Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 absolute beginner :) Usmerite me.

Ići dole 
+6
Ljuba
kristina
cove
potpuni amater
begbie86
Rori
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
kraba
FS član
kraba


Broj postova : 25
Na forumu od : 07.03.2010
Godine : 54
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime11/3/2010, 05:27

volelea bih da mi Ljuba kaze ako kod nas ima neki fakultet za fotografiju , jer koliko sam uspela da saznam fotografija je zastupljena samo sa 1ili 2 semestra u okviru ostalih fakulteta npr. arhitektonski,graficki dizajn, ..... pa posto pominje 4 godine studija fotografije mozda zna za neki za koji mi niko nije rekao .
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.profysport.com
Ljuba
Moderator
Ljuba


Broj postova : 581
Na forumu od : 07.02.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime11/3/2010, 06:01

kraba ::
volelea bih da mi Ljuba kaze ako kod nas ima neki fakultet za fotografiju , jer koliko sam uspela da saznam fotografija je zastupljena samo sa 1ili 2 semestra u okviru ostalih fakulteta npr. arhitektonski,graficki dizajn, ..... pa posto pominje 4 godine studija fotografije mozda zna za neki za koji mi niko nije rekao .
Pozdrav


Postoji na Fakultetu primenjenih umetnosti u okviru odseka za primenjenu grafiku, s tim što nastava iz fotografije počinje na trećoj i traje do pete godine.

http://www.fpu.edu.rs/fakultet/Organizacija/Odseci/Grafika.html

Takođe postoji na Akademiji umetnosti (bivša BK akademija) i traje 4 godine.

http://www.akademijaumetnosti.edu.rs/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=70&Itemid=139
Nazad na vrh Ići dole
kraba
FS član
kraba


Broj postova : 25
Na forumu od : 07.03.2010
Godine : 54
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime11/3/2010, 06:55

Napokon neka konkretna informacija , hvala mnogo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.profysport.com
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime11/3/2010, 22:01

postoji i u novom sadu na akademiji umetnosti, traje sve 4 godine i zavrsavas kao fotograf. ja sam probao da upisem pre 5 godina, cim su otvorili smer, ali je problem bio u crtanju, sto mi nikako ne ide, a oni dosta insistiraju na tome na prijemnom.
ima i jos jedna skola, ranije je bile visa tehnicka, sad je dobila status fakulteta, i tamo je malo opustenije, ali i oni insistiraju na nekim stvarima mimo fotografije.
sve u svemu, kod nas ne postoji cisto fotografki fakultet, uvek je vezano za jos nesto.
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime11/3/2010, 23:55

fetus ::
ono sto ja mislim je da je veoma bitno znati tehnicki deo. pri tom mislim na mogucnosti aparata, sta radi blenda a sta ekspozicija, dubinsku ostrinu... bez toga se citav proces nepotrebno produzava. ako fotograf zna sta hoce da dobije, i zna da koristi opremu koju ima,dovoljan je samo jedan sniomak i minimalna obrada u foto sopu(koja je neophodna, jer digitalni snimak je kao negativ u analognoj fotografiji, tek obradjeno i odprintovano postaje origimal). naravno ako sama ideja nije da se radi u foto sopu. znaci kad znas tehniku sve je mnogo lakse.
imas ono nesto, i to su svi potvrdili, dobro uocavas motive, i sad ti ostaje rad i samo rad. i malo ucenja. tehnika se brzo savlada.
moji predlozi su,pored ostalih vec navedenih, refoto, i ipak neki kurs, bice ti lakse.
eto
Hvala puno na savjetima.Meni se cini sve toliko tesko .Na samom sam pocetku i nekad mislim da se nikada necu mrdnuti odatle.Moram mnooogo da ucim i radim....to znam...A sto se tice kursa...Da li mozes da mi preporucis nesto,u Beogradu?
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime12/3/2010, 02:07

koliko ja znam, bili su kursevi kod tomislava peterneka, mislim da su trajali 3 meseca. to bi trebalo da bude dobro. na zalost nemam nikakav kontakt. mislim da bi to mogla da sredis tako sto ces otici u refoto u pcinjsku 17 i raspitas se kod njih, a mozda imaju jos nekih informacija. evo sad mi kolega kaze da su kod peterneka kursevi u prolece i na jesen ( bez tacnijih datuma ), tako da proveri u refotu. ako imas neki broj kontam da mozes i da ih nazoves.
eto.
Nazad na vrh Ići dole
kraba
FS član
kraba


Broj postova : 25
Na forumu od : 07.03.2010
Godine : 54
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime12/3/2010, 02:49

Cao Rori, ja sam u februaru zavrsila osnovni kurs fotografije u Axselovoj skoli . Predavaci su dobri i naucili smo osnove iz tehnickog dela , obrade i kreativne fotografije. sada mi ostaje samo jos da sve to primenim .
Njihov telefon mozes da nadjes na netu ili u casopisu Digital foto.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.profysport.com
kraba
FS član
kraba


Broj postova : 25
Na forumu od : 07.03.2010
Godine : 54
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime12/3/2010, 03:30

Kurs traje 15 casova po 1.5 h i kosta 200 eura, pored ovog kursa imaju kurs sttudijske fotografije gde se uci o raznim vrstama osvetljenja itd. i kurs kreativne fotografije. Kada zavrsis jedan kurs kod njih i zelis da ides na drugi imas 15% popusta kao njihov stari clan.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.profysport.com
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime12/3/2010, 07:19

Ljudi hvala puno na informacijama Smile .Sad jos da steknem koji dinar pa u akciju.Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime14/3/2010, 08:31

fetus ::
koliko ja znam, bili su kursevi kod tomislava peterneka, mislim da su trajali 3 meseca. to bi trebalo da bude dobro. na zalost nemam nikakav kontakt. mislim da bi to mogla da sredis tako sto ces otici u refoto u pcinjsku 17 i raspitas se kod njih, a mozda imaju jos nekih informacija. evo sad mi kolega kaze da su kod peterneka kursevi u prolece i na jesen ( bez tacnijih datuma ), tako da proveri u refotu. ako imas neki broj kontam da mozes i da ih nazoves.
eto.
A jel znas mozda ,postoje li neki uslovi za upis u Peternekovu radionicu,jer sam cula da on bira samo 5 oro sa kojima ce da radi?
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime14/3/2010, 22:15

na zalost ne znam, moras da se raspitas direkt.
ali, dok ne krenes na nesto, samo skljocaj, gledaj, uporedjuj...
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime26/3/2010, 09:17

fetus ::
koliko ja znam, bili su kursevi kod tomislava peterneka, mislim da su trajali 3 meseca. to bi trebalo da bude dobro. na zalost nemam nikakav kontakt. mislim da bi to mogla da sredis tako sto ces otici u refoto u pcinjsku 17 i raspitas se kod njih, a mozda imaju jos nekih informacija. evo sad mi kolega kaze da su kod peterneka kursevi u prolece i na jesen ( bez tacnijih datuma ), tako da proveri u refotu. ako imas neki broj kontam da mozes i da ih nazoves.
eto.
Samo da se pohvalim,krecem u Aprilu kod Peterneka u skolu Smile Dopale mu se moje fotke i primio me.Bice nas 4 oro ... Jos jednom hvala za preporuku. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
fetus
Moderator
fetus


Broj postova : 769
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 50
Lokacija : novi sad

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime28/3/2010, 20:57

odlicno. srecan sam zbog tebe, samo nastavi tako.
Nazad na vrh Ići dole
Rori
FS član
Rori


Broj postova : 28
Na forumu od : 26.01.2010
Lokacija : Beograd

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime30/3/2010, 11:15

fetus ::
odlicno. srecan sam zbog tebe, samo nastavi tako.
bounce Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vladica
FS član
vladica


Broj postova : 11
Na forumu od : 13.06.2010
Godine : 48
Lokacija : novi sad

absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime15/6/2010, 05:53

ja o kvalitetu nemam pojma i savet ti ne mogu zato dati ALI ja sam od onih koji fotografiju gledaju dugo (naravno kad pronadju nesto zanimljivo)...uzivaju u njoj...i kad im se neka svidi ne mogu da ćute
Svidjaju mi se uglavnom sve tvoje fotografije ali cu ipak izdvojiti dve: prva sa decicom i peta gde je devojcica u beloj haljinici, vode me u pricu a ja volim price Smile
Inace gledajuci tvoje fotke i slusajuci komentare nauci i ja po nesto Very Happy te tako dodje do Idea kako ovaj forum treba da ima i svoje godisnje okupljanje clanova sve sa izlozenim najkreativnijim fotkama clanova...i tako cheers KVALITETAN FORUM
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: absolute beginner :) Usmerite me.   absolute beginner :) Usmerite me. - Page 2 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
absolute beginner :) Usmerite me.
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija Cafe :: Pomoć početnicima u fotografiji-
Skoči na: