Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 RED RIVER PAPER (pomagajte!)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Oskar
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 13.11.2010
Godine : 54
Lokacija : Novi Sad

RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime6/1/2011, 11:31

Srdačan pozdrav svima.Ujedno,Srečan Božić!Христос се роди!
U nastupajućuj godini od srca vam želim mnogo kvalitetnog svetla(eto i ja se pridružujem)i želim vanm mnogo dobrih prodatih fotografija i lepih izložbi.
Pošto sam ja noviji u vašoj branši(i ja sam se sa četiri banke rešio aktivno snimati :-) ),imam jedno pitanje:
Da li se u Beogradu igde može kupiti Red River Paper i to Photographic Glossy and Coated Papers,pošto su im icc color profili za moj canon ip4700 daju navodno najbolje rezultate.
Za svako drugu sugestiju od iskusnijih kolega
biću neizmerno zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: Re: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime7/1/2011, 04:07

prvo: ваистину се роди! Smile

drugo, pozdrav kolegi korisniku pixme

na zalost, ne mogu direktno da odgovorim na pitanje, ali mogu da prenesem svoje iskustvo. Neku jako znacajnu razliku nisam primetio na inkjet papirima od do, po kvalitetu koji se moze naci kod nas redovno.

Ako trazis vrhunski kvalitet printa i super dobra pixma nece biti dovoljno dobra. Sad
Nazad na vrh Ići dole
Oskar
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 13.11.2010
Godine : 54
Lokacija : Novi Sad

RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: Re: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime7/1/2011, 06:49

O.K.
Hvala na sugestijama.Međutim u mom slučaju Photoshop upravlja bojama(a ne printer) i kod ozbiljnih proizvođača kao Epson ili Red River mogu se skinuti icc profili za dati papir.Ja kalibrišem moje monitore hardverski(spyder-om 3)i voleo bih da mi je otisak makar jako sličan onom što vidim na monitoru.
Jedno pitanje:gde kupujete Epson papire(U Novom Sadu nisam našao).
HVALA!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: Re: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime7/1/2011, 09:13

ja sam bas epson papir (10*15), zaboravih koliko grama (na zalost), - sasvim slucajno nasao u stilosu na FTN-u. I cena paketa je bila totalno smesna, tako da sam kupio 20 pakovanja, tj, sve sto su tad imali na stanju Very Happy


jedno kontra pitanje: kako se resava (kad kalibrises) monitor kompenzacija dnevni/nocni uslovi upotrebe? Tj, recimo, kalibrises ga pri dnevnom svetlu u sobi gde je monitor, padne mrak, upalis svetlo, i... Totalno drugi uslovi. Sta onda?

Ili imas dva (ili vise) kalibrisana profila za razlicite uslove?
Nazad na vrh Ići dole
Oskar
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 13.11.2010
Godine : 54
Lokacija : Novi Sad

RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: Re: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime7/1/2011, 09:37

Ruku na srce,ja sam Spyder3 prekjuče kupio(jedva,pošto ga navodno retko nabavljlaju).Nakon instalacije softwaer-a, ako je senzor uključen on ima uvek opciju merenja ambijentalnog osvetljenja pa ako se značajno odudara predlaže se rekalibracija(toliko sam do sada shvatio).Rekalibracija traje 3-5min.
Testiraću ga i dalje pa ću ti javiti.
Gde si kupio Epsona na FTN-u u N.S?
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: Re: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime7/1/2011, 10:00

pa napisah Smile stylos, knjizara na ulazu u F.(akultet)T.(ehnickih)N.(auka) Smile

prenesi utiske o spyderu, bas me interesuje
Nazad na vrh Ići dole
Oskar
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 13.11.2010
Godine : 54
Lokacija : Novi Sad

RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: Re: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime7/1/2011, 10:12

Izvini,nisam obratio pažnju na STYLOS.Naravno da znam šta je FTN(studirao sam u komšiluku):-)

Dogovoreno!
Nazad na vrh Ići dole
Oskar
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 13.11.2010
Godine : 54
Lokacija : Novi Sad

RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: Re: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime17/1/2011, 09:24

Pozdrav!
Evo prenosim svoje utiske o Spyder-u:
Ja sam oduševljen!!!Kome je imalo stalo da boje bribliži realnosti,mora hardverski da kalibriše monitor.
On funkcioniše tako što se boja ikonice na taskbaru promeni u crveno ako se ambijentalno svetlo promeni(razlikuje nekoliko nivoa) i onda ponudi dve opcije:ignorisanje ili rekalibrisanje.Fantastično je to što rekalibrisanje traje oko 3 minuta!
Ja tek sada vidim šta sam godinama gledao.Naravno,ljudskom čulu vida i mozgu je potrebno izvesno vreme na adaptaciju.
Šokantno je to što u Srbiji u mnogim velikim PC šopovima momci koji pametuju o performansama različitih monitora nisu ni čuli za hardverske kalibratore.
Znači ne pravite različite kolorne profile,već jednostavno samo izvršite rekalibrisanje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





RED RIVER PAPER  (pomagajte!) Empty
PočaljiNaslov: Re: RED RIVER PAPER (pomagajte!)   RED RIVER PAPER  (pomagajte!) I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
RED RIVER PAPER (pomagajte!)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ljudi pomagajte
» ljudi pomagajte ako boga znate

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Ćaskalište-
Skoči na: