Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 hackintosh :) hackbook ;)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
stanley
Moderator
stanley


Broj postova : 74
Na forumu od : 14.01.2010

hackintosh :) hackbook ;) Empty
PočaljiNaslov: hackintosh :) hackbook ;)   hackintosh :) hackbook ;) I_icon_minitime1/3/2010, 21:18

Verovatno vam je poznato da se izdvojila grupa /hackintosh\ racunara koji rade sa Mac OSX operativnim sistemom ali nisu proizvedeni od strane Apple Smile znaco Mac OS X na PC desktop ili notebook racunaru.
Iz pocetka je to bio mukotrpan posao sa neizvesnim rezultatima jer se nikad nije znalo sta od hardvera ce da radi.Zavisilo je dosta od vestine korisnika sta uspe od postojeceg hardvera da natera da radi...
Sada je to vec uhvatilo maha dosta i ljudi masovno budze hackintoshe desktop i notebook verzije.
Mene licno je sve to zanimalo samo zbog domena multimedije Smile znaci koliko su recimo ti racunari upotrebljivi u domenu fotografije, muzicke produkcije.Opste poznato je da Mac koriste dosta po muzickim studijima jer Logic Audio je definitivno zakon za muzicku produkciju.Ipak Logic do verzije 5.5 je mogao da radi na Windows PC masini.Posle su sve verzije samo za Mac racunare i OSX.Takodje Photosop isto br.1 u domenu softwera za obradu fotografije ima verzije i za Mac i za Windows.Samo za Mac OSX postoji softwer Aperture koji je kazu veliki rival Photoshopa i njegova verzija za Windows nikad nije napravljena.Znaci samo Mac Smile i OSX...
Prvo sam probao sa dektop masinom i tu se nisam bas odusevio jer je namestanje drajvera muka i treba dobro proveriti koji hardver podrzava Mac OSX pre upustanja u avanturu instaliranja na PC.Imate na internetu brdo upustava sta i kako se namesta.Izaslo je i brdo pacheva koji znaju da zabaguju tako da nikad niste sigurni kako ce sve to raditi.Zato sam brzo odustao od budzenja desktopa Smile Sad sam skoro procitao da postoji mogucnost da se OSX potera i sa AMD procesorom.Do sada je to bilo moguce samo sa racunarima koji su imali Intelov procesor.
Prvi netbook (ne notebook) Asus EeePC na kojem sam instalirao OSX radio je OK.Svi drajveri/hardver su radili a posle su hakovali mekov operativni samo za tog malog Asusa.Znaci kompletna podrska sa drajverima se samo instalira sa diska i sve radi!Medjutim EeePC treba bar dva giga ram memorije da bi OSX iole pristojno radio.Dizanje sistema je radilo neverovatno brzo ali rad u nekom ozbiljnijem programu za obradu fotografije je bilo gotovo nemoguce zbog 7 inca ekrana...
Zatim Lenovo S10 od drugara me odusevo sa Mac OSX na sebi.Ima na sebi 1 giga rama i pristojno radi sa cak tri operativna OSX,Windows7 i Ubuntu Smile tastatura na tom takodje netbook racunarcicu Wink je super i sam Lenovo je odradio strava masinicu...
Hteo sam i ja da uzmem sebi taj Lenovo ali posle duzeg razmisljanja sam uzeo MSI U100 Wind.
Da se razumemo namerno gledam seriju netbook racunara.Ne notebook.Znaci poterati na njemu Mac OSX da sve lepo radi Smile i sto vise funkcionalnost istog na terenu.Sve naravno u sluzbi fotografije Wink Znaci na terenu izvaditi fotke iz dslr-a u netbook, zatim ih obraditi ali samo u nekim osnovnim merama, ostrina, kontrast, krop...ako bas treba da moze da se ukloni (klonira) neki objekat i posalje na net ili preko neta nekoj recimo redakciji Wink
Odabro sam ovu seriju netbukova-hacintosha jer mislim da je za te stvari ove malise imaju dovoljno snage a nisu ogromni i preteski laptopovi koji zadaju muke svakom ko se vise krece a stalno mu je potreban racunar u blizini.15 incha laptop na terenu ko je nosio shvatice o cemu pricam Wink Tu je deset incha sasvim dovoljno i tezina oko 1kg pozeljna...

MSI Wind U100 Plus sam odabrao jer moze da mu se lako prosiri ram memorija na 2 giga, stavi veci hard/brzi i baterija koju dobijete uz ovaj model ima 6 celija sto obecava sigurno preko 3 sata autonomije.
Specifikacija
MSI Wind U100

* Ekran: 10.2" non-glare LED backlit, 1024 X 600 piksela
* Procesor : Intel Atom (N270) na 1.6GHz
* Grafička karta: Intel GMA 950, maksimalno 64 MB deljene memorije
* RAM memorija : 1GB DDR2 667MHz
* Hard disk: 80GB SATA, 5400rpm
* Komunikacija : LAN, IEEE 802.11b/g
* Portovi : 1x D-Sub, 1x Headphone-out, 1x Microphone-in, 1 x RJ45 LAN, 3x USB
* Dimenzije: 258 x 179 x 17.7 mm
* Težina: 1.2 Kg
* Baterija: Litijum-jonska 3-ćelijska baterija 2200 mAh
* Dodatno: 4-u-1 čitač kartica (SD/MMC/MS/MS Pro), Web kamera 1.3 MPix
* Operativni sistem: Windows XP Home Edition SP2

kao sto rekoh, neke fukcije sa "osnovnom" manipulacijom fotkama na terenu je dovoljno snazan Wink e sad posto je serija Wind poznata po tome sto je dobar hackointosh Smile resio sam da ga oprobam na terenu Smile posebno sa Mac OSX Twisted Evil

Instalirao sam na njega Snowy Wind OSX 10.6.1 i bez ikakvih problema poterao sav hardver uspesno Smile Photoshop CS4 sam instalirao i dosta mi je bagovao tako da sam instalirao CS3 i radilo je korektno!Bez kocenja, vecih zastoja i sl.Ipak hteo sam da probam Aperture Smile i jednostavnost njegova me odusevila.Instalirao sam verziju 2.1.2 jer najnovija verija br. 3 nije htela da se instalira zabog rezolucije 1024x600 koju ima netbook...
Sve je radilo savrseno!Aperture 2.1.2 je odlican softwer, licno mislim da nije bas profi kao Photoshop ali radi jako lepo na hackintoshu Wink Brzina za osnovnu obradu fotki pa cak i malo "jacu" je ok!Bez zamerki osim malog ekrana od 10.2 incha koji je odlicno prikazivao boje.Uspesno se (sam) instalirao i modem HUAWEI Model E1550 HSDPA USB stick.Znaci internet sljaka sve gde ima 064 signala, doduse negde slabije, negde brze, zavisi dosta od signala...

Uglavnom ja sam po prvi put zadovoljan!Hackintosh radi lepo i u standby rezim se stavlja za sekund Fn+F12 i za sekund vraca u rad Shocked neverovatno!

hackintosh :) hackbook ;) Mac

Evo jedan video sa youtubeta :