minitime14/3/2011, 00:12

posle 40D i eventualno 50D u Canonovoj srednjoj ili dvocifrenoj seriji ne postoji nista sto je vredno pomena. 60D ima sarma koliko i plastika u korejskim automobilima..i slicnosti Cool
ali uvek je pitanje novca pa neke dileme mogu da razumem.
jedino ne mogu da razumem da neko za argument poteze i video mogucnosti doticnog kucista, mislim da je to gubljenje para i da se radi o nepotrebnim stvarima.
mislim moze i snicla da se jede i kasikom ali ipak su smislili i viljusku.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ljudi pomagajte Empty
PočaljiNaslov: Re: ljudi pomagajte   ljudi pomagajte I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ljudi pomagajte
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ljudi pomagajte ako boga znate
» RED RIVER PAPER (pomagajte!)
» pa ljudi navalite :D
» Nevidljivi ljudi
» Nevidljivi ljudi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: