Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 CANON G10

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
snikol
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 25.12.2010

CANON G10 Empty
PočaljiNaslov: CANON G10   CANON G10 I_icon_minitime25/12/2010, 07:20

Krajem prošle 2009. godine dobio sam prilikom odlaska u penziju ,na moje veliko zadovoljstvo , od kolega na poklon digitalni foto aparat koji sam i sam priželjkivao, CANON G10.
Na moje ogromno iznenađenje , već posle nekoliko meseci korišćenja-upoznavanja sa novim aparatom , pojavio se problem. Aparat je počeo da "zaboravlja" datum i vreme.
Otišao sam u prodavnicu BM FOTO gde je aparat i kupljen i objasnio o čemu se radi, na šta sam dobio odgovor da to nije veliki problem -otišla je litijumska baterija- i da će to njihov servis za par dana popraviti-zameniti.
Kako ni posle desetak dana nisam dobio nikakvu vest iz prodavnice , otišao sam u BM FOTO da se raspitam i saznao da problem nije u bateriji već da je otišla procesorska ploča koju će oni takođe zameniti i obavestiti me kad kvar bude popravljen , otprilike za desetak dana.
Na moj zahtev da mi zamene aparat novim , jer neželim nov aparat a popravljen odovor je bio da oni više nemaju taj model i da se strpim i biće sve uredu.
Bio sam strpljiv i sačekao ovog puta dvadesetak dana i ponovo otišao u prodavnicu BM FOTO da saznam kakva situacija i dobio odgovor da se još malo strpim i da će biti sve u redu kao i da je po uslovima garancije krajnji rok 45 dana posle koga imam pravo na nov aparat ili povraćaj novca.
Kako je od početka problema već prošlo više od trideset dana ,postao sam malo sumnjičav i poslao e-mail prestavništvu Canon-a za ovu teritoriju kao i na adresu
BM FOTO (koji mi nije nikada odgovorio) i od Canon predstavništva dobio odgovor da oni ,odnosno njihov servis u Beogradu nemaju informaciju da je taj aparat u Canonovoj garanciji već je verovatno BM FOTO kao prodavac dao svoju garanciju a da se aparat nalazi u njihovom servisu ali bez potvrde podavca za nabavku i zamenu potrebne procersorske ploče a o čemu je BM FOTO blagovremeno obavešten, kao i da je za nabavku novog dela potrebeno najmanje deset dana.
Sada već poprilično zabrinut i pomalo iznerviran odlazim ponovo u prodavnicu gde ne dobijam bilo kakav ohrabrujući odgovor već samo savet da budem još malo strpljiv.
Konačno zadnjeg ,45-tog, dana koji je i krajnji rok prema uslovima garancije , dobijam poziv iz prodavnice da dođem i preuzmem poravljen moj Canon G10.
Po dolasku u prodavnicu saznajem da je aparat još uvek u servisu i da će ga neko doneti , da samo još malo sačekam.Onda je došao neki njihov taksista koji je trebalo da ide po aparat , a ja pošto im više nisam ništa verovao krenem sa taksistom i preuzmem aparat kakav-takav iz servisa.
Pošto je garancije produžena i ističe 01.01.2011. a ja nisam baš siguran da imam sve karakteristike kakve je aparat imao pre popravke, molio bih ako je neko verziraniji da mi pomogne oko provere bilo savetom bilo ličnom proverom.
Unapred hvala


Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

CANON G10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CANON G10   CANON G10 I_icon_minitime27/12/2010, 05:56


Huh... malo mi je čudno da su toliko neozbiljni. Ja dosta dugo kupujem kod njih, dešavalo se da se nešto od opreme pokvari, ali nikad nisam toliko čekao na servis. Imao sam pre nekoliko godina slučaj da mi izgori matična ploča na aparatu, nisu ni razmišljali da ga popravljaju već sam dobio drugi.
Ne želim da ispadne da ih branim, ako su napravili problem to, u najmanju ruku, nije pošteno i profesionalno sa njihove strane.
Što se provere tiče, to je moguće jedino u servisu. A u kojem servisu je aparat popravljan?
Nazad na vrh Ići dole
snikol
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 25.12.2010

CANON G10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CANON G10   CANON G10 I_icon_minitime27/12/2010, 07:34

Popravljan je u PIXEL Plus servisu koji je (koliko sam ja saznao od slovenaca koji su zaduženi za našu teritoriju) zvaničan servis za Canon.
A do razloga za moju zabrinutost je došlo zbog sto sam ja po dobijanju obaveštenja od slovenaca koji je njihov servis , pozvao Pixel plus i saznao da je aparat kod njih ali bez potvrde podavca za nabavku i zamenu potrebne procersorske ploče a o čemu je BM FOTO blagovremeno obavešten , kao i da je za nabavku procesorske ploče , koju oni nemaju, potrebno oko deset dana od trenukta potvde o prihvatanju od strane BM foto , a zatim kroz dva dana sam obavešten od strane BM foto da je aparat poravljen što je kod mene izazvalo sumnju u regularnost te popravke.
Elem , šta je tu je.
Danas sam otišao do Pixel plus servisa i zamolio da mi provere dali moj Canon G10
radi kako treba i ljubazni momak koji radi na prijemu je posvetio desetak minuta za rutinsku proveru posle čega mi je rekao da aparat ispravno radi.Ovu proveru me nije ništa naplatio.Pretpostavljam da tom momku mogu da verujem , ali me i dalje kopka, obzirom da se radi o procesorskoj ploči, dali postoji još neki drugi način za tu proveru osim da tako nazovem ovog "očnog" pregleda.
Vama u svakom slučaju najlepše hvala . No
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

CANON G10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CANON G10   CANON G10 I_icon_minitime27/12/2010, 07:52

Baš sam hteo da predložim Pixel plus Smile . Nosio sam i ja kod njih opremu na popravku ili proveru (više puta) i uvek je sve bilo u redu. Jedino nikad nije trajalo toliko dugo...
Oni jesu ovlašćeni servis za Canon fotoaparate, a Dejan (vlasnik servisa), koliko je meni poznato, je radio u Canon-ovom servisu u Nemačkoj.
Provera procesora i bilo kog dela hardvera je moguća samo u servisu, jer imaju adekvatne programe za dijagnostikovanje kvara. Neke alternativne metode ipak ne bih preporučivao...
Nazad na vrh Ići dole
snikol
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 25.12.2010

CANON G10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CANON G10   CANON G10 I_icon_minitime27/12/2010, 09:19

Upravo sam u aparatu pronašao jedan od primera za moju zabrinutost i moraću sutra ponovo do Pixel plusa da im pokažem.
Radi se o dva snimka pravčljenih u stanu , sa istog mesta i dvadeset sekundi razlike, rađenih u manual modu sa identičnim parametrima 1/100, f 2.8 ,ISO100, flash on etc...
od kojih je prvi dosta loš- tamniji a sledeći izgleda korektno.
Ovo je samo jedan od mojih probnih snimaka koji slučajno nisam obrisao.



Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CANON G10 Empty
PočaljiNaslov: Re: CANON G10   CANON G10 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
CANON G10
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prodajem Canon 550d + Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II ( sa stabilizacijom )
» Kupujem Canon 35mm f/2 i(li) Canon 28mm f/2.8
» Canon Power Shot SX40 ili Canon Power Shot G12
» Canon EOS 60d
» Canon EOS 60D

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Ćaskalište-
Skoči na: