Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Mišljenje se traži

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
kristina
FS aktivan član
kristina


Broj postova : 68
Na forumu od : 24.01.2010
Godine : 32

Mišljenje se traži Empty
PočaljiNaslov: Mišljenje se traži   Mišljenje se traži I_icon_minitime25/1/2010, 11:28

Mišljenje se traži Pictur12Mišljenje se traži Pictur13

e sad ovako,ja i ortakinja smo skoro vodile debatu o tom e kako kad fotke imaju vise zute i crvene u sebi (u smislu osvetljenja) bolje su kao bw, za crvenu se slazem ,ali ja licno mislim da kada fotografija u sebi ima toplu zuto-narandzastu ima neki poseban smek....ja licno vise volim bw,ali mi se fotke koje su nazovi zuckaste svidjaju(boga pitaj zasto, stavila sam primer pa vi komentarisite i prosvetlite moju malenkost ^^ lol!
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

Mišljenje se traži Empty
PočaljiNaslov: Re: Mišljenje se traži   Mišljenje se traži I_icon_minitime25/1/2010, 20:41

Pazi, ovde se radi o promašenom white balance-u. Zato je prisutna ta "žuta" nijansa na fotografiji. Trebalo je da white balance postaviš na "Tungsten" (na nekim aparatima je samo ikonica sijalice), taj WB se koristi kada se fotografiše u prostoriji sa osvetljenjem koji proizvodi klasična sijalica. Da je slikana u RAW formatu, to bi se dalo lako ispraviti u Photoshop-u.

E sada - to tehnički strogo nije ispravno, ali ja sam za varijantu da neka pravila treba i prekršiti ukoliko je cilj koji želiš postići dobar. Ipak u ovom slučaju - moj glas za crno-belu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
Dragan
Moderator
Dragan


Broj postova : 161
Na forumu od : 25.01.2010
Lokacija : groblje

Mišljenje se traži Empty
PočaljiNaslov: Re: Mišljenje se traži   Mišljenje se traži I_icon_minitime25/1/2010, 23:56

da si vinjetirala jos dodatno coskove, dao bih glas za zutu. Onda bi bila onako bas nesavrsena Very Happy

secnut lakat je nono kako god okrenes
Nazad na vrh Ići dole
kristina
FS aktivan član
kristina


Broj postova : 68
Na forumu od : 24.01.2010
Godine : 32

Mišljenje se traži Empty
PočaljiNaslov: Re: Mišljenje se traži   Mišljenje se traži I_icon_minitime26/1/2010, 05:11

za lakat znam to je bio mega zez pig pa dobro hvala
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

Mišljenje se traži Empty
PočaljiNaslov: Re: Mišljenje se traži   Mišljenje se traži I_icon_minitime9/2/2010, 22:41

ja nemam nista protiv zute boje od vestackog svetla, ali vise volim cb fotke.
inace do promene boje dolazi zbog temperature svetla(izrazava se u kelvinima).svi day light filmovi,i naravno senzori su postavljeni na 5500 K,sto je temperatura prosecnog suncanog dana, a temperatura vestackog svetla je oko 3500 K. znaci sto je niza temperatura svetla, fotka ide u toplije tonove, a sto je veca ide u hladnije tonove. naravno zavisi i od vrste vestackog svetla, recimo neonka ce da da neki zelenkasti ton...
ima tu jos raznih varijanti, ali za sad je to to.
Nazad na vrh Ići dole
kristina
FS aktivan član
kristina


Broj postova : 68
Na forumu od : 24.01.2010
Godine : 32

Mišljenje se traži Empty
PočaljiNaslov: Re: Mišljenje se traži   Mišljenje se traži I_icon_minitime10/2/2010, 01:49

fetus ::
ja nemam nista protiv zute boje od vestackog svetla, ali vise volim cb fotke.
inace do promene boje dolazi zbog temperature svetla(izrazava se u kelvinima).svi day light filmovi,i naravno senzori su postavljeni na 5500 K,sto je temperatura prosecnog suncanog dana, a temperatura vestackog svetla je oko 3500 K. znaci sto je niza temperatura svetla, fotka ide u toplije tonove, a sto je veca ide u hladnije tonove. naravno zavisi i od vrste vestackog svetla, recimo neonka ce da da neki zelenkasti ton...
ima tu jos raznih varijanti, ali za sad je to to.
za kelvinazu sam znala fala:)
Nazad na vrh Ići dole
milosh_85
FS aktivan član
milosh_85


Broj postova : 36
Na forumu od : 10.06.2010
Godine : 38
Lokacija : RS/BiH

Mišljenje se traži Empty
PočaljiNaslov: Re: Mišljenje se traži   Mišljenje se traži I_icon_minitime3/8/2010, 08:20

I meni se vise svidja cb verzija. Nemam nista protiv toniranih fotografija, sepia i sl.. pa i kad je posljedica pogresnog white balance-a ali ova mi je malo previse zuta. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mišljenje se traži Empty
PočaljiNaslov: Re: Mišljenje se traži   Mišljenje se traži I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mišljenje se traži
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Trazi se misljenje
» Misljenje u vezi fotografija
» Misljenje
» Misljenje?????
» moze misljenje???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Nekategorizovane fotografije-
Skoči na: