Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Boks Mec

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Asteriks
FS član
Asteriks


Broj postova : 24
Na forumu od : 08.02.2010
Godine : 48
Lokacija : Malta

Boks Mec Empty
PočaljiNaslov: Boks Mec   Boks Mec I_icon_minitime3/2/2011, 06:40

Ovo je samo mali segment price koju sam fotografisao. Postavio sam je ovde u sekciji portreta, mada licno smatram da bi vishe odgovaralo dokumentarnom zanru kojeg mislim da na forumu nema. No nadam se da mi necete zameriti. Odluchio sam se za monohrom jednostavno iz razloga jer sam zeleo da graficki pojacam brutalnost ovog fenomena polu-ilegalnih profesionalnih boks meceva na Malti. Moj ceo set se sajtoji od 60 fotografija koje govore kompletnu pricu o jednoj noci boksa ovde.

.


.


.


.


.


.


.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flickr.com/photos/waronion/
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Boks Mec Empty
PočaljiNaslov: Re: Boks Mec   Boks Mec I_icon_minitime3/2/2011, 08:51


Uh... na većini mi se ne dopada kompozicija.
Prva, previše prostora levo i gore.
Druga, previše prostora levo, a premalo gore... ne sviđa mi se što je odsečena glava boksera na pola.
Treća je trebalo da je šira.
Četvrta solidna, mislim da nije više ni moglo da se izvuče u tom trenutku. Možda bi bolje bilo da si sačekao da se trener malo sagne da uđe ceo u kadar, ako je uopšte to i uradio.
Peta odlična. Na šta si se popeo da dobiješ ovakav rakurs?
Šesta ubedljivo najbolja. Odlično komponovan portret, odlično sačekan trenutak da se svetlom naglasi reljefnost lica, odlično dokumentovana emocija i boksera i trenera.
Sedma najslabija. Devojka izgleda kao da će da pobegne iz kadra, bolje bi bilo da je okrenuta na drugu stranu.
Da ne budu samo kritike, sviđa mi se B&W, čak je i dinamički raspon sasvim dobar. Boks kao i bilo koja druga vrsta fizičkog konflikta (ovo tvrdim na osnovu ličnog iskustva, borilačkim veštinama se bavim nešto kraće nego fotografijom, znači oko 25 godina) sa sobom uvek povlači veliko emotivno pražnjenje. Tebi je uspelo da na svakoj fotografiji to i dočaraš. Veoma dobra serija.
Nazad na vrh Ići dole
Asteriks
FS član
Asteriks


Broj postova : 24
Na forumu od : 08.02.2010
Godine : 48
Lokacija : Malta

Boks Mec Empty
PočaljiNaslov: Re: Boks Mec   Boks Mec I_icon_minitime3/2/2011, 09:20

Hvala na kritikama, ovo je moderan dinamichan prilaz, kompozicije su po standardima i pravilima ali se iste nekad moraju i obigravati da bi se doshlo do vhrhunskih rezultata i razumem da cje jedan broj ljudi biti zbunjen ili chak uvredjen drskim prilazom koji namecjem ali sve je to u svrsi novih tendencija izraza. Naravno da poshtujem i staru shkolu ali vreme je za promene. Pozdrav i hvala josh jednom. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flickr.com/photos/waronion/
Sponsored content





Boks Mec Empty
PočaljiNaslov: Re: Boks Mec   Boks Mec I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Boks Mec
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Portreti-
Skoči na: