Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 old school

Ići dole 
+2
Boroz
melanijaf4f
6 posters
AutorPoruka
melanijaf4f
FS član
melanijaf4f


Broj postova : 23
Na forumu od : 27.01.2010

old school Empty
PočaljiNaslov: old school   old school I_icon_minitime16/2/2010, 14:45

old school Oldpegla2

old school Lokomotiva
Nazad na vrh Ići dole
Boroz
FS hiperaktivan član
Boroz


Broj postova : 146
Na forumu od : 31.01.2010
Godine : 46
Lokacija : Niš

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime17/2/2010, 08:55

zanimljivo applause
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime17/2/2010, 09:17

Iskreno se nadam da Melanija neće da se naljuti, ali meni, najiskrenije, nije zanimljivo. Stvarno ne volim da budem taj koji će da loše prokomentariše nešto, naročito što ni sam nisam nešto posebno dugo u ovoj priči. Tehnički i vizuelno skroz korektno odrađeno, ali nedostaje koncept, priča, bilo šta što bi me nateralo da se duže zadržim nad ovim fotografijama.

Možda ja i grešim naravno, ovo pričam sa strane običnog posmatrača, verovatno je fotograf ovde video nešto što ja ne vidim.

Možda da se ovaj predmet stavi u neki odgovarajući ambijent? Neki stari drveni sto, staru šivaću mašinu i sl... Mislim da bi onda bolje, uz odgovarajuću obradu, dočarao ono što smatram da je autor želeo da kaže...

Bez ljutnje!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
ivcha
Moderator
ivcha


Broj postova : 137
Na forumu od : 17.01.2010
Godine : 41
Lokacija : Nis\Naissus\Vilin grad

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime17/2/2010, 11:01

ma prvoj fotki imas brlje PS desna ivica pegle ,leva ivica pri vrhu i rupe na pok;opcu jasno ukazuju na obradu u lejerima .

Na drugoj mi smeta pozadina bolje bi izgledala da je pozadina kao na prvoj, kadar nije los samo bi jos malo odveo peglu u desno i sa belom pozadinom bi dobila grafiku !
Nazad na vrh Ići dole
http://ivcha.carbonmade.com/
melanijaf4f
FS član
melanijaf4f


Broj postova : 23
Na forumu od : 27.01.2010

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime18/2/2010, 03:49

momci cjenim iskrenost I love you Very Happy

znaci nema ljutnje, nisam ih ni postavila zato sto mislim da su savrsene ili nuzno dobre vec bas zato da bi od drugih cula sta je dobro a sta ne
i takve komentare najvise i volim.. ulogovala sam se na par foruma bas zato da bi nesto naucila, da bi me neko posavjetovao, i tehnicki i u drugom smislu.. iskreno nisam zadovoljna, il ljudi ne zele da dijele svoje znanje il jednostvano ni sami nisu nacisto, razocarala sam se kad vidim komentare tipa Smile Smile Smile ili dobra, savrsena.. nekad stvarno i nemas sta reci al opet..
nego, odoh ja s teme..
a sto se tice obrade, daaa, i to jos ucim, i redovno zabrljam negdje Laughing
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime18/2/2010, 22:16

Naravno! Uvek više volim iskrenu i konstruktivnu kritiku nego neiskrenu pohvalu!

P.S. - Svi mi još uvek učimo! Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime20/2/2010, 03:03

begbie86 ::
Možda da se ovaj predmet stavi u neki odgovarajući ambijent? Neki stari drveni sto, staru šivaću mašinu i sl... Mislim da bi onda bolje, uz odgovarajuću obradu, dočarao ono što smatram da je autor želeo da kaže...


Slažem se u potpunosti! I još bih dodao da nedostaje prednjeg i kontra svetla. Pokušaj da eksperimentišeš sa uglovima osvetljenjosti, iznenadićeš se koliko različitih fotografija možeš da napraviš koristeći čak najobičniju baterijsku lampu.


Poslednji izmenio Ljuba dana 20/2/2010, 03:16, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime20/2/2010, 03:15

melanijaf4f ::
ulogovala sam se na par foruma bas zato da bi nesto naucila, da bi me neko posavjetovao, i tehnicki i u drugom smislu.. iskreno nisam zadovoljna, il ljudi ne zele da dijele svoje znanje il jednostvano ni sami nisu nacisto, razocarala sam se kad vidim komentare tipa Smile Smile Smile ili dobra, savrsena.. nekad stvarno i nemas sta reci al opet...

Na žalost, previše je takvih foruma i sajtova. Ne znam šta je gore, to ili oni sajtovi gde postoji gomila nabeđenih i ničim izazvanih stručnjaka koji ne dozvoljavaju nikakvu kritiku, a sami svima dele često veoma neumesne i nekulturne komentare.
Moj savet ti je da učenje ne baziraš samo na savetima i komentarima, već da tražiš literaturu i tutoriale, ne samo vezano za fotografiju već za sve srodne oblasti. I naravno da što više slikaš, jer bez prakse teorija nema veću vrednost.
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime20/2/2010, 05:07

Ljubo svaka ti je na mestu...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime21/2/2010, 23:36

svi ste mudro zborili.
fora je da odredjene fotke imaju samo emotivno znacenje za autora, neke su cist eksperiment,neke su dobre tehnicki ali nemaju pricu, neke imaju pricu ali je losa tehnika, a neke su sasvim dobre u svim pogledima.a neke su nikakve.
zato samo rad i vezba, slusanje komentara i citanje literature moze da pomogne.
meni licno isto ove fotke ne znace mnogo, ali uz razradu moze tu da bude i zanimljivih fotki.
svakako je dobro da ih sto vise ljudi vidi i kaze svoje misljenje. moje misljenje je da batalis ove dve, ne vredi ih ulepsavati bilo kako, ali nastavi da snimas u drugacijim ambijentima, u drugacijim svetlosnom uslovima, pa ces videti sta ce da bude. pegla u razlicitim situacijama - sto da ne.
Nazad na vrh Ići dole
melanijaf4f
FS član
melanijaf4f


Broj postova : 23
Na forumu od : 27.01.2010

old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime22/2/2010, 05:59

fala momci na podrsci Smile
svjesna sam ja da su vjezba i trud i opet vjezba najbitniji za napredak
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





old school Empty
PočaljiNaslov: Re: old school   old school I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
old school
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Galerije Fotografija :: Nekategorizovane fotografije-
Skoči na: