Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

  radioaktivni objektivi???

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
brankoarb
FS član
brankoarb


Broj postova : 7
Na forumu od : 04.05.2012
Godine : 43
Lokacija : Beograd

  radioaktivni objektivi??? Empty
PočaljiNaslov: radioaktivni objektivi???     radioaktivni objektivi??? I_icon_minitime11/5/2012, 12:33

kao i cesto dokolica na youtube.
ja sam vec negde cuo ovu pricu ranije,al sta sve cujem....
kad bih slusao....
ne znam sta vi mislite....
https://www.youtube.com/watch?v=3ozOMssiP2E
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

  radioaktivni objektivi??? Empty
PočaljiNaslov: Re: radioaktivni objektivi???     radioaktivni objektivi??? I_icon_minitime11/5/2012, 19:54

Sva ta radioaktivna stakla su prestali da proizvode prevashodno zbog brige o radnicima koji su ih proizvodili.
Postojale su manje sumnje da može da ozrači oko prilikom fotografisanja, ali nije dokazano.
Verovatno sve to nije mnogo opasno, ali ipak postoje previše dobrih neradioaktivnih objektiva, tako da ne moraš da razmišljaš o kupovini istog.
Sve to staro fiksno je uglavnom prebijalo, pogotovu ako se radi o ,,made in Japan"...
Evo veruj mi, za dve godine rada na Canonu mislim da ne bih mogao da provalim razliku izmedju 50 1.8 i 50 1.4 osim da bash ne uradim ozbiljniji test sa većim uveličanjima i da bash jurim veće otvore blende. Na f/5.6 i f/8 je sve to tu negde isto ili skoro pa isto.
Nazad na vrh Ići dole
brankoarb
FS član
brankoarb


Broj postova : 7
Na forumu od : 04.05.2012
Godine : 43
Lokacija : Beograd

  radioaktivni objektivi??? Empty
PočaljiNaslov: Re: radioaktivni objektivi???     radioaktivni objektivi??? I_icon_minitime12/5/2012, 02:20

pa da... Smile
a ne brinem se ja,vise mi smesno bilo, gledam kako zraci objektiv na youtube a onda pogled udesno na stolu identican taj stoji Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
konstantin
FS član



Broj postova : 12
Na forumu od : 02.12.2012

  radioaktivni objektivi??? Empty
PočaljiNaslov: Re: radioaktivni objektivi???     radioaktivni objektivi??? I_icon_minitime24/12/2012, 15:01

a sto se prave radioaktivni objektivi?
Nazad na vrh Ići dole
O.o
FS aktivan član
O.o


Broj postova : 45
Na forumu od : 14.08.2011
Godine : 34
Lokacija : Beograd

  radioaktivni objektivi??? Empty
PočaljiNaslov: Re: radioaktivni objektivi???     radioaktivni objektivi??? I_icon_minitime24/12/2012, 15:54

Pojedini elementi ovih objektiva su pravljeni sa primesama torijuma, lantana i drugih radioaktivnih materijala da bi se poboljsale same karateristike objektiva kao sto su kontrast, smanjenje flerova, smanjenje aberacije, ostrina...

proguglaj malo, svasta se interesantno nadje Smile

evo tabele kolicine zracenja pojedinih objektiva

  radioaktivni objektivi??? 648_rad2_1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





  radioaktivni objektivi??? Empty
PočaljiNaslov: Re: radioaktivni objektivi???     radioaktivni objektivi??? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
radioaktivni objektivi???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Objektivi
» FD objektivi
» Nikonovi AF-S objektivi
» Yashica objektivi
» Da li još uvek koristite analogne foto aparate?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Analogno ćoše-
Skoči na: