PrijemFAQ - Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupi

Share | 

Kako "docrtati" fotografiju

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
bule
FS član

Broj postova : 2
Na forumu od : 20.08.2010

PočaljiNaslov: Kako "docrtati" fotografiju   20/8/2010, 10:29

Pozdrav svima,

Ovo je moje prvo javljanje na ovom forumu, da budem iskren ne bavim se fotografijom i nadam se da me zbog toga necete isterati odavde Neutral . Razlog mog javljanja je jedna stara fotografija koju bih zeleo da malo obradim. Radi se o fotografiji iz nemackog logora (2. svetski rat) na kojoj se nalazi moj pradeda. Posto je to jedina njegova fotografija koju imam, a na njoj se ne vidi skoro pola lica mog pradede zanima me da li je moguce nekako uvelicati fotografiju i "docrtati" deo lica koji se ne vidi (pretpostaviti kakve bi konture mogle biti i docrtati ih tako da izgleda sto realnije). Originalna fotografija je malih dimenzija, sirina je svega 4-5cm. Ja sam je fotografisao digitalcem i evo upoadujem pa me zanima vase misljenje sta se moze uraditi od ovoga. Bio bih zadovoljan kada bih na kraju dobio sto cistiju fotografiju-portret dimenzija 2x2cm.
Pradeda je u trecem redu (najdaljem) prvi sa desne strane. Sta mislite?
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin

Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 30

PočaljiNaslov: Re: Kako "docrtati" fotografiju   21/8/2010, 04:13

Pretpostavljam da nemas negativ ove fotografije?

Mislim da malo toga moze da se uradi ovde, mada postoje ljudi koji restauriraju ovakve fotografije. Videcu narednih dana sta mogu da uradim povodom toga, a ti ukoliko imas mogucnosti, skeniraj fotografiju u visokoj rezoluciji i posalji je na begbie86@gmail.com.

Pozdrav i dobrodosao! Mozda se pocnes zanimati za fotografiju kada budes video fotografije na forumu... Smile

bule
FS član

Broj postova : 2
Na forumu od : 20.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako "docrtati" fotografiju   24/8/2010, 07:39

Hvala za odgovor i dobrodoslicu.
Nemam negativ. Skeniranje je moguce ali ne bas brzo posto ova fotografija nije kod mene. Ja sam (valjda naivno) mislio da ce i fotografisanje sa 8Mpx biti dovoljno pa nisam poneo fotografiju sa sobom. U svakom slucaju cim skeniram fotografiju poslacu ti je. Hvala jos jednom.

P.S. Fotografija me prilicno zanima, ali eto uvek se nadje neki preci posao ili hobi, valjda se covek jos u detinjstvu navuce na takve stvari...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako "docrtati" fotografiju   Danas u 03:06

Nazad na vrh Ići dole

Kako "docrtati" fotografiju
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Apstrakcija i foto manipulacija-
Skoči na: