Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Andja

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Radomir83
FS član
Radomir83


Broj postova : 9
Na forumu od : 29.10.2010
Lokacija : Nish

Andja Empty
PočaljiNaslov: Andja   Andja I_icon_minitime29/10/2010, 14:03

Obzirom da sam amater i da nisam do sada nigde postavljao svoje fotografije jako bi me zanimalo vase misljenje,kakvo god ono bilo.Molim za kritike i savete,kako za ove tako i za par drugih koje sam postavio.Unapred zahvalan svima.
Andja Img8895g
Andja Img8416r
Nazad na vrh Ići dole
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

Andja Empty
PočaljiNaslov: Re: Andja   Andja I_icon_minitime29/10/2010, 20:42

Lepe fotkice, mada opet onaj centralni kadar.

Druga je za klasu bolja od prve, jer je kadar dinamičniji, ALI, ono drvo pozadi malo smeta, tačnije, sklanja pogled sa subjekta. Takođe, kada pucaš portrete, subjekat je GLAVNI, sve ostalo ne sme smetati njemu (subjektu). To se lako rešava sa nekim dSLR aparatom, ali tu i tamo se bokeh može stvoriti sa kompaktom. Što veća blenda (manji F broj), što veći zum (ako treba svetla, povećaj ISO) i škljoc. Takođe, kada slikaš portrete po dnevnom svetlu, igraj se malo i sa blicem, ponekad zaista može biti od pomoći.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
Radomir83
FS član
Radomir83


Broj postova : 9
Na forumu od : 29.10.2010
Lokacija : Nish

Andja Empty
PočaljiNaslov: Re: Andja   Andja I_icon_minitime29/10/2010, 21:48

Sto se tice aparata nadam se da cu do nove godine konacno uspeti da kupim Canon EOS 1000D Kit 18-55 .Kad smo vec kod aparata sta mislis o njemu.Znam da je na dnu sto se tice dslr aparata ali za mene je veliki skok , tehnicki a na zalost i finansijski.Reko bi da je za pocetnike koji zele malo ozbiljniji rad sasvim dovoljan za prvo vreme.
Nazad na vrh Ići dole
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

Andja Empty
PočaljiNaslov: Re: Andja   Andja I_icon_minitime29/10/2010, 22:10

Kao što vidiš i sam, koristim kompakt te nisam komplet baš u vodama dSLR-ova pa da ti mogu dati pouzdane informacije. Naći će se neko kompetentniji... Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
pantapita
FS član
pantapita


Broj postova : 2
Na forumu od : 15.01.2010
Godine : 49
Lokacija : Belgrade

Andja Empty
PočaljiNaslov: Re: Andja   Andja I_icon_minitime3/11/2010, 00:41

Kada fotkas portrete po dnevnoj svetlosti pokusaj da izbegnes delove dana kada je Sunce jako, najbolje je fotkati ili ujutro ili u kasno popodne. Naravno ako je dan skroz oblacan, siv, to pravilo ne vazi, onda imas ogroman "soft box" iznad glave. Na prvoj fotki pola lica se nalazi u senci a pola je presvetlo na granici da "izgori". Njeno levo rame je "izgorelo". Znaci, gledaj da je svetlo mekano i da ide u pravcu lica modela. Kao sto rece dzonihsv, izbegavaj centralnu kompoziciju, tj. da modela smestas u centar fotke. Kao sto je vec rekao sve na fotki mora vuce nase oko da pogledamo ono sto je autor zeleo da prikaze a to je lice modela. Biraj sto mirniju pozadinu bez nekih detalja koji ce vuci nas pogled dalje od modela. Naravno da je najbolje da je pozadina zamucena ali to mnogi kompakti ne mogu da postignu pa ti onda samo preostaje da u post produkciji odradis ono sto objektiv nije mogao. Postoji npr. plug-in za PS koji se zove Alien Skin Bokeh i koji moze dosta da pomogne. Takodje u post produkciji modela od pozadine mozes da odvojis i tako sto ces njega posvetleti a pozadinu potamniti ili dodati "vinjetu" npr. Sve to moze da pomogne da i portret sa kompaktom izgleda odlicno. Kada bi na drugoj fotki potamneo pozadinu, narocito sa desne strane, efekat bi bio daleko bolji.

A sto se tice Canona 1000d ja nisam imao prilike da baratam sa njim, ja sam sa G9 odmah skocio na 50d, ali ne sumnjam da je za pocetnika u dslr svetu vise nego dobar. Ono sto moras da znas je da ulazak u svet aparata sa izmenljivim objektivima znaci bure bez dna. I sa tim kit objektivom verovatno neces moci da imas lepo zamucenu pozadinu pa ce te to terati da kupis neko "portretno" staklo, pa ce ti onda faliti sirina, pa daljina, pa rasveta... To ti je vrzino kolo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Andja Empty
PočaljiNaslov: Re: Andja   Andja I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Andja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Portreti-
Skoči na: