Foto Srbija forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Par prijedloga vezano za teme pomoci

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
milosh_85
FS aktivan član
milosh_85


Broj postova : 36
Na forumu od : 10.06.2010
Godine : 38
Lokacija : RS/BiH

Par prijedloga vezano za teme pomoci Empty
PočaljiNaslov: Par prijedloga vezano za teme pomoci   Par prijedloga vezano za teme pomoci I_icon_minitime31/8/2010, 09:02

Prijedlog: u podforumima u kojima clanovi traze pomoc i kritiku svojih fotografija, bilo bi zgodno da ako u jednom postu ima vise fotografija, ispred svake ide redni broj, kao #1, #2, itd. Tako da neko ko odgovara ne mora brojati svaki put fotografije da bi rekao na koju se odnosi komentar. Isto tako trebalo bi propisati pravilo da najveca dimenzija fotografije bude 600 ili 800 piksela na duzoj strani.
Nazad na vrh Ići dole
dzonihsv
Moderator
dzonihsv


Broj postova : 266
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 34
Lokacija : L.S.D.

Par prijedloga vezano za teme pomoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Par prijedloga vezano za teme pomoci   Par prijedloga vezano za teme pomoci I_icon_minitime31/8/2010, 09:20

Što se tiče ovog za brojeve fotki, jeste dobra stvar ali je slobodna volja autora te teme da li će postaviti brojeve ili ne. Obavezno postavljanje broja fotografije bi nekako bilo ''ucenjivački'', zar ne? Možda bi taj predlog prošao kao sastavni deo nekog ''neobaveznog'' mini-uputstva tog dela foruma. Videćemo kako će se ostali izjasniti. Smile

A u vezi fotki i maksimalne širine, forum sam skalira fotku na (mislim) 640 piksela po dužoj strani, tako da to što ti reče već postoji. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.panoramio.com/user/dzonihsv
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

Par prijedloga vezano za teme pomoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Par prijedloga vezano za teme pomoci   Par prijedloga vezano za teme pomoci I_icon_minitime31/8/2010, 10:17

Slazem se sa oba predloga. Forum skalira fotografije, ali ih ucita u punoj velicini, pa ih zatim smanji... To ucitavanje stvara probleme nekim korisnicima. Dopunicemo pravila uskoro!

Mada, retko ko cita pravila... Smile

Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
milosh_85
FS aktivan član
milosh_85


Broj postova : 36
Na forumu od : 10.06.2010
Godine : 38
Lokacija : RS/BiH

Par prijedloga vezano za teme pomoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Par prijedloga vezano za teme pomoci   Par prijedloga vezano za teme pomoci I_icon_minitime31/8/2010, 11:43

Da, i mislio sam da to bude samo sastavni dio malog uputstva. A sigurno bi svaki cas trebalo podsjecati ljude na pravila. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ristic Milan
FS član



Broj postova : 1
Na forumu od : 01.08.2011

Par prijedloga vezano za teme pomoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Par prijedloga vezano za teme pomoci   Par prijedloga vezano za teme pomoci I_icon_minitime1/8/2011, 10:42

Prvo pozdravljam sve zaljubljenike u fotografiju koji se nalaze na ovom forumu.
Ja sam novi clan pa ne znam dali ono sto me zanima trenutno treba bas ovde da pisem.
slikao sam i sada fotografije sa kartice ne mogu da se otvore.Probao sam uz pomoc
Hirens boot programa i uspeo da izvucem 80 fotografija od 200 i vise.Zna li neko nekog majstora koji bi mogao to da uradi.Kartica je sandisk extreme 3 4 giga slikano sa nikonom D 70 sve je funkcionisalo normalno dok sam slikao i pregledao sam kontrolisao snimke,hocu da kazem aparat ih je prikazivao na displeju.dao bi sve samo da skinem te fotografije.Karticu nisam jos formatirao nadajuci se dacu nekako uspeti da izvucem te snimke.Ona i dalje prikazuje deo snimaka adrugi deo ne.Stoje kao fajlovi sa broje u jpg formatu ali nemoguce ih je otvoriti.Problem veliki pomozite ako boga znate[justify]
Nazad na vrh Ići dole
begbie86
Admin
begbie86


Broj postova : 714
Na forumu od : 14.01.2010
Godine : 37
Lokacija : Aleksinac/Niš

Par prijedloga vezano za teme pomoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Par prijedloga vezano za teme pomoci   Par prijedloga vezano za teme pomoci I_icon_minitime1/8/2011, 12:00

Nikako ne formatiraj karticu i odnesi je u najbližu foto radnju, mislim da nije neki veliki problem u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.jovangojkovic.tk/
Sponsored content





Par prijedloga vezano za teme pomoci Empty
PočaljiNaslov: Re: Par prijedloga vezano za teme pomoci   Par prijedloga vezano za teme pomoci I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Par prijedloga vezano za teme pomoci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto Srbija forum :: Foto Srbija forum :: Pitanja, sugestije, zamerke...-
Skoči na: