Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Pomoc oko kupovine aparata

Ići dole 
+2
Ljuba
Sebastijan
6 posters
AutorPoruka
Sebastijan
FS član



Broj postova : 8
Na forumu od : 19.12.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime19/12/2010, 21:07

Naime, molio bih za pomoc oko kupovine nekog malo vishe od prosecnog fotoaparata do 260eu.. Tj. da budu uskladjeni cena i kvalitet.. Konkretno sta meni treba, a to je fotoaparat koji cu moci da koristim za fotografisanje pasa.. Sto znaci, da ima sto brze okidanje, da ne muti slike u pokretu, da ima dobru oshtrinu slike , dobar odnos boja i da dobro fokusira predmet slikanja, a pozadinu da zamuti.. Eto toliko.. pa sad ukoliko ima aparata koji mogu da mi zavrshe posao , za ove pare.. bilo bi lepo kad bi neko dao po koji savet.. Laughing Hvala unapred !
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime19/12/2010, 21:48

Sve to za 260 €? Skupi ti još toliko para pa će biti cheers
A sad malo ozbiljnije. U suštini, prema kakteristikama koje si naveo kao bitne, treba ti entery-level DSLR se dovoljno brzim objektivom. I to košta oko 500 €, polovno. Moj predlog je Canon 400D ili 450D (koji je malo skuplji) i objektiv Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC. Aparat može da se nađe za 300-350 €, a objektiv oko 170-180 €. Računaj još karticu i rezervnu bateriju. Pogledaj ovde, možda nađeš nešto

http://www.foto-berza.com/

Ako te više zanimaju novi aparati, ovi bi ti odgovarali

http://www.bmfoto.rs/product_nikon-d3100-kit-18-55mm_3225

http://www.bmfoto.rs/product_nikon-d5000-kit-18-55mm_2982

Jedino ovi idu sa kit objektivom od kog ne treba očekivati puno.
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime20/12/2010, 06:43

Sebastijane dobrodosao na forum!
Ljuba je zaista expert i sigurno je da ce ti dati dobre savete.
Iz licnog iskustva, slobodno da kazem da je i dobar covek, pa necu propustiti da kazem:
LJUBA CAR Smile

Ako nemas nameru da mnogo fotografises, mozes da razmisljas i o filmu.
Tacno je da kosta i film i razvijanje i skeniranje, ali ako imas nameru da fotografises samo pse za neke tvoje recimo poslovne obaveze, film moze da posluzi.
Pri tom, odmah da kazem da ne zelim da ulazim u raspravu: digitala ili film. Smile

Naveo si da ti treba: ,,sto brze okidanje, da ne muti slike u pokretu, da ima dobru oshtrinu slike , dobar odnos boja i da dobro fokusira predmet slikanja, a pozadinu da zamuti."
Sve ovo mozes da dobijes sa filmasem za recimo 70E ili duplo manje.
Ulozis 200 E u filmove i razvijanje i to je to Smile

Sto se troskova tice, ako nameravas da malo vise fotografises, sigurno je digitala isplatljivija- barem u mom primeru, ali sta cu kad sam nasledio lep filmas i kad volim film.

Sta god da uzmes, objavi neke fotke na forumu.
Sve najbolje
Nazad na vrh Ići dole
Sebastijan
FS član



Broj postova : 8
Na forumu od : 19.12.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime20/12/2010, 14:21

Hvala vam na odgovorima.. Samo josh jedno pitanje sad, poshto vidim da se bash razumete oko fotoaparata.. Sta mogu da ocekujem od Nikon-a l110 , Canon sx 130, Fujifilm FinePix S2500HD, Fujifilm FinePix S2800HD ? Moze li neki od ovih aparata da mi zavrshi posao? Smile
Ili ipak da skupim kesha do proleca ? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime20/12/2010, 19:09

@Nemanja: Al' me nahvali, još ćeš i mene da ubediš u sve to Very Happy

Sebastijan ::
Hvala vam na odgovorima.. Samo josh jedno pitanje sad, poshto vidim da se bash razumete oko fotoaparata.. Sta mogu da ocekujem od Nikon-a l110 , Canon sx 130, Fujifilm FinePix S2500HD, Fujifilm FinePix S2800HD ? Moze li neki od ovih aparata da mi zavrshi posao? Smile
Ili ipak da skupim kesha do proleca ? Very Happy

Hehe... ti od ozbiljnih prohteva dođe do toga "dal' može da završi posao".
Dakle, ono što si napisao u prvom postu su karakteristike koje ima DSLR. Od kompakta i prosumera to ne možeš očekivati iz prostog razloga što imaju sporije procesore. Tebi treba nešto što se zove Burst Capability, a to je na jeftinijim aparatima loše.
Slike u pokretu neće biti mutne ako koristiš manju ekspoziciju. To zahteva da imaš svetlosno jači objektiv i dobru sliku na višim ISO vrednostima... znači DSLR.
Oštrina, boje... zavise dosta od veličine senzora, znači DSLR.
Aparati koje si naveo mogu da završe posao pod određenim uslovima rada... i ako spustiš kriterijume. To je osnovna razlika između njih i ozbiljnih aparata. Nemoj da te ovo uplaši, nisu to neki veliki kompromisi, ali ćeš sa takvim aparatima morati da budeš strpljiviji i spreman da uradiš nešto više fotki dok ne dođeš do dobre.

P.S.

Ja prodajem sličan prosumer, pa ako si zainteresovan

http://www.fotosrbijaforum.com/t722-prodajem-fuji-finepix-s2000-hd

Nazad na vrh Ići dole
Sebastijan
FS član



Broj postova : 8
Na forumu od : 19.12.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime21/12/2010, 06:31

Hvala vam.. skontao sam sta mi treba.. a to je prvo josh novca, a onda i aparat koji ce da odradi ono sto meni treba na pravi nacin.. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime21/12/2010, 22:33

pogledaj i nas podforum oglasa.. Da ne reklamiram ni sebe, ni druge, nego sve zajedno Wink

edit: evo jedna slikana ovim sa mog avatara, iz vremena kad pojma nisam imao ni kako se drzi aparat Very Happy samo skljoc, nikakva podesavanja.. A da sam znao, prilika je bila...

Border Koli:

Pomoc oko kupovine aparata  5282731474_f260472061_b
Nazad na vrh Ići dole
Sebastijan
FS član



Broj postova : 8
Na forumu od : 19.12.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 00:48

Ovo je ok, uz malu pomoc photoshopa, moglo bi da izgleda vrhunski..
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 01:34

malo znanja pri kadriranju i kontrolisanju kamere - i ne treba ti teleshop uopste. Opet kazem - ovo sam prvi put uzeo DSLR u ruke.
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 01:43

Ajd` kad smo vec kod pasa, popularni granicar je najintiligentniji predstavnik svoje vrste. Divan pas!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sebastijan
FS član



Broj postova : 8
Na forumu od : 19.12.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 03:32

Nemanja odakle ti to da je border koli najpametniji predstavnik pasmine? Tvoje licno mishljenje ili ..? Po meni sve to zavisi od jedinke do jedinke, nema pravila, a iskreno nisam bash cuo za neke podvige oko border koli-a, kao sto recimo imaju nemacki ovcar , zlatni retriver..
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 04:09


Au, odoste u ozbiljnu kinološku raspravu... na foto forumu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sebastijan
FS član



Broj postova : 8
Na forumu od : 19.12.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 04:41

Otishli u off skroz na skroz.. affraid
Nazad na vrh Ići dole
nemanja.mirkovic
FS veteran
nemanja.mirkovic


Broj postova : 321
Na forumu od : 29.08.2010
Godine : 41
Lokacija : Ivanjica

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 07:45

Heh, pa nije off i Sebastijanu i meni su psi tema fotografisanja.
Cak, rekao bih da su savrsena tema za fotku:
Pored toga sto su jako zanimljivi, nikada nemoras da ih pitas za dozvolu da ih fotografises, nije im problem da li su se lepo obukli, nikada se ne zale na frizuru...
Fetus je bash dao zajednicku temu-psi, pa bi bilo dobro da se prikljuci sto vise ljudi.
Ovo ce verovatno biti postavljeno u januaru...

Sto se tice intiligencije pasa, moji favoriti su lutalice, jer se svaki dan bore za goli zivot, a evo sta kazu kinolozi:
http://www.petmedsonline.org/top-10-smartest-dogs-in-the-world.html

Nazad na vrh Ići dole
Sebastijan
FS član



Broj postova : 8
Na forumu od : 19.12.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 13:09

Kakva koincidencija, pa se i ja bavim kinologijom .. Imam registrovanu odgajivacnicu od 2002 god. Ali da ne ulazimo previshe u tematiku oko inteligencije pasa, jer kao sto rekoh , to je diskutabilna stvar i sve zavisi od jedinke do jedinke (koliko sam mogao da primetim da je to isto pisalo na uvodnom delu texta onog linka za najpametnije pse) , a ovo oko lutalica mi je zanimljivo, sto ti kazesh bore se za zivot na osnovu svoje inteligencije, upravo se tu dokazuje ono sto sam rekao da je stvar jedinke, jer ne uspevaju svi da se snalaze i prezivljavaju..
Nazad na vrh Ići dole
Lale
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 03.03.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime22/12/2010, 13:48

jos jedan zaljubljenik u pse Very Happy
vlasnik sam dva dobermana Very Happy
mislim da cu sledeceg leta sebi priustiti neki dslr, za sada mi je d5000 favorit.
za sada tu je fuji s1000fd

Atila

Pomoc oko kupovine aparata  Atila3
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime23/12/2010, 05:48

korektna fotka

i moja omiljena rasa.. Jako bih voleo da imam jednog dobermana u dvoristu..
Nazad na vrh Ići dole
Lale
FS član



Broj postova : 10
Na forumu od : 03.03.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime23/12/2010, 12:49

hvala Very Happy
inace, dobermani su kucni psi, nisu za dvoriste iz vise razloga..
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime24/12/2010, 07:48

evo za 250e nikon d3000 sa kit objektivom...nov, samo 10 okidanja Very Happy
http://forum.benchmark.rs//showthread.php?t=249187
Nazad na vrh Ići dole
Sebastijan
FS član



Broj postova : 8
Na forumu od : 19.12.2010

Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime27/12/2010, 05:21

Tek danas video a oglas nije vishe aktuelan.. Mad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoc oko kupovine aparata  Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc oko kupovine aparata    Pomoc oko kupovine aparata  I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoc oko kupovine aparata
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc oko izbora aparata
» Pomoc oko kupovine prvog DSLR aparata?
» Pomoć oko korišćenja aparata Fuji S2800 HD
» savet za ne bas pocetnika oko kupovine dslr
» pomoć oko foto aparata

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: