Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 DSLR do 350 Eura

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime19/1/2011, 12:40

Evo i ja da se priključim armiji neodlučnih. Nisam nešto mnogo vešt u digitaliji, sva znanja posedujem iz filmske tehnike, a kasnije iz prosumera.
Pošto pre svake nove kupovine volim da se dobro informišem i pripremim, čitao sam, raspitivao se i na kraju sam totalno sluđen. Na većini net stranica ovi razgovori se svedu na raspravu Canon vs Nikon, ne kapiram zašto, ali eto, i ja bih iz nekog nedefinisanog razloga, sasvim iracionalno odabrao Nikon, a da me ubijete ne znam zašto.
Šalim se, pitanje je koji aparat biste mi preporučili za 350 Eura (telo) ? Možda je bolje polovno nešto u kitu, nisam gadljiv ni na korišćene aparate ? Šta bi bilo najbolje u pogledu cena / kvalitet ? Znam da nema za male pare mnogo toga, ali valjda i u tom opsegu može da se nađe nešto bolje od ostalog u pogledu senzora, elektronike, trajnosti, itd. Naravno da ne mora Nikon.
Dakle, slušam vas
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: Re: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime19/1/2011, 12:57

evo 2 oglasa sto sam nasao...
http://www.foto-berza.com/ad18792.htm
http://www.foto-berza.com/ad19103.htm
ne razumem se bas u dslr aparate....za te pare moze da se uzme canon 350d ili 450d sa nekim boljim objektivom...sacekaj nekog ko se vise razume, ja sam ti dao neke predloge, ti vidi na netu sta jos ima Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: Re: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime19/1/2011, 13:07

unique93 ::
evo 2 oglasa sto sam nasao...
http://www.foto-berza.com/ad18792.htm
http://www.foto-berza.com/ad19103.htm
ne razumem se bas u dslr aparate....za te pare moze da se uzme canon 350d ili 450d sa nekim boljim objektivom...sacekaj nekog ko se vise razume, ja sam ti dao neke predloge, ti vidi na netu sta jos ima Very Happy

I ja sam nešto razmišljao o D80, ali voleo bih da znam od svih koje si naveo, iz oglasa i druga dva, koji su tehnološki napredniji ?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: Re: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime19/1/2011, 18:43

kapetanm ::
unique93 ::
evo 2 oglasa sto sam nasao...
http://www.foto-berza.com/ad18792.htm
http://www.foto-berza.com/ad19103.htm
ne razumem se bas u dslr aparate....za te pare moze da se uzme canon 350d ili 450d sa nekim boljim objektivom...sacekaj nekog ko se vise razume, ja sam ti dao neke predloge, ti vidi na netu sta jos ima Very Happy

I ja sam nešto razmišljao o D80, ali voleo bih da znam od svih koje si naveo, iz oglasa i druga dva, koji su tehnološki napredniji ?

Canon 30D iz prostog razloga što je poluprofesionalni aparat. Ali 30D sa 9700 okidanja scratch ... tu se nešto ne uklapa. Previše je to star model da bi bio tako malo korišćen.
Moj predlog je da skupiš još malo para, oko 150 €, i uzmeš Canon 40D. Ne zato što ga ja koristim, već zato što ima bolji senzor od dva prethodno navedena, opciju automatskog čišćenja senzora... jednostavno rečeno, noviji model.
Ako je ipak budžet do 350 € onda pogledaj i neki Canon 400D ili 450D. Mada, to su ipak početnički DSLR aparati, kao i Nikon D80, i čini mi se da će ti ubrzo biti potreban aparat sa boljim karakteristikama. Zato predlažem da odmah gledaš neki poluprofesionalni.
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: Re: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime22/1/2011, 09:22

Svestan sam ja da je 40Dbolji od ostalih varijanti, ali nekako bih da za početak hteo raspoložie novce van tih 350 evra uložim u objektiv(e), pa onda da idem u zamenu tela.
Posebna agonija mi je što Canon i Nikon sličnim brojkama i slovima obeležavaju aparate pa ih stalno brkam reko kako može d40 da bude skup kad ono 40d scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: Re: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime22/1/2011, 20:31

kapetanm ::
Svestan sam ja da je 40Dbolji od ostalih varijanti, ali nekako bih da za početak hteo raspoložie novce van tih 350 evra uložim u objektiv(e), pa onda da idem u zamenu tela.
Posebna agonija mi je što Canon i Nikon sličnim brojkama i slovima obeležavaju aparate pa ih stalno brkam reko kako može d40 da bude skup kad ono 40d scratch

Onda predlažem Canon 450D, mada je jeftinije dati više para na početku za dobar aparat, pa ostati na njemu duže vreme, nego kupiti neki niže klase koji ćeš za kratko vreme poželeti da zameniš. Jednostavno, nikada nećeš moći da ga prodaš za onoliko koliko si ga platio bez obzira koliko je očuvan.
Objektivi... dobro razmisli koji su ti potrebni. Kupovina foto opreme funkcioniše prema poslovici: "Dala baba dinar da uđe u kolo...". Ne zaleći se Wink . Za početak je najkorisnije uzeti neki široki zum, koji ćeš ionako koristit u 85% slučajeva. Kit objektivi su upotrebljivi, mada ti predlažem da pogledaš Sigme 18-50 f/2.8 ex ili 17-70 f/2.8-4. Obe su prilično dobre ako ubodeš dobar primerak, a mogu da se nađu za relativno male pare. Prvu sam imao i mnogo je bolja od kit objektiva, sa drugom sam par puta radio i nemam zamerki.
Ako ti je ostao neki stari objektiv od filmskih aparata, kupi adapter.

P.S.

Razlika u oznakama Canon-Nikon... Niža klasa - Canon xx0D, Nikon Dx0 i Dxx00. Srednja klasa - Canon x0D (sa izuzetkom 7D), Nikon Dx00. Viša klasa Canon 5D, Nikon D700 (za sad). Profi klasa, jednocifreni za oba proizvođača.



Poslednji izmenio Ljuba dana 23/1/2011, 00:29, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
kapetanm
FS aktivan član



Broj postova : 68
Na forumu od : 16.01.2011

DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: Re: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime23/1/2011, 00:28

Aha, hvala ti za ove klase , kad buljiš po netu za informacijama sludiš se sa testovima, pa sam redovno omanjivao za par stotina evra, a samo je pitanje u slovu da li je na kraju ili na početku. Dakle, niža i srednja su moj domen, a počeću od takvih objektiva koje savetuješ
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: Re: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime23/1/2011, 00:34


Sad mi padoše na pamet i neki kit objektivi: Canon 18-135 IS i Nikon 18-105 VR. Prednost im je metalni bajonet, a i svi koji ih koriste hvale optičke karakteristike (bar ono što sam našao po netu).
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





DSLR do 350 Eura Empty
PočaljiNaslov: Re: DSLR do 350 Eura   DSLR do 350 Eura I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
DSLR do 350 Eura
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» FD na DSLR
» DSLR sa dioptrijom
» DSLR ili Prosumer
» sony dslr a230y
» savet za ne bas pocetnika oko kupovine dslr

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: