Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 absolute beginner :) Usmerite me.

Ići dole 
+6
Ljuba
kristina
cove
potpuni amater
begbie86
Rori
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime1/2/2010, 03:20

absolute beginner :) Usmerite me. Img3032m

absolute beginner :) Usmerite me. Img5347c

absolute beginner :) Usmerite me. Img6643n

absolute beginner :) Usmerite me. Img7924

absolute beginner :) Usmerite me. Lonelyw

absolute beginner :) Usmerite me. Magon

absolute beginner :) Usmerite me. Maslacakn

absolute beginner :) Usmerite me. 49023050

absolute beginner :) Usmerite me. Pearlt

absolute beginner :) Usmerite me. Ruka

absolute beginner :) Usmerite me. Rukei

absolute beginner :) Usmerite me. Wallqk

absolute beginner :) Usmerite me. Zebraj

absolute beginner :) Usmerite me. Img5364

absolute beginner :) Usmerite me. Img5278h

absolute beginner :) Usmerite me. Img5275u

Evo nekih mojih fotki...ja sam bas pocetnica ....mnogo volim fotografiju i jedva cekam vase sugestije Smile hvala unaprijed
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 04:32

Pozdrav rori! Da li imam tvoju dozvolu da malo obradim tvoje fotke i na taj način da ti iskažem svoje mišljenje?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
potpuni amater
FS aktivan član
potpuni amater


Broj postova : 50
Na forumu od : 27.01.2010

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 07:08

bas mi ne lici na pocetnika,

photo imaju ono nesto
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 09:13

begbie86 ::
Pozdrav rori! Da li imam tvoju dozvolu da malo obradim tvoje fotke i na taj način da ti iskažem svoje mišljenje?
Naravno Smile Mada ne bi bilo lose i da mi ponesto objasnis i rijecima Smile)))


Poslednji izmenio Rori dana 2/2/2010, 09:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 09:30

potpuni amater ::
bas mi ne lici na pocetnika,

photo imaju ono nesto
Ja zaista jesam pocetnik....iskreno,jako malo znam o nekim tehnickim stvarima...ali ,naucicu...Za sad imam volju,a znanje cu valjda steci...Pretpostavljam da ti se dopadaju fotke i drago mi je zbog toga. Ja imam mnoooogo da ucim,a svaki komentar mi je veliki podstrek. Smile))
Nazad na vrh Ići dole
cove
FS hiperaktivan član
cove


Broj postova : 141
Na forumu od : 01.02.2010
Godine : 34
Lokacija : Foča

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 10:15

lijepe fotografije dopadaju mi se ideje
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 10:17

cove ::
lijepe fotografije dopadaju mi se ideje
Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
cove
FS hiperaktivan član
cove


Broj postova : 141
Na forumu od : 01.02.2010
Godine : 34
Lokacija : Foča

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 10:19

Rori ::
cove ::
lijepe fotografije dopadaju mi se ideje
Hvala Smile

da sam bar malo tehnicki obrazovaniji dao bi i kritike jer mislim da kritike vise vrijede nego pohvale ali eto
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 10:27

Meni je bitno da ti se dopadaju ideje Smile Jer su one u ovom trenutku ono sto mogu da ponudim i ono sto je iz mene Smile Ostalo tek ucim Smile
Nazad na vrh Ići dole
kristina
FS aktivan član
kristina


Broj postova : 68
Na forumu od : 24.01.2010
Godine : 32

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 10:41

maslacak je oooooooooooooooooobjasnio, ideje su fine, tehnicki deo se brzo savlada tako da opusteno, iskreno mani se objavljivanja obradjenih dok se ne izvestis malo vise lepse bi bile da su skroz bw nego tako malko losije obradjene... afro
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime2/2/2010, 10:46

kristina ::
maslacak je oooooooooooooooooobjasnio, ideje su fine, tehnicki deo se brzo savlada tako da opusteno, iskreno mani se objavljivanja obradjenih dok se ne izvestis malo vise lepse bi bile da su skroz bw nego tako malko losije obradjene... afro
Hvala Kristina.Pa da ,slazem se i ja sa tobom...Iskreno ,obrada mi je losa strana jer skoro da i nista ne znam.... pozz
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime3/2/2010, 01:47

absolute beginner :) Usmerite me. 27809719absolute beginner :) Usmerite me. 78041887
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime3/2/2010, 05:40

E ovako, odabrao sam par fotografija, tačnije četiri, za koje smatram da su najbolje. Ne samo da su najbolje, već ih smatram toliko dobrim da bih želeo da su moje! Smile

Sa malim intervencijama u PS-u, sa ovakvim fotografijama se pobeđuje na konkursima.

Stavljaću redom, prema mojim favoritima:

1. absolute beginner :) Usmerite me. Img30310

2. absolute beginner :) Usmerite me. Lonely10

3. absolute beginner :) Usmerite me. Img52710

4. absolute beginner :) Usmerite me. Img66410

Ono što sam primetio je da ti uglavnom nedostaje kontrasta na fotografijama. Pojačavanje kontrasta je i jedino što bih ti predložio kod ova dva poslednja portreta.
Kod prve fotografije, izbegavaj ovaj selektivni izbor boja direktno iz aparata, znam da ta funkcija deluje zanimljivo kod Canon-ovih kompakta, ali aparat tada ne zapisuje dovoljno podataka. Bolje je da uslikaš normalno u boji, a svaku kasniju intervenciju, bilo da hoćeš crno-belo, ili nešto drugo, odradi u Photoshop-u.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
kristina
FS aktivan član
kristina


Broj postova : 68
Na forumu od : 24.01.2010
Godine : 32

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime3/2/2010, 09:05

begbie86 ::
E ovako, odabrao sam par fotografija, tačnije četiri, za koje smatram da su najbolje. Ne samo da su najbolje, već ih smatram toliko dobrim da bih želeo da su moje! Smile

Sa malim intervencijama u PS-u, sa ovakvim fotografijama se pobeđuje na konkursima.

Stavljaću redom, prema mojim favoritima:

1. absolute beginner :) Usmerite me. Img30310

2. absolute beginner :) Usmerite me. Lonely10

3. absolute beginner :) Usmerite me. Img52710

4. absolute beginner :) Usmerite me. Img66410

Ono što sam primetio je da ti uglavnom nedostaje kontrasta na fotografijama. Pojačavanje kontrasta je i jedino što bih ti predložio kod ova dva poslednja portreta.
Kod prve fotografije, izbegavaj ovaj selektivni izbor boja direktno iz aparata, znam da ta funkcija deluje zanimljivo kod Canon-ovih kompakta, ali aparat tada ne zapisuje dovoljno podataka. Bolje je da uslikaš normalno u boji, a svaku kasniju intervenciju, bilo da hoćeš crno-belo, ili nešto drugo, odradi u Photoshop-u.
sve su te super ali maslacak je i dalje najbolji XD
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime4/2/2010, 05:58

begbie86 ::
E ovako, odabrao sam par fotografija, tačnije četiri, za koje smatram da su najbolje. Ne samo da su najbolje, već ih smatram toliko dobrim da bih želeo da su moje! Smile

Sa malim intervencijama u PS-u, sa ovakvim fotografijama se pobeđuje na konkursima.

Stavljaću redom, prema mojim favoritima:

1. absolute beginner :) Usmerite me. Img30310

2. absolute beginner :) Usmerite me. Lonely10

3. absolute beginner :) Usmerite me. Img52710

4. absolute beginner :) Usmerite me. Img66410

Ono što sam primetio je da ti uglavnom nedostaje kontrasta na fotografijama. Pojačavanje kontrasta je i jedino što bih ti predložio kod ova dva poslednja portreta.
Kod prve fotografije, izbegavaj ovaj selektivni izbor boja direktno iz aparata, znam da ta funkcija deluje zanimljivo kod Canon-ovih kompakta, ali aparat tada ne zapisuje dovoljno podataka. Bolje je da uslikaš normalno u boji, a svaku kasniju intervenciju, bilo da hoćeš crno-belo, ili nešto drugo, odradi u Photoshop-u.
Wooow! Begbie hvala! Izabrao si moje 4 omiljene :)Drago mi je da ti se dopadaju...Slazem se da mi nedostaje kontrasta...nisam jos uvijek vjesta u obradi.Ovo je radjeno canonom i ko sto si vec rekao,izolovala sam boje zato sto mi je izgledalo interesantno...Ali slika gubi na kvalitetu...Dopada mi se kako si ih obradio,mada ja bih ovu poslednju ipak ostavila u boji Smile)) Tvoje kritike su mi veliki podstrek,iskreno....Hvala jos jednom.... Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime4/2/2010, 06:01

sve su te super ali maslacak je i dalje najbolji XD[/quote]
Hvala Kristina Smile Drago mi je da ti se svidja moj maslacak Smile...Mada meni su ove bolje jer su to neki uhvaceni trenutci,a maslacak je namjesten i nekako,vec vidjen.... Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime4/2/2010, 07:02

Rori ::

Wooow! Begbie hvala! Izabrao si moje 4 omiljene :)Drago mi je da ti se dopadaju...Slazem se da mi nedostaje kontrasta...nisam jos uvijek vjesta u obradi.Ovo je radjeno canonom i ko sto si vec rekao,izolovala sam boje zato sto mi je izgledalo interesantno...Ali slika gubi na kvalitetu...Dopada mi se kako si ih obradio,mada ja bih ovu poslednju ipak ostavila u boji Smile)) Tvoje kritike su mi veliki podstrek,iskreno....Hvala jos jednom.... Pozz

Može ova poslednja i u boji. Samo napred i nema na čemu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime9/2/2010, 07:18

Za ozbiljniju analizu moraš da daš još neke podatke o fotografijama. Mene, na primer, interesuje kojom je opremom slikano, gde je merena ekspozicija, gde je uziman fokus, šta si radila u obradi i kojim programom i sl.
Ovladavanjem rada sa fotoaparatom i fotošopom ne znači da automatski stičeš dovoljno tehničkog znanja o fotografiji. A to, tehničko znanje, ti ustvari omogućava da realizuješ ideje onako kako želiš. Učenje je dugotrajan i naporan posao, na kraju studije fotografije na fakultetu traju 4 godine i zahtevaju prilično predznanje.
Znači, knjige, tutoriali sa neta i puno, puno rada i ponaljanja.
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime9/2/2010, 08:39

Ljuba ::
Za ozbiljniju analizu moraš da daš još neke podatke o fotografijama. Mene, na primer, interesuje kojom je opremom slikano, gde je merena ekspozicija, gde je uziman fokus, šta si radila u obradi i kojim programom i sl.
Ovladavanjem rada sa fotoaparatom i fotošopom ne znači da automatski stičeš dovoljno tehničkog znanja o fotografiji. A to, tehničko znanje, ti ustvari omogućava da realizuješ ideje onako kako želiš. Učenje je dugotrajan i naporan posao, na kraju studije fotografije na fakultetu traju 4 godine i zahtevaju prilično predznanje.
Znači, knjige, tutoriali sa neta i puno, puno rada i ponaljanja.
Meni iskreno dublja analiza ne bi bas znacila>Ja skoro da i ne znam nista . Predstavila sam nesto sto sam uradila bez nekog fotografskog znanja i obrazovanja,nesto sto mi se ucinilo lijepim. I htjela sam da vidim da li se i drugim ljudima dopada.Za pocetak je to to,a kako ce se dalje razvijati ne znam.Volim fotografiju i zelim da naucim. Ovdje se vise radi o tome da li ja ili neko drugi ima, sto bi se reklo "smisla" za nesto.To je ono sto meni u ovom trenutku treba. A sto se studiranja fotografije ili bilo cega drugog tice,mislim da to i nije presudan faktor. Kao sto ima mnooogo dobrih muzicara koji nisu ni krocili na muzicku akademiju isto tako je i fotografiji i mnogim drugim umjetnostima i oblastima.
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
FS aktivan član
tatjana


Broj postova : 70
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 49
Lokacija : Zajecar,Banjaluka

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime19/2/2010, 06:09

najvaznije u svoj ovoj prici je imati ideju ,volju i strpljenje.s obzirom na to da se ja fotografijom bavim ,manje od dvije godine,imam pravo da ti kazem flower ,da prvo radis na savladavanju tehnickih strana fotografije ,onda sa obradom mozes da radis sta hoces.
i ja bih izdvojila cetiri fotografije koje je obradio begi . s tim da na drugoj nedostaje prostora ispred djevojcice .
e sad,sjecam se svojih pocetaka imas isti problem kao i ja,to je eksponiranost fotografije ,tj sve previse bijelo i sve previse crno ( bez detalja ),je greska.takodjer crno bijela fotografija mora da ima crnu,bijelu i nijanse sivog ( selektivnu saturaciju izbjegavaj,za pocetak ).
dosta za pocetak Smile
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
FS aktivan član
tatjana


Broj postova : 70
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 49
Lokacija : Zajecar,Banjaluka

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime19/2/2010, 06:15

i neka te ne demoralise to sto kaze ljuba.
da je meni ovo napisao ,onda kad sam pocinjala,ja ne bih znala sta znaci : gdje je mjerena expozicija i gdje je uziman fokus .i jos uvijek lutam ,grijesim,mucim se sa milion i jednom stvarcicom,pa opet guram nekako Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime4/3/2010, 03:07

[quote="tatjana"]i neka te ne demoralise to sto kaze ljuba.
da je meni ovo napisao ,onda kad sam pocinjala,ja ne bih znala sta znaci : gdje je mjerena expozicija i gdje je uziman fokus .i jos uvijek lutam ,grijesim,mucim se sa milion i jednom stvarcicom,pa opet guram nekako Smile)[/quote
Tatjana ,hvala ti puno na podstreku Smile Pozz
Nazad na vrh Ići dole
kraba
FS član
kraba


Broj postova : 25
Na forumu od : 07.03.2010
Godine : 54
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime9/3/2010, 08:12

Pozdrav svima ,

Rori pregledala sam tvoje fotografije i komentare i potpuno se slazem da uopste ne izgledaju kao da su amaterske. Svidjaju mi se ideje pre svega .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.profysport.com
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime9/3/2010, 09:20

kraba ::
Pozdrav svima ,

Rori pregledala sam tvoje fotografije i komentare i potpuno se slazem da uopste ne izgledaju kao da su amaterske. Svidjaju mi se ideje pre svega .
Pozdrav
Hvala puno Smile
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime11/3/2010, 00:43

ono sto ja mislim je da je veoma bitno znati tehnicki deo. pri tom mislim na mogucnosti aparata, sta radi blenda a sta ekspozicija, dubinsku ostrinu... bez toga se citav proces nepotrebno produzava. ako fotograf zna sta hoce da dobije, i zna da koristi opremu koju ima,dovoljan je samo jedan sniomak i minimalna obrada u foto sopu(koja je neophodna, jer digitalni snimak je kao negativ u analognoj fotografiji, tek obradjeno i odprintovano postaje origimal). naravno ako sama ideja nije da se radi u foto sopu. znaci kad znas tehniku sve je mnogo lakse.
imas ono nesto, i to su svi potvrdili, dobro uocavas motive, i sad ti ostaje rad i samo rad. i malo ucenja. tehnika se brzo savlada.
moji predlozi su,pored ostalih vec navedenih, refoto, i ipak neki kurs, bice ti lakse.
eto
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





absolute beginner :) Usmerite me. Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
absolute beginner :) Usmerite me.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: