Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 fokus u mraku

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
lav96
FS član



Broj postova : 20
Na forumu od : 16.04.2010
Lokacija : Novi Sad

fokus u mraku Empty
PočaljiNaslov: fokus u mraku   fokus u mraku I_icon_minitime6/6/2010, 07:15

Trebi mi neko da mi pomogne tj, da savet kako da fokusiram aparat u totalnom mraku
znaci auto fokus znam da neradi tu i kad imam nesto malo svetlije nije mi problem fokus, ali kad zelim recimo da slikam pejzaz dunava po oblacnoj noci kad ja ni kroz trazilo nevidim nista da li ima neki fazon kako naci fokus u tim uslovima ili tu nema pomoci?

i zanima me na nikonu kada se koristi daljinski pa se expozicija podesava najmanje je 30" i onda posle toga se pojave 2 crte e sad zanima me da li je to da ja kliknem jednom otvori drzim otvoren ako ocu 2 sata i kad kliknem opet on zatvori i napravi fotku?
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

fokus u mraku Empty
PočaljiNaslov: Re: fokus u mraku   fokus u mraku I_icon_minitime6/6/2010, 19:52

Najjednostavniji način je manuelni fokus. Proceni, odprilike, kolika je udaljenost na trećini fotografije i tako namesti fokus. To praktično znači da ćeš fokus okrenuti na beskonačno pa malo vratiti. Tako dobijaš dobru dubinsku oštrinu.
Pogledaj ove linkove, nadam se da će ti biti od pomoći

http://pticica.gorila.hr/forum/Default.aspx?g=posts&t=606

http://pticica.gorila.hr/forum/Default.aspx?g=posts&t=260
Nazad na vrh Ići dole
lav96
FS član



Broj postova : 20
Na forumu od : 16.04.2010
Lokacija : Novi Sad

fokus u mraku Empty
PočaljiNaslov: Re: fokus u mraku   fokus u mraku I_icon_minitime7/6/2010, 00:38

Hvala ti na pomoci i savetu pa cu malo experimentisati

a za ovo drugo pitanje jel ima neko odgovor?
Nazad na vrh Ići dole
milosh_85
FS aktivan član
milosh_85


Broj postova : 36
Na forumu od : 10.06.2010
Godine : 38
Lokacija : RS/BiH

fokus u mraku Empty
PočaljiNaslov: Re: fokus u mraku   fokus u mraku I_icon_minitime25/6/2010, 20:15

lav96 ::
i zanima me na nikonu kada se koristi daljinski pa se expozicija podesava najmanje je 30" i onda posle toga se pojave 2 crte e sad zanima me da li je to da ja kliknem jednom otvori drzim otvoren ako ocu 2 sata i kad kliknem opet on zatvori i napravi fotku?

Nemam jos daljinski ali ako sam dobro shvatio, taj nacin koji ti opisujes (da kliknes i drzis a tek kad pustis da on zatvori zatvarac) se koristi u Bulb modu, ti tad ne odredjujes vremenski u sekundama trajanje ekspozicije, nego drzanjem okidaca. Al sigurno postoji objasnjenje u uputstvima od aparata i daljinskog.


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





fokus u mraku Empty
PočaljiNaslov: Re: fokus u mraku   fokus u mraku I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
fokus u mraku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Fokus

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: