Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sigma ili Tamron

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
club
FS aktivan član
club


Broj postova : 58
Na forumu od : 15.06.2010
Godine : 41
Lokacija : Smederevo

Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime25/1/2011, 07:08

E ovako naisao sam na Sigmu 18-125mm isto tako ima i Tamron taj model takodje sam naisao i na 18-200mm i Sigma i Tamron.
Pitanje glasi sta vredi uzeti sta je bolje,cene su slicne,znam da to nisu perfekcija objektivi ali posto sam tanak sa lovom a trebao bi mi neki malo bolji objektiv od ovog kit-a koji imama?
Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
mladja
FS član
mladja


Broj postova : 19
Na forumu od : 20.07.2010
Godine : 38
Lokacija : Beograd

Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime25/1/2011, 08:00

Nemam iskustva sa tamronom, ali fotografisem bas sa takvom sigmom 18-200mm OS, i jako sam zadovoljan. cak sam je poredio sa nikonovim 18-200vr i ovako laicki, to je to:D ...opticka stabilizacija je tu vazna i stanje objektiva, ako su polovni...
nadam se da sam bar od neke pomoci, ali verujem da ce se javiti i neko merodavniji. pozz
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime25/1/2011, 11:12


Sa OS ili bez? Ako je sa OS trebalo bi da budu ok. Ne sjajni, ali podnošljivi.
Sigma bez OS

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/174/cat/31

sa OS

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1185/cat/31

Tamron 18-125, Shocked , nisam nikad čuo za njega. Znam da postoji 18-200 i duži zumovi, ali ti ne bih savetovao da ih uzimaš zbog veće distorzije.
Moja iskustva: radio sam sa Nikon-om D300 i 18-200 VR i primećivao sam baš izraženu distorziju pogotovo na širem kraju, kao i lošiji kvalitet slike na najvećoj blendi, što i nije čudno za dugačke zum raspone i objektive koji se mogu ubrajati u kit klasu. Sada imam Canon 40D i 24-105 IS L i razlika je baš primetna. Slika je odlična čak i na najvećoj blendi i na višim ISO vrednostima. Doduše, ipak je to L staklo. Sigma i Tamron ne bi trebalo da budu pandan originalnim objektivima, bar ne u toj klasi. Realno, nisu pandan ni u višim klasama. Jedino po čemu su u prednosti je odnos cena - kvalitet slike. Originalni su bolji, ali i dosta skuplji.
Šta uzeti od ovih koje si naveo? Sigmu 18-125 ako je sa OS. U suprotnom, sačekaj malo pa kupi Canon 18-135 IS (koliko sam shvatio radiš na Canon-u).
Nazad na vrh Ići dole
club
FS aktivan član
club


Broj postova : 58
Na forumu od : 15.06.2010
Godine : 41
Lokacija : Smederevo

Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime26/1/2011, 02:01

Ljuba: Imam canon eos 400d i nisao sam na oglas za sigmu 18-125mm os za canon cena je 150eura pa sam razmisljao da uzmem jer sve je bolje od ovog kit-a sto imam Very Happy
Mladjo:hvala na informaciji uzecu u obzir i taj objektiv sto ti imas Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime26/1/2011, 03:47

http://www.axelfoto.com/sr/index1.php?page=otvoren_test&id_testa=41

Koje su vrline, a koje mane objektiva možeš da saznaš tek kad ga uporediš sa boljim. Ja bacih gomilu para menjajući objektive i uvek se zapitam što odmah nisam dao nešto više za onaj koji ću dugo da koristim. Sad
Nazad na vrh Ići dole
club
FS aktivan član
club


Broj postova : 58
Na forumu od : 15.06.2010
Godine : 41
Lokacija : Smederevo

Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime26/1/2011, 12:43

Znam za sve to lLjubo ali kontam sada za pocetak da uzmem ovo jer hocu kasnije da kupim neki bolji aparat tako da ovo za sada to jest ovih mozda godinu dve bude ovaj objektiv Smile))
Ja da imam para znao bih tacno sta da uzmem ali jbg takva je situacija da moramo se ili krpiti ili zadovoljiti sa ovim sto raspolazemo Smile
Nazad na vrh Ići dole
club
FS aktivan član
club


Broj postova : 58
Na forumu od : 15.06.2010
Godine : 41
Lokacija : Smederevo

Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime28/1/2011, 00:48

Naisao sam na ovaj objektiv veoma je povoljan Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM e sada da pitam jer ce on raditi na eos 400d znam da je ef model ali ako radi na njemu kasnije kada kupim bolji da mogu da ga samo stavim na taj ?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime28/1/2011, 02:20

Svaki EF objektiv radi na svim EOS telima za razliku od EF-S objektiva. EF je objektiv za full frame, a EF-S samo za crop tela.
Ako se odlučiš da ga uzmeš, zadrži i kit objektiv koji imaš jer 28 mm na crop telu nije dovoljno široko.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sigma ili Tamron Empty
PočaljiNaslov: Re: Sigma ili Tamron   Sigma ili Tamron I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sigma ili Tamron
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sigma 17-70
» Sigma 18-50 f/2.8 EX DC MACRO
» Problem sa Sigma objektivom
» Tamron 70-200 AF
» Tamron

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Objektivi-
Skoči na: