Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Crno-belo, crveno

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
MoMMa
FS član
MoMMa


Broj postova : 11
Na forumu od : 21.09.2010
Godine : 33
Lokacija : Novi Sad

Crno-belo, crveno Empty
PočaljiNaslov: Crno-belo, crveno   Crno-belo, crveno I_icon_minitime21/9/2010, 22:38

Sorry zbog smešnog naziva teme. Ne znam kako se zove ovaj stil obrade... Ako neko zna nije frka da mi da odgovor ....
Fotku sam obradjivao u fotosopu tako da bude crno-bela sa crvenim detaljima ....
Dajte mi iskreno misljenje i kritiku ....
Ako neko zna da mi kaze sta od sada da radim sa ovakvim fotkama da izgledaju jos lepse i kvalitetnije ..... bom Very Happy [img]Crno-belo, crveno Mirnamonro Uploaded with ImageShack.us[/img]
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

Crno-belo, crveno Empty
PočaljiNaslov: Re: Crno-belo, crveno   Crno-belo, crveno I_icon_minitime22/9/2010, 03:08

To se zove selektivna saturacija. Ja lično nisam fan takve obrade, a i ne ceni se previše u svetu fotografije. Jeste da deluje primamljivo za oko, ali odaje utisak da nikako drugačije nisu mogli da se istanu bitni elementi na fotografiji što često dovodi do zaključka da fotograf nije uspeo da tehnički dobro realizuje ideju (ovo ne mora da znači, ali ostavlja takav utisak na posmatrača).

Većina fotografa će ti reći da ti je takav vid obrade nepotreban, a konkretno kod ove fotografije, mislim da je sasvim dobra i u klasičnoj crno-beloj varijanti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
MoMMa
FS član
MoMMa


Broj postova : 11
Na forumu od : 21.09.2010
Godine : 33
Lokacija : Novi Sad

Crno-belo, crveno Empty
PočaljiNaslov: Re: Crno-belo, crveno   Crno-belo, crveno I_icon_minitime22/9/2010, 05:09

Hvala na savetu i kritikama ... Nemam naviku da obradjujem fotografije na ovakav način ... Devojka sa slike je na usnama imala jako crven ruž pa je htela to da istaknem na cro-beloj fotografiji ....

Ni meni ne oduzimaju dah ovakve fotografije, ali ko zna ..... Mozda mi jednog dana neko ponudi novac za ovako nesto ... Prema tome, nije loše naučiti .... Smile Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Umbrella Man
FS član



Broj postova : 9
Na forumu od : 23.09.2010
Godine : 34
Lokacija : Beograd

Crno-belo, crveno Empty
PočaljiNaslov: Re: Crno-belo, crveno   Crno-belo, crveno I_icon_minitime23/9/2010, 23:55

Slazem se sa "begbie86" sve sto je rekao...Ali usput i neko moje misljenje...Probaj ako vec zelish da radish Crno-belo, crveno kako si nazvao,da to bude manje napadno jer je samo isticanje crvene dovodljno agresivno...Konkretno na ovoj fotografiji smatram da bi bilo efektnije samo usne istaci jer je to i bila poenta(dzemper je suvisan jer skrece paznju,i bez igranja sa osvetljenjem oko nje) Ako me razumesh?
Neka moja misljenja Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Crno-belo, crveno Empty
PočaljiNaslov: Re: Crno-belo, crveno   Crno-belo, crveno I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Crno-belo, crveno
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Crno i belo, a zeleno
» Malo crveno
» Crno beli HDR
» Kako izbeci potpuno belo nebo u pozadini fotografije?
» razvijanje crno-belih filmova

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Apstrakcija i foto manipulacija-
Skoči na: