Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 27
Lokacija : Nis

Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a Empty
PočaljiNaslov: Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a   Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a I_icon_minitime4/8/2012, 09:49

Poceo sam da stedim novac za polovan DSLR, zanima me da li broj ispucanih snimaka mnogo utice na fotoaparat. Na primer 15 000 kod pocetnickog DSLR-a (D3000, 450D...). Na sta treba da najvise obratim paznju? Budzet je oko 250 evra, za te pare ima Canon 350D, 400D..., Nikon D3000, koji mi od njih predlazete? Hvala i izvinite, tema je mozda glupa al' ne razumem se bas dobro. Smile
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a   Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a I_icon_minitime5/8/2012, 00:01

Pa ono...do nekih 20000 okidanja nije lose, cak i 30000 okidanja, mada najbolje da kupis sa sto manje...zavesica je deklasirana na 100000, mada ima dosta slucaja gde traje krace, ili duze...sto se tice aparata do 250e...ja bih ti preporucio canon i to 450d sa 18-55is, a ako ne nadjes 450d, onda vidi da uzmes 1000d sa 18-55is...nikon u toj klasi nema neki izbor, zato sto za te pare imaju samo stariji nikon aparati i d3000, koji imaju ccd senzor, a canon ima cmos senzor koji je dosta bolji, narocito na visim iso vrednostima Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 27
Lokacija : Nis

Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a   Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a I_icon_minitime5/8/2012, 01:49

Hvala Wink
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 27
Lokacija : Nis

Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a   Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a I_icon_minitime5/8/2012, 09:16

Jel je za fotografiju potreban veliki talenat ili se sve vremenom nauci. Od kako sam video u tatinom ormanu stari Zenit mnogo se interesujem za fotoaparate, od mojih drugova slikam daleko bolje al' ipak ne znam dal' sam za fotografiju, da ne ispadne da bacam pare...
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a   Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a I_icon_minitime6/8/2012, 00:19

I jedno i drugo...mada i ako imas talenat, moras bas mnogo da ucis, kako bi uspeo sto se tice fotografije Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Stefi Nis
FS aktivan član
Stefi Nis


Broj postova : 50
Na forumu od : 03.04.2012
Godine : 27
Lokacija : Nis

Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a   Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a I_icon_minitime8/8/2012, 01:31

Koja je razlika izmedju ccd senzora i cmos senzora?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a   Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a I_icon_minitime8/8/2012, 05:48


Videću da ovih dana nađem vremena da napišem nešto na tu temu. Mislim da bi o tome trebalo da se baš otvori nova tema, a ne ovako, u jednoj temi o svemu po malo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a   Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Saveti za kupovinu polovnog DSLR-a
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» pomoc - kupovina polovnog fotoaparata
» Kritike i saveti za postavljene fotografije
» Potreban savet za kupovinu fotoaparata.
» Praktični saveti
» Foto saveti

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: