Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 pomoc pri odabiru hardware-a

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
mladja
FS član
mladja


Broj postova : 19
Na forumu od : 20.07.2010
Godine : 38
Lokacija : Beograd

pomoc pri odabiru hardware-a Empty
PočaljiNaslov: pomoc pri odabiru hardware-a   pomoc pri odabiru hardware-a I_icon_minitime20/7/2010, 05:53

pozdrav svima. pre svega da se predstavim, zovem se Mladen iz Beograda sam i fotografijom se bavim tek nekoliko meseci. nadam se dobrom druzenju i ucenju korisnih stvari:D

a sad jedno pitanje, pa ako neko ima neki koristan savet, bicu zahvalan. trenutno imam nikonov 50mm i sigmin 18-200mm objektiv i voleo bih da u svoje fotografije (radi se o extremnim sportovima) unesem efekat fisheye-a. pa me zanima da li cu postici iole dobar efekat kupovinom nekog wide ili fisheye konvertora za neki od ova dva objektiva, ili mozda kupovinom nekog siroko ugaonog objektiva npr 35mm. posto za pravi fisheye objektiv nemam novca. hvala puno, a neke svoje fotografije cu, nadam se, uskoro okaciti, pa bi i neki savet iskusnijih clanova dobro dosao...
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

pomoc pri odabiru hardware-a Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc pri odabiru hardware-a   pomoc pri odabiru hardware-a I_icon_minitime20/7/2010, 19:33


A jel' si razmišljao o nekom M42 staklu + adapter? Na primer nešto ovako

http://www.rugift.com/photocameras/zenitar_m_fisheye_lens.htm

Jedino ne znam dal' na Nikon može da se nabudži zbog zavesice.

Nazad na vrh Ići dole
mladja
FS član
mladja


Broj postova : 19
Na forumu od : 20.07.2010
Godine : 38
Lokacija : Beograd

pomoc pri odabiru hardware-a Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc pri odabiru hardware-a   pomoc pri odabiru hardware-a I_icon_minitime21/7/2010, 00:10

Ovo definitivno pokrece neka nova razmisljanja:) samo me zanima gde ovo kod nas moze da se kupi ili doboije neka informacija o kompatibilnosti sa nikonovim kamerama konkretno je u pitanju nikon D40...
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

pomoc pri odabiru hardware-a Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc pri odabiru hardware-a   pomoc pri odabiru hardware-a I_icon_minitime21/7/2010, 00:25

Kompatibilni sigurno nisu jer moraš da koristiš ovakav adapter

http://www.moneta.rs/?id=62&grlo=Nikon&pid=51&t=t60&tveza=u14_srl&engine=vukovac

Jedino sve mora da se radi na manuelnim podešavanjima jer su to objektivi za starije analogne modele. To znači par probnih fotki da ubodeš ekspoziciju, blendu, ISO. Za fokus nemoj preterano da brineš jer tražiš široki objektiv, a oni tolerišu male promašaje što nije slučaj sa telcima.
Na foto berzi ima dosta M42 objektiva pa kad bude sledeća idi pogledaj.
Inače ja planiram da kupim ceo set ovakvih stakala jer su jevtina, a mogu da se nađu prilično kvalitetna sa velikom blendom i sva su za FF.


Poslednji izmenio Ljuba dana 21/7/2010, 04:42, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
mladja
FS član
mladja


Broj postova : 19
Na forumu od : 20.07.2010
Godine : 38
Lokacija : Beograd

pomoc pri odabiru hardware-a Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc pri odabiru hardware-a   pomoc pri odabiru hardware-a I_icon_minitime21/7/2010, 00:32

Hvala puno na korisnim informacijama. cuo sam za foto berzu ali jos uvek nisam dosao do informacije kad i gde se odrzava. verujem da ce biti nekih najava na forumu...
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

pomoc pri odabiru hardware-a Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc pri odabiru hardware-a   pomoc pri odabiru hardware-a I_icon_minitime21/7/2010, 00:34


Najave su najčešće ovde

http://www.foto-berza.com/

http://www.fotoglasi.com/
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pomoc pri odabiru hardware-a Empty
PočaljiNaslov: Re: pomoc pri odabiru hardware-a   pomoc pri odabiru hardware-a I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pomoc pri odabiru hardware-a
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pomoc
» Pomoc!!!
» POMOC!!!
» pomoc
» I need Pomoc...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: