Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Izbor foto aparata do 300 evra

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
vzsasa
FS član



Broj postova : 6
Na forumu od : 03.01.2011

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime3/1/2011, 08:19

Planiram da kupim aparat do 300 evra pa mi je potrebna pomoc.
Do sada sam koristio Prakticu DCZ 5.8 i Canon A590IS i nameravam da odem korak dalje...
Osnovne karakteristike koje aparat mora da poseduje su sledece:
1. Siroko ugaoni objektiv 28mm ili sire
2. Opticki zoom minimum 5x
3. HD rezolucija videa 720p, 30ph/s
4. Aparat mora da bude male ili srednje velicine kako bi mogao uvek da ga nosim sa sobom
5. Iskljucivo me zanimaju novi aparati.
Opcija koju bi volio da ima aparat je ugradjen panorama program, ali to nije obavezno.
Ono sto je meni zapalo za oko su tri aparata:
Canon SX210, IXUS 210 i Olimpus MIJU 910
Znam da medju vama ima mnogo zagovornika canona (prvi ja volim canon) ali sam primetio da se i ljudi dosta zale na njih (los kvalitet tj. losa kontrola kvaliteta), neki modeli su dobri a neki ne, u zavisnosti od modela i serije, pa mi to dodje kao lutrija... Lepo bi bilo cuti komentare ljudi koji poseduju ili su koristili neki od navedenih aparata.
Molim vas da mi pomognete oko odabira pravog aparata po gore navedenim kriterijumima (naravno u obzir dolaze i drugi modeli sem ova tri navedena).
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime3/1/2011, 09:23

posto hoces mali aparat...onda je fuji f80exr najbolji izbor
http://www.fotocene.com/fotoaparati/fujifilm-finepix-f80exr/8057/detail/
ima veci senzor od canona sx210is, ima 10x opticki zum, opseg od 27mm-270mm, i iso 800 moze da se iskoristi, ima HD video...i kosta manje od 200e
evo jedan review
http://www.photographyblog.com/reviews/fujifilm_finepix_f80exr_review/
uzmes neku kvalitetniju torbicu za 10e, memorijsku od 4gb za 15e, i ostaje ti 75e da me castis Very Happy


Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime4/1/2011, 03:25

A da skupiš još nekih 70-ak €, pa da uzmeš Canon S90? Bolji je od navedenih...
Nazad na vrh Ići dole
vzsasa
FS član



Broj postova : 6
Na forumu od : 03.01.2011

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime4/1/2011, 05:38

@unique93
Mislim da je Fuji f80exr jako dobar predlog, ali nigde u specifikaciji nisam procitao da ima opticki zoom u video rezimu i stereo zvuk sto smatram ozbiljnom manom?!
Definitivno ima dosta prednosti u odnosu na ostale aparate koje sam naveo tako da cu ovu opciju uzeti u razmatranje.
@Ljuba
Slike su brutalno dobre ali mi je cena za S90 prevelika. Sredinom aprila dobijam sina pa moram nesto para i za njega da ostavim! :-)

Ono sto ja hocu je sirokougaoni aparat sa solidnim zoom-om, HD rezolucijom video zapisa i relativno malih dimenzija. Ne bih hteo da odstupim od karakteristika navedenih u prvoj poruci (tacke od 1 do 5). Mnogo zelja za malo para... i mnogo kompromisa na ustrb kvaliteta koji su u mom slucaju neizbezni.
U odlucivanju mi nije presudno da kupim najbolji aparat do zacrtanog cenovnog limita, vec da ima odgovarajuce karakteristike i da je najpovoljniji odnos cena / kvalitet.
Svi predlozi su dobrodosli... Hvala! :-)
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime4/1/2011, 07:29

ima opticki zum u toku videa...evo jedan sempl, nasao sam na youtube-u ;D
https://www.youtube.com/watch?v=pvsu1chUSLE
sad za zvuk ne znam da li je stereo, ili mono... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
cukibuki
FS član
cukibuki


Broj postova : 3
Na forumu od : 01.02.2011
Godine : 39
Lokacija : Novi Sad

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime2/2/2011, 15:59

Ako jos nisi kupio ja bi ti preporucila Sony w270 , ja sam ga imala i savrsene fotke radi,ciste i sa ljepim bojama.Video je super, a za modele u pokretu ima Burst koji je super brz i ne ostaju zamucene slike a svaki momenat uhvati.
jedino sto mu zamjeram je da se za makro moras vise udaljiti od objekta-oko 10ak cm...
stvarno odlican aparat sa puno korisnih opcija, meni mu je nazalost pas pregrizao ekran pa ga nisam ni popravljala Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://cukibuki.webs.com
vzsasa
FS član



Broj postova : 6
Na forumu od : 03.01.2011

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime7/2/2011, 11:34

Iskren da budem ja sam se nesto upalio za Canon SX210, i mislim ovih dana da odem do Madjarske da ga pazarim... Mozda nije najbolji aparat za te pare ali mi je nekako najlepsi i najfunkcionalniji za moje potrebe. Sony w270 jos nigde nisam video da ima da se nabavi kod nas?! Mislim da ne bi bilo lose da ga vidim uzivo...
Sobzirom da sam vec odabrao favorita SX210, volio bih da mi neko da komentar o njemu, dok ne bude kasno... Neka kaze sada ili neka zauvek cuti! :-)
Svakako jos nism prelomio... Saveti su dobrodosli...
Hvala! :-)
I jos jedna stvar, da li neko zna neki sajt gde mogu da se pogledaju cene aparata u Segedinu? Naravno da nije na Madjarskom. Nasao sam vise Madjarskih ali su bili necitki! :-)
p.s. Kupi macku! :-)
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime8/2/2011, 01:07

sx210is nije los aparat, ali ima mali senzor...
s90 nema 5x opticki zum i HD video, tako da otpada...
jeste canon najlepsi, ali nije lepota presudna, ali ako hoces da slikas nesto na vecim iso vrednostima, imaces puno suma...veci senzori imaju manje suma na vecim iso vrednostima...ako neces da slikas nista nocu iz ruke, ili neke obekte u pokretu, onda mozes da uzmes sx210is... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vzsasa
FS član



Broj postova : 6
Na forumu od : 03.01.2011

Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime1/6/2011, 07:51

Evo ovako da se i ja javim... Hvala svima za savete...
Kupio sam SX210IS, koji sam prodao cim se pojavio novi model koji ima bolji senzor. U medjuvremenu stara Praktica je dozivela pad na objektiv...
Sve u svemu kupio sam A495 kao back up i naravno SX220HS kao master! :-)
Evo mojih utisaka o aparatu Canon SX220HS:
Aparat ima CMOS senzor od 12MP. Slike su dosta dobre, odlicne ako znate da rukujete sa njim. Aparat je user frendly, ali nije debil frendly, tako da za kvalitetnije slike nije samo dovoljno da stavite u auto mod i...
Ono sto sam primetio je da je auto mod funkcionalan samo na otvorenom. Naime u zatvorenom aparat u auto modu sam podesava ISO vrednost na dosta visoku (bez blica pri malo slabijem svetlu ISO je 1600) i ekspozicija je suvise dugacka (pri istim uslovima osvetljenja ona je 1/15 ili duza). Sto dovodi do suma koji je dosta uocljiv kada gledate slike na velikom LCD ekranu, i naravno javlja se zamucenji pri naglim pokretima. Plus boje su malo izrazenije od prirodnih. Pri istom uslovima mozete u manuelnom ili nekom drugom prikladnom modu podesiti ISO 400 i ekspoziciju 1/20 ili krace i dobiti savrsenu sliku. Zasto auto mod forsira toliki ISO i toliku ekspoziciju i pri uslovima solidnog osvetljenja ne znam, ali je to tako. Ni Japanci nisu savrseni! :-) Za dobar film u HD-u treba ipak malo vise svetla...
Sve u svemu odlican aparat, za otvorene svetle uslove savrsen debil frendly, dok u ostalim situacijama treba se malo pomuciti za bolju fotografiju.
Ne treba da napominjem da ima sirokougaoni objektiv sa 14X zoom-om i da je malih dimenzija. Savrsen za more... Moja preporuka... Za nesto bolje ipak vise kesa...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Izbor foto aparata do 300 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Izbor foto aparata do 300 evra   Izbor foto aparata do 300 evra I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Izbor foto aparata do 300 evra
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» pomoć oko foto aparata
» Pomoc oko izbora aparata
» fotoaparat do 100 evra:)
» Digitalac od 250-350 evra
» Kupovina aparata do 20000 din

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: