Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Canon Rebel XS ili Nikon D3000

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Aljabak
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 01.02.2010

Canon Rebel XS ili Nikon D3000 Empty
PočaljiNaslov: Canon Rebel XS ili Nikon D3000   Canon Rebel XS ili Nikon D3000 I_icon_minitime19/2/2010, 09:15

Nameravam kupiti fotoaparat.
Pretrazivao sam razne aparate, za mojih 400 do 450 eura kojih imam nameru potrositi, koji aparat je bolji CANON Rebel XS ili NIKON D 3000.
Neki drugi predlog ...
P.S.
Aparat cu naruciti u Germany.
Nazad na vrh Ići dole
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

Canon Rebel XS ili Nikon D3000 Empty
PočaljiNaslov: Re: Canon Rebel XS ili Nikon D3000   Canon Rebel XS ili Nikon D3000 I_icon_minitime19/2/2010, 21:18

U principu su vrlo slični jer pripadaju nižoj DSLR klasi i predstavljaju dobre aparate za prve korake u fotografiji. Ni jedan ni drugi nisu sjajni aparati, ali nisu ni predviđeni da se koriste za ozbiljan rad.


http://www.dpreview.com/reviews/nikond3000/

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos1000d/


Od aparata u toj klasi dugo sam koristio Canon 400D i bio sam vrlo zadovoljan. Kad sam prešao na višu klasu paralelno sam radio sa Canon-om 40D i Nikon-om D300. Iz mog iskustva Canon ima bolji senzor (pogotovo za aparate koji tebe interesuju), jednostavnije komande i bolju ergonomiju. Nikon je mehanički bolji, ima bolji beli balans, bolje AF i metering modove, daljinsku kontrolu blica (mada nisam siguran da li to ima i D3000).
Uzmi u obzir da su oba aparata koji te zanimaju malih dimenzija i da će ti, praktično, biti neophodno da kupiš i batery grip radi boljeg držanja.
Pri kupovini aparata najjednostavnije je da prvo razmisliš koje su tvoje potrebe i za šta ćeš da ga koristiš, pa onda na osnovu toga pronađeš onaj koji ti najviše odgovara. Kupovina skupog aparata koji će ti stajati ili jeftinog koji neće moći da odgovori tvojim potrebama je čisto bacanje para. Po meni je mnogo bolje da se opredeliš za kupovinu dobrih (na žalost, podrazumeva se i skupih) objektiva jer od toga mnogo više zavisi kvalitet fotografije.
Nazad na vrh Ići dole
Aljabak
FS član



Broj postova : 5
Na forumu od : 01.02.2010

Canon Rebel XS ili Nikon D3000 Empty
PočaljiNaslov: Re: Canon Rebel XS ili Nikon D3000   Canon Rebel XS ili Nikon D3000 I_icon_minitime20/2/2010, 09:59

Hvala na odgovoru
Pocetnik sam u ovome, mislim da ce mi vas poduzi odgovor pomoci da razjasnim neke moje nedoumice .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Canon Rebel XS ili Nikon D3000 Empty
PočaljiNaslov: Re: Canon Rebel XS ili Nikon D3000   Canon Rebel XS ili Nikon D3000 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Canon Rebel XS ili Nikon D3000
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Prodajem Canon Rebel EOS1000D + 18-55
» Nikon D3000 ili 3100
» NIKON Coolpix L310 VS CANON PowerShot SX150 IS
» Prodajem NOV Nikon D3000 +18-55mm 8GBSDHC+TORBA
» Canon EOS 1100d vs Nikon d3100

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Fotografska oprema :: Foto aparati-
Skoči na: