Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 sta kupiti?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
JoJo
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 27.12.2010

sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime27/12/2010, 12:00

Cao,trebala bih vas savet, planirala sam da kupim fotoaparat do nekih 200e. Posle provedenih sati i sati na internetu,dosla sam do zakljucka da su za taj novac najbolji
Canon SX 120IS i FujiFilm S 2500HD. Sad sam u nedoumici koji od njih je bolji,molim vas recite mi svoje misljenje o njima ili mi predlozite neki treci,sve su opcije otvorene. Zelim da naglasim da mi fotoaparat treba za siroku upotrebu,ali da imam tendenciju da se bavim sa njom.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: Re: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime27/12/2010, 20:45

Canon, Fuji mu nije konkurencija.

http://www.fotosrbijaforum.com/t361-koji-aparat-kupiti-za-nekih-200

A šta podrazumevaš pod širokom upotrebom? Ako ćeš aparat da često nosiš, uzmi manji. Fuji prilično nezgrapan.
Nazad na vrh Ići dole
JoJo
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 27.12.2010

sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: Re: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime27/12/2010, 21:38

Hvala ti,pa ja sam student dosta putujem i planiram da sa tih putovanja donesem dobre slike :-). Hvlala za link,procitala sam ga,ali samo ovaj FujFilm je za nijansu losiji od ovog sto sam ja planirala kupiti zato sam opet pokrenula temu. Citala sam po forumima da su neki ima li kvarove na Canonu zato se najvise plasim njega da kupim,kakvo je tvoje iskustvo sa tim? Izvini sto gnjavim i hvala jos jednom!
P.S.
Fotografije su ti odlicne
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: Re: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime27/12/2010, 21:54

Ne gnjaviš, pitaj slobodno...
Što se tiče kvarova, i ovde je ta tema pokretana

http://www.fotosrbijaforum.com/t692-canon-powershot-sx120-is

Čini mi se da to zavisi od primerka. Kompakti i prosumeri su aparati koji se prave na kilo, tako da ni kontrola kvaliteta nije za pohvalu.
Moj drug je imao kvar na starijem modelu Canon-a (ne sećam se koji je model u pitanju), crkao mu je senzor. Odneo ga je u servis i senzor je zamanjen besplatno. Naime, za tu klasu aparata Canon daje doživotnu garanciju na senzor (ili sam ga možda pogrešno razumeo).
U svakom slučaju, Canon ima bolji procesor, senzor, brže radi, manji je...
Razmisli i o ovome

http://www.bmfoto.rs/product_canon-ixus-300-hs-sd4000-is-ixy-30s_3154

Jeste malo skuplji, ali je dosta bolji. Za početak, ima bolji tip senzora (CMOS umesto CCD). Nemoj da te razočara zum raspon, što je raspon manji to su optičke karakteristike objektiva bolje.
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: Re: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime28/12/2010, 03:23

za 200e mozes da uzmes fuji f70exr, koji je jedan od najboljih kompakata Very Happy
ako ces da slikas u automatskom modu, onda je bolje da uzmes canon, posto pravi bolje fotke u automatici,...ako ti nije tesko da rucno podesavas neke opcije, onda ja mislim da je bolji fuji f70exr....
Nazad na vrh Ići dole
JoJo
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 27.12.2010

sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: Re: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime28/12/2010, 07:16

Hvala mnogo za savjete. Razmislicu jos malo ali mislim da cu se odluciti za Canon samo umesto SX 120,razmisljam o SX 130,nije velika razlika u ceni,a ima poboljsanja u odnosu na 120. Ukoliko mislite da cu se zeznuti vicite :-)
Nazad na vrh Ići dole
unique93
FS hiperaktivan član
unique93


Broj postova : 151
Na forumu od : 26.09.2010
Godine : 31
Lokacija : obrenovac

sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: Re: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime28/12/2010, 10:21

sx130is je bolji zbog HD videa, ali je problem(ako se moze nazvati problemom) sto nije izasao CHDK za njega(to je poseban firmware koji otkljucava neke opcije u aparatu, kao sto su raw format, sa kojim ces dobiti vise detalja na slici, i moci ces da je lakse obradjujes, duze vreme eksplozije, itd...)ali bi trebalo da izadje uskoro...bilo koji da uzmes, neces se pokajati Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
JoJo
FS član



Broj postova : 4
Na forumu od : 27.12.2010

sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: Re: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime29/12/2010, 01:07

Odlucila sam se za Canon SX 130 ali u ovom gradu ga nigde nema. Zato sam poludila i svatila to ko znak,necu ga ni kupiti. Nastavljam da skupljam pare pa cu da kupim neku malo bolju spravu! Obraticu vam se za pomoc kad skupim vise pare da vidimo sta je najbolje resenje za mene! Hvala vam jos jednom na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





sta kupiti? Empty
PočaljiNaslov: Re: sta kupiti?   sta kupiti? I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
sta kupiti?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» sta kupiti????
» sta kupiti????
» Dilema šta kupiti
» Da li kupiti d5100?
» koji aparat kupiti za nekih 200 €

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: