Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Slavni poceci. :)

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
mlata.zamlata.
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 10.11.2010
Lokacija : Beograd

Slavni poceci. :) Empty
PočaljiNaslov: Slavni poceci. :)   Slavni poceci. :) I_icon_minitime10/11/2010, 06:39

Imam veoma malo iskustva u fotografiji. Zapravo, nimalo. Ali fotografija mi je veoma velika zelja. Al' nemam niti dobru opremu, a ni znanje. Imam veoma los digitalni fotoaparat, zvan Rade, koji pravi pomalo mutne slike po coskovima. E sad, ovo su fotke za koje mislim da nisu toliko lose, s obzirom na moju situaciju. Posto nemam aparat, volela bih da me posavetujete kako da ucinim fotke ovim aparatom sto bolje, tj da izvucem najbolje iz njega. Nemam nikakvo predznanje, samo zelju i pokoju dobru ideju... Hvala na citanju. Smile
Aparat je Nikon Coolpix s230.

Slavni poceci. :) Dscn5293h

Slavni poceci. :) Dscn5822


Slavni poceci. :) Dscn5285y


Slavni poceci. :) Dscn0619d

Slavni poceci. :) P1010267e

Slavni poceci. :) Dscn3309x
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

Slavni poceci. :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavni poceci. :)   Slavni poceci. :) I_icon_minitime12/11/2010, 09:21

Ja bih ti preporučio da za početak pročitaš jednu kratku knjigu o osnovima fotografije od Đulijana Belića. Tu ćeš naći sve ono što ti je potrebno za početak. Izguglaj, ima je za download.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
mlata.zamlata.
FS član



Broj postova : 2
Na forumu od : 10.11.2010
Lokacija : Beograd

Slavni poceci. :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavni poceci. :)   Slavni poceci. :) I_icon_minitime13/11/2010, 00:08

Iguglala, proucila, hvala! Smile
Nazad na vrh Ići dole
coolenough
FS hiperaktivan član
coolenough


Broj postova : 105
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 58
Lokacija : Beograd

Slavni poceci. :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavni poceci. :)   Slavni poceci. :) I_icon_minitime15/11/2010, 22:27

cek cek a kritika..gospodjica je trazila kritiku?

priroda i fotograf uglavnom sve radi sama..de popi jednu pa da pocnemo..

1. fotka je generalno tamna i tu pomaze begbiev savet. ja bih je crop-ovao tako da se vidi samo delic ramena decka u plavoj majici, jos uvek bi se videla Duzdeva palata a gornju ivicu bih svukao da se vide zgrade sa obe strane. u celini bih sve to malo posvetlio i u opstem moodu pojacao saturaciju sto je stvar ukusa.
2. fotka je odlicna kombinacija primarnih i sekundarnih boja ima dinamiku u kompoziciji jedino bih sklonio nos a u novom poziranju ruka malko nize i malko dalje od lica. karmin ovde daje razne expresije..zavisi od karmina pirat
3. fotka klasika slikanja arhitekture bez stvarno stvarno i nepristojno skupe opreme. ili se odmaknes dalje i koristis jaci zoom a svakako posvetlis sliku i pojacas kontrast.
4. fotka smirujuca kombinacija primara i sekundara i neutralnih boja. macina glava na pravom mestu, dinamika brkova (ostru su zbog malog senzora). jedino bih malko potamneo patike i noge i svakako klonirao ili lecio VANS logo.
5. fotka mi se dopada..podseca me na mladost eh. fali joj malo vise detalja na duksu (ili jakni) to bi trebalo posvetliti i drugacije pozirati ili crop-ovati da se ne vidi trougao u desnom donjem uglu.
6. fotka se tesko radi camerom sa malim senzorom i malim sirokougaonikom.
moji favoriti i redosled 2, 4, 5, 1.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Slavni poceci. :) Empty
PočaljiNaslov: Re: Slavni poceci. :)   Slavni poceci. :) I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Slavni poceci. :)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Poceci by Dusan79

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: