Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 need some help and suggestions.

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Anja
FS član
Anja


Broj postova : 4
Na forumu od : 03.02.2010
Godine : 33
Lokacija : Tuzla

need some help and suggestions. Empty
PočaljiNaslov: need some help and suggestions.   need some help and suggestions. I_icon_minitime3/2/2010, 06:42

Početnica sam...tako da, pomoć bi mi i više nego dobro došla.

[img]need some help and suggestions. Anja9[/img]


[img]need some help and suggestions. Beogradl[/img]


[img]need some help and suggestions. Slike20[/img]
Nazad na vrh Ići dole
cove
FS hiperaktivan član
cove


Broj postova : 141
Na forumu od : 01.02.2010
Godine : 34
Lokacija : Foča

need some help and suggestions. Empty
PočaljiNaslov: Re: need some help and suggestions.   need some help and suggestions. I_icon_minitime3/2/2010, 07:04

ja ne mogu kritikovat kritikovat ce neki drugi a ja mogu samo reci da mi se dopadaju Very Happy applause
Nazad na vrh Ići dole
Anja
FS član
Anja


Broj postova : 4
Na forumu od : 03.02.2010
Godine : 33
Lokacija : Tuzla

need some help and suggestions. Empty
PočaljiNaslov: Re: need some help and suggestions.   need some help and suggestions. I_icon_minitime3/2/2010, 07:06

Very Happy
hvala cove na podršci Wink
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

need some help and suggestions. Empty
PočaljiNaslov: Re: need some help and suggestions.   need some help and suggestions. I_icon_minitime3/2/2010, 08:24

Na svim fotografijama dominiraju lepi tonovi i odlična atmosfera, naročito kod prve dve. Drugu malo ispravi, naginje na desno. Orijentiši se prema vertikali "Pobednika". I prvu bi trebalo ispraviti, takođe curi u desno. Što se treće tiče, dobra je perspektiva, ali ja bih je ipak izostavio iz serije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

need some help and suggestions. Empty
PočaljiNaslov: Re: need some help and suggestions.   need some help and suggestions. I_icon_minitime14/2/2010, 08:37

Prvo, ramovi - mislim da nisu neophodni ni na jednoj fotografiji, možda da su malo tanji mogli bi i da prođu, ali ovako... bilo bi bolje bez njih.
Drugo, ispravi fotografije. Prilikom slikanja je prilično teško da precizno pogodiš geometriju, ali za to postoji obrada.
Na prvoj fotografiji mi smeta crna površina sa leve strane. Takođe su kontrast i saturacija prejaki.
Druga mi deluje podeksponirano, odnosno da je ekspozicija uzimana za nebo. Probaj da je središ sa shadows/highlights opcijom u PS.
Treća mi uopšte nije jasna - šta bi trebalo da predstavlja? Možda bi bila efektnija da si se malo udaljila pa da se vidi cela visina zgrade i da je ugao malo drugačiji... ovako izgleda kao loše kropovana. I na njoj je kontrast prejak, mada može da prođe.
Nadam se da te kao početnicu ova kritika neće deprimirati, trudi se što više, traži literaturu, eksperimentiši, ponavljaj, ponavljaj, ponavljaj...
Nazad na vrh Ići dole
tatjana
FS aktivan član
tatjana


Broj postova : 70
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 49
Lokacija : Zajecar,Banjaluka

need some help and suggestions. Empty
PočaljiNaslov: Re: need some help and suggestions.   need some help and suggestions. I_icon_minitime19/2/2010, 05:48

meni se dopadaju tonovi i atmosfera na sve tri fotografije.
na prvoj definitivno smeta ta crna povrsina.( ljuba je vec objasnio ) .drugu i trecu bi trebala prekadrirati .na drugoj ,po mom misljenju spomenik stoji previse centralno,na trecoj nedostaje prostora .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





need some help and suggestions. Empty
PočaljiNaslov: Re: need some help and suggestions.   need some help and suggestions. I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
need some help and suggestions.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: